Aktuality

29. 6. 2022

Budějovický Budvar zvýšil loni zisk před zdaněním o 13,6 procenta na 422,5 milionu. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o 10,8 procenta na 3,11 miliardy korun. Zisk po zdanění stoupl o 10,5 procenta na 337,1 milionu korun.Vyplývá to z výroční zprávy.          

29. 6. 2022

61. díl pořadu je opět plný informací o Milevsku.

29. 6. 2022

Jsem životní optimista, ale cítím v kostech, že bude hůř. Vánoce a vůbec zima bude velmi těžká, nejen z hlediska toho, že domácnosti nebudou mít na topení, ale čekají nás krušné časy i z hlediska cen potravin. Samozřejmě to bude mít nějaký svůj vývoj, ale nemůžeme čekat rychlé zlepšení.

28. 6. 2022

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, a to s účinností od 1. července. Uvedl, že její práci provází lidské i manažerské komplikace. Šimůnková se podle svých slov kvůli odebrání agendy obrátí na sněmovnu. Zváží také žalobu na Křečka za jeho výroky o její osobě a za údajné šikanózní jednání.

28. 6. 2022

Píše autor ZAS: ...Zaujal mne zajímavý článek od paní Wagenknechtové, uveřejněný na stránkách KSM. Zajímá mne proto, protože se podle mne dotýká příčin úpadku, nebo spíše nezájmu o levicové principy v konzumní, vykrmené, sobecké a sebestředné naší, obecně celé  tak zv."západní civilizace", navíc ubité a uvězněné za mřížemi mediálních oken. Spíše okének..

28. 6. 2022

Je před námi další díl Bez obalu, v němž se podíváme ještě blíže na kauzu kolem Hlubučka, neboť dostala nový rozměr. Pak se vrátíme k projevu Petra Fialy k občanům, předraženému bydlení a blíže si představíme situaci v Kolumbii, kde vyhrál volby Gustavo Petro.

27. 6. 2022

Jsem rád, když si i veřejnoprávní televize všimne výsledků práce těch, kteří proslavili ČR, problém je v tom, jak kdy a jak koho.

27. 6. 2022

Písek a německý Deggendorf si letos připomínají deset let partnerství. Kulaté výročí zástupci obou měst oslavili o víkendu, kdy na jednodenní návštěvu Písku přijely zhruba dvě stovky hostů z bavorského Deggendorfu. Byli mezi nimi bývalá primátorka Anna Eder i současný primátor Christian Moser, zastupitelé či členové tamních spolků.

26. 6. 2022

Jak to vidí slunce

Když letní slunce nad hrází
pohlédne na lidské životy,
shledává, že se v nich nachází
vlastně jen pramálo jistoty.

Mnohdy i vidí nám na čele,
jak bychom chtěli měnit svět,
všechny ty touhy nesmělé
vymanit se a uletět…

26. 6. 2022

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.

Lidový přepis Fialova projevu opsaný z diskuse na novinkách.cz:

25. 6. 2022

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům, které označil za předsudečné a xenofobní. Vyzval ho k tomu, aby důsledně vystupoval v souladu se svým slibem vykonávat úřad ombudsmana nezávisle a nestranně. Křeček kritiku označil za pokus omezit právo vyjadřovat se.

24. 6. 2022

Senát právě schválil usnesení, ve kterém konstatuje, že mé kontraverzní výroky „se staly předmětem silné kritiky ze strany institucí a osob zabývajících se ochranou lidských práv" a že veřejný ochránce práv dlouhodobě a opakovaně pronáší předsudečné, xenofobní čí jinak xenofobní výroky…“

24. 6. 2022

Sněmovna podpořila zrušení EET ke konci roku.

Elektronická evidence tržeb (EET) by měla skončit ke konci letošního roku. Poslanci v prvním čtení po zhruba osmihodinové debatě, která začala už ve čtvrtek odpoledne, podpořili vládní návrh, který ji bez náhrady ruší. Celý článek zde:

24. 6. 2022

6. červenec je státním svátkem ČR a mělo by tedy být zájmem každého občana připomenout si v tento den význam a odkaz Husova učení pro současnost i budoucnost.

Jihočeští komunisté tradičně každý rok uctívají památku upálení tohoto středověkého reformátora, který za obhajobu pravdy neváhal položit svůj život.

23. 6. 2022

Včera jsem na debatě v CNN Prima News měla pocit, že někteří kolegové europoslanci už absolutně ztratili kontakt s realitou českých občanů. Podívejte se na to, s čím jsem vystupovala. Bohužel jsem byla jediná…

23. 6. 2022

Kolektivní spolupráce spolků sdružených do Vlasteneckého fóra, jehož činnost byla v letech 2020 a 2021 pozastavena v důsledku covidových omezení, byla dnes obnovena. V této souvislosti se zástupci spolků sdružených ve Vlasteneckém fóru, přítomní na jednání, přihlásili k Prohlášení VF ze dne 10. října 2017.

23. 6. 2022

Ve středu dne 22.6.2022 jednalo plénum Okresního výboru KSČM v Písku. Po zahájení byla podána informace o proběhnuvším XI. sjezdu delegáty Jiřím Lejčarem a Josefem Kovaříkem.

Plénum okresního výboru však především projednalo konkrétní postupy při zabezpečení komunálních a senátních voleb a v dalším byl projednán bod programu „Hlavní úkoly okresní organizace KSČM po XI. sjezdu KSČM“.

22. 6. 2022

60. díl pořadu je plný informací o Milevsku.

22. 6. 2022

Dnes ve 20:00 hod se dozvíme spoustu věcí. Sledujte Fialův mimořádný projev k národu. Promluví o politické a ekonomické situaci.

22. 6. 2022
Předsedkyně KSČM a poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná bude dnes – 22. června hostem pořadu 360 stupňů P. Wolfové, tentokrát přímým přenosem z Evropského parlamentu.
21. 6. 2022

− zavedení nulové DPH na základní potraviny a služby

− zastropování cen pohonných hmot a energií

− převzetí plné kontroly státem nad výrobou a distribucí elektřiny a nad nákupem, skladováním a distribucí plynu

− zavedení regulace nájemného

− zvýšení mezd a důchodů

21. 6. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, další týden je za námi, a tak jsem ráda, že opět čtete mé řádky.

21. 6. 2022

V pondělí 20. června 2022 jednal Jihočeský krajský výbor KSČM. V úvodu jednání, po schválení programu, provedl kontrolu svého usnesení ze dne 25. dubna. Poté diskutoval k průběhu a výsledkům jednání XI. sjezdu, kde se vyjádřili hlavně Ivo Přikryl, Květa Šlahúnková.

20. 6. 2022

„Řeší si svoje kšeftíky a hlídá, aby náhodou nesáhl někdo na úzkou skupinku nejbohatších. Ať vylezou z malostranských paláců a vyjedou se podívat mezi lidi. Možná se budou divit, jaký vztek, beznaděj a bídu uvidí,“ vzkazuje vládě europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná s tím, že v demonstracích budou pokračovat.

20. 6. 2022

Pro ty, kdo se nemohli zúčastnit protivládní demonstrace KSČM, nabízíme krátký videosestřih.

Stránky