Aktuality

20. 2. 2020

Dne 13.února 2020 vynesl Evropský soud závazný rozsudek! Podle něj může každá vláda v EU okamžitě vyhošťovat uprchlíky! Je to její právo! V Čechách ta informace o tom právu nějak zapadla! Tak o ni informujeme!  Děkujeme, že naše pořady sledujete! Informujeme o tom, o čem ostatní mlčí! 

20. 2. 2020

Pane inženýre, jak město Milevsko připravuje letošní investiční akce a využívá možností dotačních titulů?

Při schvalování rozpočtu na rok 2020 se zastupitelé zajímali o pokrytí plánovaných investičních akcí. Vzhledem ke schodkovému rozpočtu a aktuálnímu významu těchto akcí jsme se zeptali zastupitele a člena rady města Ing. Bohuslava Beneše..

19. 2. 2020

Tiskové prohlášení: „Pan Filip byl přijat pro bolest na hrudi. Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stádiu a ošetřen intervenční metodou.

19. 2. 2020

KSČM dlouhodobě bojuje za to, aby státní moc vykonával opravdu stát.

19. 2. 2020

Právní řád v socialismu má jasná pravidla

Pane doktore, před pár týdny jste se stal soudcem z lidu (přísedícím), jaký význam má tato funkce v našem současném zákonodárství?

18. 2. 2020

Nikoliv, to dělat nemusí nikdo. Stačí studovat roli "Pontifica Commissione Assistenza" a "krysí cestu" ságami opředeného spolku "Odessa". Na 800 nacistických funkcionářů, mezi nimiž bylo padesát kandidátů na trest smrti, podařilo před poválečnou spravedlností uprchnout, většinou do Argentiny, Bolívie a Chile.

17. 2. 2020

Projekt sociálních bytů, takzvaný program Výstavba, skomírá. Vláda se pokouší to změnit. Schválila nová pravidla pro přidělování dotací a úvěrů. KSČM tento krok podporuje, zároveň ale říká, že to nestačí.

16. 2. 2020

Argumenty k návrhu KSČM na zrušení lustračního zákona, sdělil v pátek v pořadu Události, komentáře prředseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Diskutovat s poslancem ODS Pavlem Žáčkem a moderátorkou Světlanou Witovskou.

15. 2. 2020

Pokud si kladete otázku, proč je tu nárůst dlužníků ve společnosti, která zatím prosperuje, tak se ptejte čemu věří ti, kteří se zadlužují? A zda přemýšlí co s nimi bude, až skončí slunné odpoledne. 

15. 2. 2020

Hospodaření města Písku skončilo v roce 2019 přebytkem ve výši 64,2 milionu korun, přestože v prosinci ještě vykazovalo schodek 23 milionů korun. Jak vysvětluje Ladislav Toman, vedoucí finančního odboru, takovýto rozdíl na účtech nemusí být nijak neobvyklý: „Důvodem jsou dotace, které jsme koncem roku obdrželi.

14. 2. 2020

Pamatují si ještě usnesení Sněmovny z 6. června 2019, která je k řešení vyzvala? Privatizační zločiny musejí být potrestány.

14. 2. 2020

Spotřebitelské ceny v lednu raketově vzrostly. Ve srovnání s lednem roku 2019 se zvýšily o 3,6 procenta. Ceny potravin se meziročně zvýšily o 6,3 procenta, rostly hlavně ceny ovoce a zeleniny o 10,7 procenta

13. 2. 2020

Zveřejněná studie Žižkových kasáren v Písku a její video vizualizace vyvolala mezi píseckými občany velký zájem. Také proto bylo všech 120 míst v přednáškovém sále Městské knihovny Písek dne 22. ledna beznadějně zaplněno. Jak se dalo očekávat veřejné představení návrhu územní studie lokality bývalých Žižkových kasáren vyvolalo nebývalý zájem veřejnosti.

13. 2. 2020

Často se dostáváme se do situace, že na rozdíl od doby, kdy jsme byli mladí a vážili si pamětníků jiných dob, jsme dnes mladou generací ostrakizováni.

13. 2. 2020

V Česku začala tvrdá válka o pivo. Zmatky v sazbách DPH u tradičního českého nápoje totiž zvedly ze židle nejen veřejnost, ale také politiky. ČSSD přiznala, že když hlasovala pro nižší DPH na točené pivo, neuvědomila si, jaký chaos to způsobí.

12. 2. 2020

Stanislav Křeček čelil kritice, našel většinové zastání nejen u KSČM. Výhružky od spolku Milion chvilek, který na svém webu oznámil, že pokud by se stal veřejným ochráncem práv, uspořádá demonstraci, spíše napomohly jeho zvolení. Uvádí se, že obdržel z důvodů výhružek navíc téměř rozhodující 2 hlasy. Křeček podle něj v době normalizace chválil socialistickou revoluci a socialistické volby.

12. 2. 2020

Těžit, či netěžit lithium? To bylo téma rozhovoru v ČRo Plus, kde byli hosty poslanec Leo Luzar a senátor za Hnutí pro Prahu 11 Ladislav Kos.

11. 2. 2020

Tisková konference KSČM se Stanislavem Grospičem a Hanou Aulickou Jírovcovou na téma zákoník práce a novely zákonů o hmotné nouzi (v návaznosti na opatření pro boj s chudobou).

Zdroj: https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/8275742910...

10. 2. 2020

Britský historik Edward Gibbon, autor knihy " Úpadek a pád římské říše", která vyšla v roce 1776. Z jeho knihy mimo jiné vyplývá. Mnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma. Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus (učení o slasti) a cynismus a nakonec pád. Po internetu se šíří 20 bodů, které ukazují, jak skončil Řím a jak může skončit asi i Evropa i USA.

10. 2. 2020

Když tak procházím různými zprávami, zaujala mně jedna. Na německém velvyslanectví v České republice a na českém velvyslanectví v Německu, byla ve stejnou dobu prezentována kniha o české nenávisti k Židům v českém národě a spoluvině českého státu na holokaustu s Hitlerovým Německem před a za 2. světové války.

10. 2. 2020

Slovenský politický a mediální analytik Eduard Chmelár, který je lídrem mimoparlamentního levicového hnutí Socialisté.sk, se u příležitosti nadcházejících parlamentních voleb ve své zemi věnuje problematice průzkumů veřejného mínění.

Na úvod svého příspěvku na Facebooku politik upozorňuje na některé výsledky těchto aktivit, které jsou proti sobě.

9. 2. 2020

V sobotu 8. února se konala v Českých Budějovicích v Domě kultury Metropol - Malá scéna, krajská konference jhočeské organizace KSČM. Jednání se zúčastnila delegace ÚV KSČM v čele s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem, který je současně delegátem konference, a předsedkyní Ústřední revizní komise KSČM Marii Pěnčíkovou. Jednotlivé okresy zastupovalo 44 delegátů a 18 hostů.

8. 2. 2020

Sněmovní sociální výbor debatu o návrhu občanských demokratů, podle něhož by chudší lidé, kteří opakovaně spáchají závažné přestupky, přišli na čtvrt roku o dávky v hmotné nouzi, přerušil. Pokračovat v ní chce začátkem dubna, do té doby chtějí zákonodárci k této problematice uspořádat kulatý stůl.

8. 2. 2020

Dnes 8. února se v metropoli Jihočeského kraje, Českých Budějovicích, koná krajská konference jihočeské KSČM.

Stránky