Aktuality

7. 8. 2020

V rámci přátelství se Spolkem přátel Vítkova Hrádku se snažím nějakým příspěvkem nebo osobní manuální pomocí podporovat činnost záchrany a obnovy tohoto gotického hradu, který má čím dál větší popularitu a návštěvnost.

7. 8. 2020

Tak jsem si poslechl rozhovor s generálem ve výslužbě Pavlem. A pod snímkem v nadpise je věta, která naznačuje, že generál Pavel snad zachránil Evropu před třetí světovou válkou. Není tam ale napsáno, kdo by tu třetí světovou válku měl začít. A to je podstatná věc. A protože se neví, kdo třetí světovou válku začne, potom je i zbytečné spekulovat o tom, kdo nás před ní zachrání.

7. 8. 2020

Na jedenáctém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Stanislav Češka,  který ke své osobě uvádí:

6. 8. 2020

NEPLAČTE NAD HOŘÍCÍMI KOSTELY, PLAČTE SAMI NAD SEBOU. Plačte nad tím, jak daleko jste to nechali svou liknavostí, leností, alibismem a netečností dojít. Plačte nad tím, jak lehce jste vyměnili svá odvěká práva za plné vozíky žrádla v marketech, televize přes půl obýváku, auta na půjčky. Plačte nad svou hloupostí a nepoučitelností při vhazování lístků do volebních uren.

6. 8. 2020

Komunistická strana Libanonu

V Praze, 5. srpna 2020

 

Vážení soudruzi,

6. 8. 2020

Na desátém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Radek Springer,  který ke své osobě uvádí:

5. 8. 2020

Parlamentní strany se shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény - z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí.

5. 8. 2020

Na osmém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je David Mikeš, DiS, který ke své osobě uvádí:

5. 8. 2020

V úterý 4. srpna 2020 zasedal Výkonný výbor OV KSČM Písek. Jeho jednání zahájil předseda okresního výboru Jiří Lejčar, který přivítal přítomné a seznámil s programem, který byl schválen.

4. 8. 2020

Na devátém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Mgr.Tomáš Bicek, který ke své osobě uvádí:

3. 8. 2020

„I v létě přinášíme další díl Politické koridy, ve které se ptáme zástupců politických stran na vybrané téma. Dnes jsme se zeptali, jestli by se nemělo město zaměřit na výstavbu nových budov. Během posledních let se totiž stavebně Budějce téměř nikam neposunuly“, uvádí BUDĚJCKA DRBNA.

3. 8. 2020

Téměř 60 let se občané USA těšili z „nepřiměřené životní úrovně“ na úkor zbytku světa. To je i jeden z důvodů, jakož i zneužívání dolaru k obchodním válkám, proč éra dolaru jako hlavní rezervní měny končí...

3. 8. 2020

Na sedmém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Ing. Hana Tůmová, Ph.D., která ke své osobě uvádí:

2. 8. 2020

Evropa se stále více začíná emancipovat a americké technologie již nejsou jediné a atraktivní. Pro Evropu a evropské zbrojní výrobce se stávají stále více rizikové.

Evropské zbrojní společnosti se rozhodly upustit od používání amerických technologií. Informoval o tom server Welt am Sonntag.

2. 8. 2020

Za předsednictví SRN se připravuje odložená konference států Evropské unie. Cílem je zřejmě dosavadní stupeň integrace více posunout k evropskému superstátu. Alespoň tak lze rozumět slovům belgického eurooptimisty Guy Verhofstadta, který má této konferenci předsedat.

2. 8. 2020

Na šestém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Václav Ebert, který ke své osobě uvádí:

1. 8. 2020

Klinické studie vakcíny proti koronavirové infekci, vyvinuté centrem N. F. Gamaleji, skončily, prohlásil ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

1. 8. 2020

Na pátém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je JUDr. Tomeš Vytiska a ke své osobě uvádí:

1. 8. 2020

Maso je neoddělitelnou částí našeho jídelníčku. V tomto roce je vepřové maso nejdražší v posledních deseti letech. Hospodyňky si nedovedou představit, že se budou muset obejít například bez tolik oblíbených řízků. Lidé dnes vyžadují kvalitu a s cenami se neradi smiřují. Poptávka po vepřovém je vysoká a masa je nedostatek.

31. 7. 2020

Na čtvrtém místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Václav Kučera a ke své osobě uvádí:

31. 7. 2020

Indie by měla rozhodně podpořit demokratizaci a legalizaci mezinárodních vztahů, a udělat to spolu s Čínou, sdělila v pondělí mluvčí čínského velvyslanectví v Indii Ji Rong.

31. 7. 2020

Druhý ročník Vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech, tentokrát pod záštitou prezidenta Miloše Zemana se uskuteční v sobotu 15. srpna od 9.00 - 18:00 hod.. Tak jako v loňském roce, i letos se očekává účast řady osobností veřejného života. Přijedou spisovatelé, umělci, vědci, politici a další.

30. 7. 2020

„Změnit musíme celé polistopadové uvažování o bydlení a městě a znovu se vrátit k tomu, čím má být bydlení především, totiž nikoliv nástrojem na generaci zisku, ale především domovem:“ píše v Lidových novinách člen platformy Paměť města Jakub Ort. (J. Ort: „Aby bydlení bylo opět domovem“ LN 21.7.) Svatá pravda. Jednoduché to však nebude.

30. 7. 2020

K čemu jsou volby? Můžeme je chápat jako jednu ze struktur, která nám umožňuje čelit složitosti moderní společnosti. Je to totiž struktura, která tu složitost určitým způsobem zjednodušuje a tím dává složitosti uchopitelný tvar.

30. 7. 2020

Na třetím místě kandidátní listiny jihočeské KSČM pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 je Alena Nohavová a ke své osobě uvádí:

Stránky