Aktuality

16. 6. 2021

V úterý 22. června 2021 od 16,00 hod. se uskuteční shromáždění občanů k 80. výročí napadení Sovětského svazu hitlerovským Německem. Místo konání: Tábor, náměstí Tomáše Garyka Masaryka u Sochy rudoarmějce.

16. 6. 2021

Ve čtvrtek dne 24. června od 17,00 hod.se uskuteční beseda ke knize NEMRZAČTE NAŠI HISTORII. Místo konání: České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II., 58/16, restaurace La FestaBistro & Pizza& Pasta.

19. 6. 2021

Uplynulé dny byly naplněny celou řadou významných mezinárodních událostí. Dominovala jim první návštěva nově zvoleného prezidenta Spojených států Joe Bidena v Evropě.

18. 6. 2021

Za naprosto skandální považuje KSČM dohodu vlády s opozicí o vyloučení ruských a čínských firem z výstavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, coby součásti zákona o přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice. Znovu se ukázalo, jaké skutečné priority mají ANO a ČSSD s pravicovou opozicí nastavené. Zájmy občanů naší vlasti mezi ně nepatří.

18. 6. 2021

SSSR čelil nejsilnější a nejvycvičenější armádě světa

Dvaadvacátého června roku 1941 přepadlo Německo a jeho spojenci Sovětský svaz. Vlastenecké organizace si 80. výročí této události připomenou vzpomínkovou akcí v úterý 22. června od 16 hodin v Táboře na náměstí T. G. Masaryka u sochy rudoarmějce.

17. 6. 2021

Významná výročí, která si letos připomínáme, předznamenala historický vývoj nejen v Evropě, ale i na celém světě. Dne 22. června 1941 napadlo nacistické Německo a jeho spojenci Sovětský svaz. Celý svět, a zvláště velmoci jako USA a Velká Británie, sledoval vývoj situace na bojištích s velkým napětím. Bylo totiž jasné, kdo bude v případě vítězství nacistů nad SSSR následovat.

17. 6. 2021

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček byl ve středu 16. června hostem pořadu TV Barrandov Předvolební Aréna J. Soukupa. S místopředsedou ODS M. Kupkou,  M. Výborným (KDU-ČSL) a O.

17. 6. 2021

Soukromé konsorcium firem DIVia zahájilo stavbu nového úseku na trase Praha, Písek, Strakonice, České Budějovice. Nyní konkrétně jde o úsek mezi Příbramí a Pískem. . Slavnostní zahájení 7.

16. 6. 2021

Pan Etzler v pondělí na Seznamu nenechal na komunistech nitku suchou. Pustil se do všech, od Číny, přes Kambodžu a Rusko, také do naší české KSČM. Podle něj by se měli stydět za miliony mrtvých a za to, co, podle něj, napáchali. A vůbec, jak to, že si dovolí vůbec kandidovat? Je rozčilen tak, že snad ani nemůže spát a musí si pro uklidnění brát silné prášky na spaní.

15. 6. 2021

Radiožurnál. Poděkování za rozhovor na téma:

► střet zájmu A. Babiše

► postoj KSČM k vyslovení nedůvěry vládě

► prohlášení senátorů o neschopnosti prezidenta Zemana vykonávat svůj úřad.

14. 6. 2021

Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná byla v pátek 11. června hostem Události, komentáře. Tématem byl Summit G7 a návštěva amerického prezidenta Joe Bidena v Evropě. "Opět sliby. Sliby o obnově ekonomik, ale na které nemá peníze. Biden slibuje v podstatě nemožné, řekla mj.

14. 6. 2021

Ve úterý 15. června budeme mít od 12:20 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

12. 6. 2021

TÝDEN V MÉDIÍCH Na návštěvě Bělorusky Svjatlany Cichanouské v Česku nebylo nejhumornější vyjádření předsedy Senátu Miloše Vystrčila, že ji horní komora Parlamentu považuje za vítězku běloruských voleb, přičemž v nich dostala jen něco kolem deseti procent.

11. 6. 2021

v současnosti vrcholí jedno z největších vojenských cvičení Severoatlantického paktu NATO pod názvem Defender Europe 2021. Součástí těchto provokačních manévrů bude v příštích dnech opět přesun vojsk USA přes naše území. O této důležité skutečnosti však dosud naše hlavní zpravodajská média mlčí.

11. 6. 2021

S blížícími se říjnovými volbami do sněmovny chce bojovat proti dezinformacím o KSČM a vést její předvolební kampaň v moderním stylu. Ještě nedávno přitom Roman Roun působil v showbyznysu, byl manažerem zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Martina Dejdara. Již výborně zvládnul mediální zahájení předvolební kampaně do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Střeleckém ostrově v Praze. 

10. 6. 2021

Dnes je tomu 79 let, kdy došlo k hrůzné tragédii jako odplata za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Malá středočeská obec Lidice byla zcela vypálená, muži zastřeleni, ženy odvezeny do koncentračního tábora a děti byli zavražděny plynem. Pouze některé byly odvezeny do Německa na převýchovu. Nebudu zde popisovat celou událost, která je většině národa známá.

9. 6. 2021

Současná vláda – zejména ministryně Maláčová z ČSSD – se momentálně v mediích chlubí, že přidá důchodcům o tři stovky víc, než je povinná valorizace penzí.

9. 6. 2021

Ano, vměšujeme (i finančně), a nijak jinak se současné naše nadšené křepčení kolem paní učitelky Cichanouské z Minska nazvat nedá. A vměšujeme se do běloruských záležitostí přesně tak, jako jsme se vměšovali do vnitřních záležitostí Ukrajiny s tím, že pro ni společně s USA a s EU chceme jen to nejlepší.

8. 6. 2021

Omlouvám se, že se zase vracím k tématu, které pokládám za důležitější, než jsou politické půtky, které časem vyšumí. Vůbec, ale vůbec nejde o Feriho, při čemž si začínám myslet, že i to je součástí hry, kterou s námi hraje někdo vlivný v pozadí.

8. 6. 2021

I kdyby funkce senátora v ČR byla čestnou funkcí a senátoři neplacenými politiky, tento pán bude "zadarmo drahý" na jakémkoli postu. Předseda Senátu Parlamentu České republiky rýsuje po Tchajwanu další žel nesmazatelně drahou stopu.

8. 6. 2021

COVID certifikát nepodpořím‼️ Hned z několika důvodů, ale hlavně proto, že reálně totiž zatím k ničemu moc není, neboť státy se nezavázaly jej uznávat. Upřednostňuji a také jsem to navrhovala možnost pro občany bezplatně se testovat PCR testy. Video vystoupení zde: 

7. 6. 2021

Za poslední tři desetiletí schytal český jazyk tolik ran, facek a kopanců, až se jeden diví, že ještě dýchá. Kdyby sám o sobě uměl mluvit, jistě by si postěžoval, že takový život za moc nestojí.

Stránky