Aktuality

19. 4. 2018

Letní kino v Písku je v majetku města Písku a správu zde vykonává Centrum kultury města Písek p. o. Na základě řady podnětů občanů, rozhodnutí Centra kultury Písek p. o. a Rady města Písek bylo provedeno statické posouzení střechy letního kina. Posouzení provedl v listopadu 2017 ing. Jiří Tuček a konstatoval nutnost rekonstrukce nebo odstranění střechy.

19. 4. 2018

Mirek Topolánek napsal o Andreji Babišovi, že s „dobytkem, který umí jen urážet a ponižovat, se nedá sedět u jednoho tolu, natožpak vládnout“. Reagoval tak na prohlášení Andreje Babiše, že voliči ODS jsou ti, kteří podváděli s daněmi a naštval je s EET. A prezidenta Zemana označil Topolánek za vlastizrádce, prototože přijme manažery čínské státní firmy CITIC Group.

19. 4. 2018

Nemám ve zvyku psát sama o sobě. Rozhodně ne, je-li řeč o politice, kdy třídní, dialektické, materialistické hledisko musí být jediným, nebo  alespoň dominantním kritériem. Ale musím udělat výjimku, a to platí dvojnásob v případě nehodného následování.

18. 4. 2018

Josef Skála - místopředseda ÚV KSČM se netěší na spolupráci s oligarchou jako batole na vánoční stromeček. Je to riskantní křižovatka. Pro nás je legitimní výlučně v míře, v níž zablokuje comeback dinosaurů, vykrmených z loupeže tisíciletí. Oligarcha není jen jejich konkurent. Podniká v „reálné ekonomice“. Produkce, ze které bohatne, závisí na kupní síle „dolních deseti miliónů“.

18. 4. 2018

Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii. Poslanecký klub KSČM k tomuto bodu ve sněmovně navrhl usnesení:

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR vyzývá vládu ČR, aby v zahraničně politických otázkách a otázkách obrany a bezpečnosti vždy jednala s úplným respektem k mezinárodnímu právu a rezolucím Rady bezpečnosti OSN.

17. 4. 2018

Jedním z výstupů sobotního sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy bude nové vedení strany. Mezi relevantní kandidáty na předsedu patří také stávající místopředseda KSČM Josef Skála. Jak se vyrovnává s kritikou těch, kteří ho označují za stalinistu?

17. 4. 2018

Strana demokratického socialismu vás zve prostřednictvím Spojenectví práce a solidarity na protiválečnou demonstraci

 

17. 4. 2018

V pondělí 16. dubna 2018 proběhlo jednání JčKV KSČM, které řídila jeho předsedkyně Alena Nohavová.

16. 4. 2018

Nápady pro zkvalitnění práce KSČM, podpořené osobními zkušenostmi z každodenního života žen, zazněly v sobotu na celostátním setkání členek komunistické strany, které se uskutečnilo v Praze. »Chceme diskutovat o tom, co můžeme jako členky KSČM udělat, abychom se jako strana vrátili na voličské výsluní,« zahájila aktiv předsedkyně pořádající Komise žen ÚV KSČM Soňa Marková.

16. 4. 2018

Menšinová podpora komunistů pro případnou vládu hnutí ANO a ČSSD nebude zadarmo. KSČM hodlá posuzovat, zdali jsou navržení ministři dostatečně kompetentní."Budeme mít požadavky na patřičnou kvalifikaci, vzdělání a manažerské schopnosti," řekl v rozhovoru pro iHNed.cz šéf komunistů Vojtěch Filip.

16. 4. 2018

Režim v mateřské škole nejsou dvouleté děti schopné zvládnout po psychické stránce.

Diskuse u paní Jílkové v ČT v pořadu Máte slovo mě inspirovala k otázce: Jste, nebo nejste pro to, aby dvouleté děti směřovaly do mateřských škol?

15. 4. 2018

Syrský lid, světová veřejnost byli v uplynulých hodinách svědky bezprecedentního  brutálního vojenského útoku Spojených států amerických se svými věrnými lokaji Velkou Británií a Francii.  

