Aktuality

19. 11. 2018

Poslanci za KSČM v Evropském parlamentu

PROSADILI úplný zákaz dvojí kvality potravin u jídla pro malé děti

ZABRÁNILI zrušení centrálního vytápění po roce 2020

BRÁNILI brutální cenzuře internetu

PROSADILI snadnější přístup k financím pro hospice, chráněné dílny, družstva, apod.

PROSAZUJÍ větší zapojení pacientů při rozhodování o jejich právech a postavení

19. 11. 2018

Mediální hysterie kolem Čapího hnízda a Babiše ml. je jen krycí operace ke svrhnutí vlády, když Babiš Američanům (Westinghousu) couvl. Miliardové zakázky a připoutání české energetiky k USA cestou dostavby dvou energobloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany, to je oč tu běží. A to zatím nejde bez svržení Babišovy vlády a nastolení vlády  poražených v řádných parlamentních volbách.

18. 11. 2018

Kauza Babiše jr. na bezpečnostním výboru sněmovny?  Zdeněk Ondráček takové jednání nedoporučuje a považuje ho za nesmysl. Poslanci se podle něj s ohledem na neveřejnost trestního řízení nic nedozvědí. Člen výboru Jan Bartošek chtěl svolat mimořádné zasedání sněmovního výboru pro bezpečnost, ale zatím nesehnal dostatečné množství podpisů. Proti byli a jsou zástupci ANO, SPD a KSČM

18. 11. 2018

"Náhodou" se to této skupině podařilo před televizní kamerou. V koši na Národní třídě skončila i kytice od prezidenta. Toho prezidenta, kterého lidé zvolili v přímé volbě. To je tedy svoboda projevu? Nebo spíše organizovaný a nedůstojný akt vůči hlavě státu?

17. 11. 2018

Vyhozené kytky ukazují, co zbylo z ideálů listopadu varují.

Fašizující projevy českých bojůvek - aktivistů po vzoru nechvalně známých bojůvek ze 30. let minulého století  určují, kdo je a není hoden, koho pustí či nepustí uctít památku 17. listopadu na Národní třídu. Doslova fašistickým způsobem poplivaly památku Listopadu.

16. 11. 2018

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ráno na tiskové konferenci před odletem do Bruselu emotivně prohlásil, že navzdory výzvám k rezignaci v souvislosti s kauzou údajného únosu jeho syna na Krym nehodlá odstoupit a neučiní tak nikdy. 

16. 11. 2018

Občané se u nás po druhé světové válce rozhodli pro systém, který byl budován jako sociálně spravedlivá alternativa kapitalismu, jako socialistická společnost.

16. 11. 2018

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 jednalo Zastupitelstvo města Písku. Podle očekávání byly projednávány body programu, které umožní vedení města a zastupitelům plné rozhodování o potřebách města.

15. 11. 2018

Sarajevo II, Nečas II, Kuciak II: Pouhé 4 dny před 17. listopadem a v době, kdy je premiér v cizině, probíhá v ČR pokus o destabilizaci země a svržení vlády! Důvodem bezprecedentního útoku na rodinu Andreje Babiše je dostavba 2 energobloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany! Babiš na poslední chvíli Američanům cukl a toto je výsledek!

14. 11. 2018

Vystrčil (ODS)  potřebujeme Senát? Na to nejlépe odpoví dlouhodobá analýza účasti voiličů na těchto volbách. K tomu Filip Zachariáš:

14. 11. 2018

Zítra, to je 15. listopadu 2018 od 13,00 hod. se uskuteční jednání zastupitelstva města Písek. Vzhledem k vývoji povolebního vyjednávání se zastupitelé KSČM budou řídit, jako vždy, svým volebním programem. Jen připomínám, že hlasy zastupitelů KSČM jsou onou „zlatou cihličkou“, která nakonec rozhodne mezi nevím proč soupeřícími skupinami, které oficiálně nazýváme opozici a koalicí.

14. 11. 2018

Premiér Andrej Babiš dopoledne vysvětloval Vojtěchu Filipovi poslední vývoj v kauze Čapí hnizdo. Poslechněte si komentář předsedy ÚV KSČM.

