Aktuality

28. 5. 2022

Ve spolupráci s jihočeskými kluby KČP, Jihočeským KV KSČM, OV KSČM Tábor, Aliancí národních sil, Táborskými vlastenci se uskutečnil 27.5.2022 u hrobky dr. E. Beneše v Sezimově Ústí u příležitosti výročí jeho narození „Jarní den E. Beneše“

28. 5. 2022

Názorové veletoče ve prospěch mocenských pozic na radnici se už také vyčerpaly. Nyní se už možná hraje o nové pozice v podzimních volbách, doplňuje jk.

Z vystoupení zastupitele KSČM k referendu o bazénu

27. 5. 2022

Stanislav Novotný s Vladimírem Štěpánem. Téma: Energetika, jejich ceny, příčiny a souvislosti.

27. 5. 2022

Česká republika je v Evropské unii posledním státem, kde se volby konají dva dny, konkrétně v pátek a sobotu. Ministerstvo vnitra to chce změnit. Do připomínkového řízení poslalo návrhy ústavní novely a zákona o správě voleb, v nichž zavádí několik významných změn. Jednou z nich je zavedení jednoho volebního dne.

27. 5. 2022

 „Soupiska různých sociálních dávek a odkazů, které vás odvedou k neskutečnému množství formulářů. Trapnost!“ hodnotí vládní „Deštník proti drahotě“ europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. V souvislosti s tíživou situací řady lidí mluví o „lhářích listopadu 1989“ i o „porevolučních vládách, které drancovaly státní majetky a podlézaly zahraničním vlastníkům“.

26. 5. 2022

PÍSEK - Referendum o novém bazénu v Písku bude v září. Ve čtvrtek 26. května to schválili zastupitelé, kteří dlouze diskutovali o návrhu autorů petice. Pro referendum bylo 15 hlasů - minimální potřebný počet je v Písku 14.

25. 5. 2022

V úterý 24. května 2022 Naše Pravda publikovala v internetovém vydání komentář Pavla Janíčka pod názvem „Ukrajinské (ale i ruské) schizofrenie“. S názory autora se bohužel neztotožňuji, příliš mi připomínají aktuální myšlenkovou neujasněnost příčin a následků popisovaného tématu a neochotu vyjádřit se jasně.

24. 5. 2022

Už po dvacáté Vás letos zdravím u Bez obalu!

24. 5. 2022

O své zkušenosti z činnosti redakce německého socialistického listu ND (dříve Neues Deutschland) se podělila 11. května s českými zájemci z řad levicových novinářů a dalších účastníků redaktorka tohoto listu a členka nejužšího vedení družstva, jež noviny vydává, Ulrike Kumpeová. Do Prahy přijela na pozvání Společnosti pro evropský dialog (SPED).

24. 5. 2022

Původně čtrnáctideník Českého svazu bojovníků za svobodu navazující na Hlas revoluce, vydávaný Svazem protifašistických bojovníků do roku 1990, se kvůli politickému tlaku změnil před časem v měsíčník.

22. 5. 2022

„Tempo inflace vyšší než v celé okolní Evropě táhne hlavně nulová energetická suverenita. Bez její obnovy nemá šanci ani potravinová soběstačnost a svébytný rozvoj země. Vláda to má za svatokrádež, umí jen vyzáblé kompenzace. Mohou si cizí predátoři přát lepší servis?“ ptá se kandidát českých vlastenců na Hrad Josef Skála. A v rozhovoru rozebírá ještě mnohem víc…

21. 5. 2022

9. prosince loňského roku vysílala ČT pořad Máte slovo, kam jako hosta odmítla vpustit dříve pozvaného právníka Jindřicha Rajchla, který na toto okamžitě upozornil na svém Facebooku.

20. 5. 2022

Jiří Paroubek: Co je dnešní ČSSD?

Současnou ČSSD prostupuje od mého odchodu z funkce předsedy strany v červnu 2010 až dodnes, boj dvou nesmiřitelných mocenských skupin. V posledních letech je to na jedné straně skupina vedená Pochem, Netolickým a Petříčkem.

20. 5. 2022

Věděli jste, že cena pohonných hmot na burze je nižší o 20 % než v březnu? U nás ale dál stoupají ceny nafty a benzinu bez většího zájmu téhle vlády. K tomu čtu, že rafinerie mají u nás rekordní zisky... Hlavně, že Ministerstvo financí kontroluje ceny PHM a buzeruje tak pumpaře povinností neustálých hlášení. Tomu se neříká pláč na špatném hrobě, ale netrefit hřbitov.

20. 5. 2022

Reálnou levicovou politiku nedělá nikdo, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná kriticky na adresu lídrů opozičních stran. Vláda Petra Fialy podle ní nereflektuje současnou situaci a lidem nepomáhá.

19. 5. 2022

Pět obřích soch z písku ode dneška zdobí náplavku u Kamenného mostu. Letos jsou věnovány partnerským městům Písku – Jičínu, slovenskému Veľkému Krtíši, rakouskému Bad Leonfeldenu a německému Deggendorfu a Wetzlaru. Sochy zobrazují architekturu těchto měst, jejich atributy či postavy, které jsou s daným místem spojeny.

19. 5. 2022

To je hláška hokejistů, fotbalistů, prostě sportovců, kde se hraje o branky, koše, či něco takového. Myslím si, že by se to s úspěchem mohlo promítnout i do politiky. Ono totiž dát gól, chce notnou dávku odvahy. Není možné být alibistou »co kdybych se netrefil«. Chce to mít bojovné srdce.

18. 5. 2022

XI. sjezdu KSČM zaslalo pozdravné poselství k pondělku 16.5.2022 celkem 25 komunistických a dělnických stran. Z toho 3 poslaly zdravici formou krátkého videa. Jedná se o Katalánsko, Spojené státy Americké a Portugalsko.

Zde je odkaz na tyto videaopozdravy XI. sjezdu KSČM:

18. 5. 2022

 

logo_prsten_s_hvezdou_2 - Copy.png

 

 

 

 

11 cílů KSČM

18. 5. 2022

Za zcela bezkonkurenční ukázku dezinformace považuji článek pana Jana Šibíka v týdeníku Forum, který se nazývá „novinami pro obranu demokracie a příslušnosti ČR k Západu“. Žil jsem v Anglii téměř 25 let a mohu čtenáře ujistit, že takovýto vylhaný článek by tam byl nejen odmítnut, ale autor by se mohl stát terčem žaloby.

17. 5. 2022

Připomenu v úvodu slogan – kdo chce zapalovat, musí sám hořet. Nadšení, odvaha, osobní přesvědčení, to byly atributy, které vedly k úspěchu v práci s lidmi. V současné době je podle mne vedle osobního přesvědčení důležité – jestliže chceš vést, musíš sám umět, musíš jít v čele, dát do toho zkušenosti, znalosti a vědomosti.

17. 5. 2022

Otázku pro místní referendum navrhujeme v tomto znění:

17. 5. 2022

Zdravím Vás už u 19. vydání Bez obalu v tomto roce!

16. 5. 2022

Předkládaný materiál má být krátkodobým akčním programem. Pak je třeba reagovat směrem k občanům jasně a stručně. Předložený materiál objektivně nemůže postihovat všechny problémy.  Vycházím z poznatků odpozorovaných na sociálních sítích, co je nejčastěji diskutované, považované za společenský problém a co občany nejvíce trápí.

Stránky