15. 4. 2018

Ilona Švihlíková píše o tom, že odmítání války představuje jeden z pilířů levice. Podpora války a vojenských intervencí zbavuje levici její duše.

Hodně se hovoří o tom, zda právě levicové strany, přes veškeré pochybnosti k nim zařaďme nyní KSČM a ČSSD, by měly v nějaké formě podporovat vládu oligarchy Andreje Babiše.

15. 4. 2018

Členky Levicových klubů žen v České republice důrazně protestují proti událostem, které rozpoutaly Francie, Anglie a USA v Syrské arabské republice. Odsuzujeme útoky, kterými byla Syrská arabská republika zasažena v minulých dnech. Odsuzujeme útoky, kterými trpí nevinní lidé, muži, ženy a hlavně děti.  Jak je možné, že v 21.

14. 4. 2018

Nejhorší je to, že se musím jako písečák stydět za píseckého poslance za ČSSD Ondřeje Veselého. Je to pro Písek ostuda, že má takového "demokratického" a "levicového" zástupce v Poslanecké sněmovně.

14. 4. 2018

Agrese, spáchané z prolhaných důvodů, zmařily miliony životů i v tomto století. Zpustošily celé regiony. Uvedly do pohybu migrační vlny, nevídané od porážky »třetí říše«. Teror slíbily zlomit už před lety. Vybírá si stále krutější daň i napříč Evropou.

14. 4. 2018

Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii. Vojenské ataky nikdy nepřispěly k řešení, naopak přiostřijí napětí a právě tento útok může mít katastrofický dopad.

13. 4. 2018

ANO se podělalo z vlastní odvahy s níž šlo do voleb jako strana prezentující se jako alternativa proti zprofanovaným tradičním parlamentním stranám ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL (proto dostalo takovou podporu voličů).

13. 4. 2018

Takové názory stále více zaznívají například od Vojtěcha Filipa, Jiřího Dolejše, Petra Šimůnka a části členské základny.

K uvedené možnosti se také vyjadřil Radim Valenčík ve svém komentáři "Nejčistší řešení? Nové volby. Kdo se bojí?"

Stručně – důvody pro nové volby:

12. 4. 2018

Přeběhlictví bude i nadále patřit k politické »kultuře« českého parlamentu. Sněmovna totiž odmítla návrh KSČM na rozšíření možností, kdy zákonodárce může přijít o svůj mandát. Pro zamítnutí ústavní předlohy hlasovali zástupci všech stran kromě komunistů.

12. 4. 2018

Alexander Černý byl ve středu hostem pořadu Události, komentáře na ČT, kde zpochybnil, že za údajným chemickým útokem v Sýrii, byl ASAD. - Nevidí problém v tom, aby se o vládě vyjednávalo i s SPD.

11. 4. 2018

Poslední vývoj politické situace probíhá ve „standardním módu“ české pravicové scény, jinak řečeno tzv.  "demokratického bloku". Je tomu týden, kdy podle vyjádření Jana Hamáčka ČSSD ukončila jednání s hnutím ANO. Důvodem prý byl trestně stíhaný premiér a nedohoda na personálních otázkách při možném angažmá ve vládě. Je tomu skutečně tak?

10. 4. 2018

Prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO), aby pokračoval v jednání o nové vládě s SPD a komunisty. Babiš to oznámil novinářům po večerní schůzce s hlavou státu v Lánech. Pochopitelně tato zpráva nenechala v klidu opoziční politiky, kteří již na sociální sítě vyslali své reakce. Gabal dokonce vyhrožuje!

10. 4. 2018

O tomto víkendu se svět opět přiblížil k vypuknutí velkého válečného požáru událostmi v Sýrii. USA totiž zkrachoval projekt, jehož podstatou je, že pomocí islámských teroristů z IGIL, které USA dlouhodobě všestranně podporují, chtěly svrhnout syrskou legální vládu a demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie. 

Stránky