Mediální výstupy

24. 8. 2020

Sledujte volební kampaň kandidátů KSČM a jejich volební výstupy  

 Aktuálně - předvolební akce  byly dnem 29. září splněny a další se neplánují

19. 9. 2020

Kdo má historickou paměť, musí být ostražitý.

Pocházíte z Opavska a tento region, patřící převážně do českého Slezska, prošel jiným vývojem ve srovnání s českými oblastmi. Vždy silné zde bylo němectví. Můžete nám jako regionální patriot nastínit vývoj oblasti zhruba od počátku 20. století?

17. 9. 2020

Například:

Na pozadí jednání prezidenta Běloruska a Ruské federace A. Lukašenka a V. Putina dne 14. září se odehrály nebezpečné (pro lidstvo) vzdušné vojenské operace.

10. 9. 2020

Západ opět prokázal, že umí státy rozvracet, ale nikoliv budovat

Jaký je váš názor na současnou situaci v Bělorusku?

7. 6. 2020

"Je zřejmé, že vztyčení Mariánského sloupu není jen samostatným aktem bez širokých náboženských, společenských a politických souvislostí. Nedávno kdosi vtipně napsal, že volba Hany Lipovské do Rady ČT vyhání z katolické církve bohabojného Miroslava Kalouska. Já jsem sice také katolík, ale je jasné, že v této církvi zůstat nemohu.

11. 5. 2020

Ruský prezident Vladimir Putin položil květiny u Věčného ohně a přednesl projev k ruskému národu. Již dříve ruský prezident oznámil odložení všech masových veřejných akcí, které byly plánovány na 75. výročí Dne vítězství.

15. 1. 2020

Europoslankyně Kateřina Konečná se domnívá, že EU je v mezinárodní politice velmi slabá a nedokáže se angažovat ani ve věcech, které mají pro ni značný význam. Aby si zvedla prestiž v zahraničí a podporu ve členských státech, EU musí splnit tyto domácí úkoly, jejichž autorkou je česká politička.

28. 12. 2019

Vážení přátelé,

vážené soudružky a soudruzi,

3. 12. 2019

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó ostře odmítl kritiku své vlády znějící čím dál hlasitěji z evropských institucí i západoevropských zemí kvůli odklonu od demokratických principů. Jsou to prý jen lži a pomsta za protiimigrační politiku. Zdůraznil mimo jiné, že jeho strana Fidesz bude vždy prosazovat upřednostňování křesťanské kultury v Evropě.

14. 9. 2019

Mluvčí čínské ambasády v České republice se v tiskovém prohlášení vyjádřil k tématu kulturní výměny mezi Čínou a Českou. Kromě jiného sdělil, že prvotní příčina je na příslušné straně České republiky.

1. 9. 2019

Dostávám každý den velké množství rozhořčených dopisů z celé republiky od lidí, kteří jsou znechuceni postupem pana starosty Koláře na Praze 6.

30. 8. 2019

Vážené dámy a pánové

Milí přátelé, bratři a sestry

Scházíme se dnes v Bánské Bystrici, v samém centru Slovenského národního povstání, které patří mezi významné události československých dějin.

19. 8. 2019

Nahlédnout do historie znamená chápat souvislosti

Čteme rádi vaše příběhy, promiňte mi to pojmenování, z »hradů a zámků«, někteří naši čtenáři prý jezdívají podle nich. Je v nich kus české historie a nebojím se říci i vlastenectví. Proto začnu zdaleka: Co pro vás znamená vlastenectví?

17. 8. 2019

Netradičně mne na poslaneckém dnu navštívil jeden mladý člověk a položil mi otázku, kterou jsem zvolil jako titulek tohoto článku. Mám štěstí, že jsem měl několik rozhovorů s lidmi, kteří se situací v Jižní Americe zabývají a kteří mi před více než 10 lety pomáhali zakládat Česko Venezuelskou obchodní komoru. O situaci se tedy mohu rozdělit i s dalšími čtenáři.

11. 8. 2019

Stát dočasně pozastavil povolení pro plošné použití jedu proti hrabošům. Debata odborníků má pokračovat v pondělí a mají se jí zúčastnit zástupci ministerstva životního prostředí, zemědělských nevládních organizací, ale například i ornitologů. Poté by se mělo rozhodnout, jak bude stát s výjimkou pro používání jedu dále nakládat.

8. 7. 2019

Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

2019

8. volební období

653

USNESENÍ

Poslanecké sněmovny

z 30. schůze

ze dne 6. června 2019

13. 3. 2019

Lenka Procházková
13. 3. 2019     (příspěvek pronesený na demonstraci na pražském Klárově k dvacátému výročí vstupu ČR do NATO)

1. 3. 2019

„Ze sociální demokracie udělali krachující podnik,“ s těmito slovy po pětadvacetileté době členství v ČSSD Jaroslav Bašta odevzdává stranický průkaz. Parlamentní listy dnes zveřejnily rozhovor s tímto politikem.

Plzeňský diplomat Jaroslav Bašta zastupoval ČSSD od roku 1994 až do této chvíle. Ve středu politik ze strany vystoupil.

21. 2. 2019

Jde nám o zachování národní paměti. 

Bratře předsedo, pokud se ohlédneš zpět do uplynulého roku 100. výročí vzniku Československé republiky, jaký je tvůj názor na činnost ČSBS?

12. 2. 2019

Co táhne mladé k levici

Proč jste se zapojil do politiky, a dokonce na levém spektru jako člen Komunistického svazu mládeže? Byl jste jako dítě organizován v nějaké dětské organizaci?

5. 1. 2019

PÍSEK – Celé čtvrtstoletí po roce 1990 se písečtí komunisté pravidelně ozývali s návrhem, aby v radě města bylo poměrné zastoupení podle získané voličské podpory. Mívali i pět hlasů ze sedmadvaceti zastupitelů a to by je k účasti v radě města logicky opravňovalo. Pokud by ovšem minulé koalice chtěly s komunisty spolupracovat. To se za celé porevoluční období nestalo.

3. 1. 2019

Rusko má velké ambice stát se hlavní geoekonomickou a geopolitickou křižovatkou střední Asie, severní Asie a jihovýchodní Asie.

Komentátor Asia Times Pepe Escobar shrnul svoje poznatky o ruském konceptu „Velké Eurasie“, které mohl poznat na jednom z akademických seminářů v Moskvě.

3. 12. 2018

„Lidé zatím vnímají úspěch hnutí ANO tak, že spíše chrání tu nejsilnější politickou stranu, protože ten útok, který je na premiéra veden, vede k přesně opačnému chování lidí a vládnoucí hnutí posiluje. Většina lidí si totiž neumí představit, že by měl pravdu Miroslav Kalousek a spíše uvěří Andreji Babišovi,“ domnívá se předseda KSČM Vojtěch Filip.

1. 12. 2018

Vypadá to, že všichni ti různorodí analytici a další uvažují následovně. To má na svědomí Porošenko, protože si potřebuje upevnit svou pozici, potřebuje vyhlášení toho stanného práva… A další a další. Jde o střet Západu proti Rusku...
To vše je v tom obsaženo, ale má to druhořadý význam. Zásadní věcí je něco úplně jiného.

20. 11. 2018

K návrhu novely zákona o podpoře sportu skupiny poslanců z různých stran, první čtení

Změnou pravidel proti mafiánům ve sportu

Ivo Pojezný, místopředseda podvýboru pro sport

Stránky