13. 11. 2018

Ve věci informací o "údajném únosu syna Andreje Babiše", které on sám poskytl, považuje KSČM za zásadní, aby příslušné kompetentní orgány činné v trestním řízení a ve věci posouzení zdravotních otázek postupovaly v souladu s platnými

13. 11. 2018

ZÁZNAM: Tisková konference KSČM 13. listopadu k nejnovějším událostem v kauze Čapí hnízdo a jednání ve sněmovně. "My se rozhodneme, až když si vyslechneme osobně pana premiéra Andreje Babiše," řekl Kováčik ke kauze A. babiše ml..

13. 11. 2018

Nehoráznost, orwellovské praktiky. Korporacemi najatí mládežníci, kteří omezují názory těch, se kterými nesouhlasí. Takový je v kostce stav internetové svobody slova podle programátora a pedagoga na Českém vysokém učení technickém v Praze Pavla Cimbála. Objektivní podle něj ale není ani veřejnoprávní Česká televize.

13. 11. 2018

V neděli 11. listopadu navštívila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová Písek. Stalo se tak na pozvání Ondřeje Veselého, radního města Písek a poslance PČR. I když KSČM není oficiálním členem písecké zastupitelské koalice, tak návštěvu paní ministryně vítá. Ve shodě s vedením města Písek vítá uskutečnění prvotních kroků realizace sociálního programu KSČM..  

12. 11. 2018

Muzeum romské kultury provedlo minulý týden archeologický výzkum v místě bývalého romského koncentračního tábora v Letech. Odborníci hledali hromadné hroby obětí tábora, zatím je nenašli. 

 Další průzkum bude v r.2019. Příští rok chce muzeum vypsat architektonickou  soutěž na památník a na podzim zbourat vepřín v sousedství někdejšího tábora.

12. 11. 2018

Vlastenecké spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru na jednání důrazně odmítly napadání Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS).

12. 11. 2018

Mám dojem, že se mu zatočila hlava z blízkosti Trumpa a říká hlouposti. Kdyby snad ne, je mu potřeba s plnou odpovědností a důrazností říci.  Andreji ne, to je konec tolerance! Žádné bojové mise bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. 

11. 11. 2018

Omlouvám se, ale budu dosti kontroverzní.

11. 11. 2018

Na flanderských polích - In Flanders Fields
John McCrae ( kanadský lékař , pamětník krutých bojů)

Na polích flanderských vlčí máky kvetou,
tam mezi kříži, řada za řadou.
Zde hrob je náš. Však mezi červánky,
na nebi modrém slyšte skřivánky,
když dole kanóny tu svoji píseň řvou.

10. 11. 2018

Výborný článek v Jížní Čechy Teď - Písecké postřehy od Libuše Kolářové. Za něj si zaslouží veřejné poděkování. Situace, kterou velmi dobře popsala skutečně je. Mohl bych článek doplnit, neboť vím o dalších a dalších městech a obcích Písecka a Jihočeského kraje, kde pravicové strany navolily a přizvaly do městských a obecních "RAD"  zástupce KSČM.

9. 11. 2018

V pátek 9. 11. 2018 písečtí občané uctili památku válečných obětí při příležitosti Dne válečných veteránů a 100. výročí ukončení 1. světové války. Písecké komunisty zastupoval předseda a místopředseda okresního výboru Jiří Lejčar, Josef Kovařík a předseda jedné se základních organizací v Písku Milan Mička.  

9. 11. 2018

Někteří zastydlí kaprálové, kteří překabátili a odhodili stranickou legitimaci KSČ ve snaze vysloužit si nové frčky a kariéry, se obratem stali horlivými propagátory expanze NATO na východ a do Asie. Prostá služba vlasti totiž k vyšší kariéře nestačí. A tak figurky typu generála Petra Pavla dokonce veřejně označují současnou Ruskou federaci za nepřítele.

9. 11. 2018

Poslanec Jiří Valenta vydal svůj zpravodaj s názvem Sněmovní listy. Zachycuje informace o politickém dění nejen v Poslanecké sněmovně. Celé vydání zde:

Stránky