Aktuality

23. 8. 2019

Nenávist, nesnášenlivost, primitivismus. Navzdory krásným řečem politiků o vzmáhající se demokracii v ČR vyvřely opět kaly ze samého dna společnosti.

22. 8. 2019

Velvyslanectví Ruské federace v České republice rozhodně odsuzuje spáchaný v noci z 21. na 22. srpna 2019 akt vandalismu vůči pomníku maršála Sovětského svazu I.S. Koněva, jenž je umístěn v městské části Praha 6 na náměstí Interbrigády.

22. 8. 2019

Lubormír Zaorálek byl navržen Janem Hamáčkem na post ministra kultury. Prezizedent Miloš Zeman už oznámil, že s tímto jménem souhlasí. Nejen o tom se byly středeční Události, komentáře na ČT24, kam přijali pozvání Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a 1.

21. 8. 2019

"Oznámili jsme prezidentovi, že náš požadavek, aby schodek státního rozpočtu na příští rok byl 30 miliard, a ne navržených 40 miliard, trvá. Dohodli jsme se ale, že jednání budou pokračovat dál. Prezident je skeptický k tomu, že by se dal schodek ještě snížit. V čem se ale s prezidentem shodujeme, že je třeba zrušit některé daňové výjimky.

21. 8. 2019

Hrnky s nacisty jdou prý na odbyt. Naše vojsko rozšířilo sortiment o další zločince. Sortiment vydavatelství Naše vojsko se rozšířil. Kromě hrnků s Hitlerem nebo Heydrichem si na e-shopu mohou milovníci upomínkových předmětů za 299 korun zakoupit nově i šálky s Himmlerem, Eichmannem, Göringem nebo Goebbelsem.

20. 8. 2019

Dobrý den , nerad vzpomínám , ale .../ Písek Kolárka 1968/. Dnes je tomu 51 let a bylo to rovněž v úterý , kdy jsem se vracel , tak zv. " flamendrákem" / vláček Milevsko - Písek , pouze jeden vagon z Milevska 23.40 ,Písek 00, 30 hpd./ z treningu při sportovnim hostování v Milevsku, byl jsem v Písku v Dukle...

20. 8. 2019

Jsem zvyklý na ledacos a o překrucování slov a faktů bych mohl napsat knihu, přesto si stále nemohu a nechci zvyknout, že tomu tak je a občas musím reagovat. Zejména, když něco takového se má stát neustálým omíláním novou "pravdou" a možná láskou, co zvítězí nad lží a nenávistí. Např. věta, kterou nyní slýcháváme často s tzv. 50. výročím vstupu vojsk Varšavské smlouvy, dnes už 50.

20. 8. 2019

V pondělí se uskutečnila jednání mezi Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Uspokojivé výsledky však schůze nepřinesla. Michal Šmarda, kandidát na post ministra kultury, nakonec požádal předsedu strany sociálních demokratů, aby jeho nominaci stáhl.

Svoje jednání okomentoval Šmarda pro Právo.

19. 8. 2019

Nejvyšší možné pohrdání lidmi! I tak se dá definovat následné "naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci", sdělila národu herečka Eva Holubová a pokračovala v květomluvě na téma, že lidé mají možná zdevastované mozky.

19. 8. 2019

Útok na dekrety není v naší společnosti ani nový, ani překvapivý. Předvídal jej již sám president Beneš, když varoval, že za půlstoletí přijdou nepřátelé republiky s útoky na její samou republikánsko demokratickou podstatu, a že jejich útok bude provázet nápor na naši svobodu národní i lidskou.

18. 8. 2019

Komunisté jsou připraveni tolerovat případnou rekonstruovanou menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO), pokud se z ní ČSSD rozhodne odejít. Novinkám to v rozhovoru řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

17. 8. 2019

Nezávisle se jen tváří, aneb cenzurování v Písku.

Rozhovor s autorem článku "Varovné signály z mediálního světa. Nezávisle se jen tváří", vyšel v papírovém vydání levicového celostátního deníku Haló noviny dnes v soboru 17. srpna, pod názvem "Cenzurování se nevyhýbá ani Písku".

16. 8. 2019

Dotýkat se mohou barev, střihů, modelů aut, designu nábytku atd. Jen bychom neměli podléhat módnosti historie. Kam až tato vlna zajde? Budeme tvrdit, že Jan Hus nebyl upálen, že Věstonická venuše se našla v Praze, že Cyril a Metoděj neexistovali?Zdá se vám to nemožné? Překvapující manipulace se ale dějí. Rudá armáda není v kurzu, tak proč bychom jí nevzali roli osvoboditelů?

16. 8. 2019

Pavel KOVÁČIK, předseda Poslaneckého klubu KSČM, byl ve čtvrtek 15.. srpna hostem pořadu České televize Události, Komentáře v ČT.  Diskutoval o situaci kolem postu ministra kultury.

15. 8. 2019

Teď už to snad všichni víte, že chceme zavést stravenkový paušál pro každého. Ano, chceme. Chceme, aby zaměstnanci dostávali rovnou peníze místo barevných papírků.

15. 8. 2019

Kdykoli otevřu zprávy České televize, mohu si být jistý, že kromě zpravodajství z USA, povětšině pozitivního, to bude něco o Číně či týkající se Číny, ale to zase povětšinou bude negativní nebo alespoň ironizující. Mají to dobře nasměrováno v ideologickém centru současnosti, jakým je ČT.

14. 8. 2019

 Prohlášení prezidenta republiky ve věci (ne) jmenování ministra kultury podporuji. To bylo po listopadu 1989 řečí, že už skončí doba a nikdo nebude jmenován na základě vlastnictví stranické knížky.

14. 8. 2019

Naši němečtí sousedé plánují zavést tzv. speciální daň z masa. Důvodem je prý ochrana klimatu, podle některých expertů výroba nadměrně zatěžuje životní prostředí? Parlamentní listy se dotázaly našich poslanců včetně 1.

13. 8. 2019

Rozhovor Haló novin s poslankyní Hanou Aulickou Jírovcovou, stínovou ministryní práce a sociálních věcí KSČM

13. 8. 2019

Politička a řidička kamionu popsala Sputniku příjemné i stinné stránky své profese. Profesionální řidiči musí na českých silnicích čelit policii, v zahraničí migrantům.

13. 8. 2019

V časovém srovnání v poslední době opakovaně klesá náklonnost k západním velmocím, jakými jsou Spojené státy, Německo, Francie i Velké Británie.

Mezi Čechy je stále pozitivněji vnímané Rusko, vztah k Rusku je stabilní s trvale pozitivní tendencí.

12. 8. 2019

Spotřebitelské ceny v červenci zrychlily meziroční růst na 2,9 % z červnových 2,7 %. Ceny tlačily vzhůru rostoucí náklady na bydlení, jako je nájemné či elektřina, ale také dražší potraviny, informoval Český statistický úřad. Analytici očekávali zrychlení na 2,8 %.  

12. 8. 2019

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se otevírá prostor, aby jednotlivé resorty hospodařily s větší částkou, než s jakou počítá dosavadní  návrh. Zlepšila se prognóza růstu ekonomiky a zároveň se daří šetřit na obsluze státního dluhu.

12. 8. 2019

Petr Hájek je překvapen, jak málo pozornosti u nás vzbudilo americké vypovězení smlouvy o raketách, a zatímco nechutné hrátky socialistů o vládní fleky plní média, blízká hrozba totálního zničení vzrušuje málokoho

Stránky