Aktuality

25. 9. 2018

V pondělí 24. září 2018 se sešli v Kulturním domě Písek kandidáti KSČM s voliči. V úvodu setkání zastupitel Jiří Lejčar shrnul hlavní výsledky plnění dosavadního volebního programu a dále se zaměřil na objasnění nového volebního programu.  

24. 9. 2018

Po pravdě řečeno nejsem spokojen s médii, ale neztrácím naději.  Stalo se módou, možná asi pro někoho existenční nutností, urážet prezidenta, premiéra, členy vlády, a to, bohužel, zvláště politiky a umělci, kteří by měli být nositeli morálky a krásných kulturních zvyků. A nejvíce urážejí ti, kteří byli za minulého režimu na výsluní.

24. 9. 2018

Litoměřický odborný seminář, probíhající v sobotu v důstojném prostředí Kulturního domu Hrad, dosáhl ve svém čtvrtém ročníku rekordu – v počtu přednášejících i účastníků, kteří zaplnili prakticky celý sál. Reflexe stoletého výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků a úkoly pro autentickou levici i aktivní a přemýšlivé lidi – takový byl jeho obsah.

23. 9. 2018

Hodně pochopíme při analýze článku v Novinkách ze dne 22. září 2018, kde se plzeňská ČSSD rázně distancuje od centrálního vedení. A Chovanec se následující den v I Dnes nechal slyšet, že bude mluvit až po volbách. Co vyplývá z obsáhlého článku v Novinkách?

23. 9. 2018

Projekt Smart city a jeho výsledly se mimo jiné v současné době prověřují. Ve skupině pro posouzení pracuje také člen finančního výboru. Podle jeho vyjádření obdržíme informaci o výsledku v podzimním termínu. Zatím jen lehce pro zasmání, ale neoficiální informace pro zasmání moc nejsou. Více zde:

23. 9. 2018

-- pokud Írán v teroristickém útoku na vojenskou přehlídku v Ahvázu najde saúdské… nebo nějaké podobné… stopy… může se nechat vyprovokovat k reakci… a to může zatáhnout USA do velké války… koneckonců, Saúdové si je stovkami miliard platí za ochranu… v době, kdy prý Trump nechce s Íránem válčit, ale „jen“ – s tvrdými ekonomickými sankcemi -- dojednat smlouvu, která by se mu líbila víc než ta Oba

22. 9. 2018

 Hlasoval pro migrační kvóty, v tomto týdnu zvedl ruku pro to, aby nadnárodní instituce naprosto bezprecedentně diskriminovala jeden ze svých členských států. Je s podivem, jak takového člověka vůbec mohlo napadnout drát se do funkce ministra zahraničí ve své zemi.

21. 9. 2018

Ve čtvrtek 20. září jednalo Zastupitelstvo města Písku. Mimo jiné projednalo zprávu pracovní skupiny pro stavbu nového bazénu pod Lesnickou školou, kterou vedl Luboš Průša. Vzhledem k předvolební situaci nebyl o zprávu zájem a zastupitelé odmítli zavázat radu města k zadání výběrové soutěže na stavbu bazénu. Velmi vypovídající je výsledek hlasování ke stavbě.

20. 9. 2018

Spor o přijetí syrských sirotků se včera řešil na ČT.

20. 9. 2018

V našem státě je nekomunistů hodně. Nesporně většina. Nejvíc jich přibylo po změně ve vedení země. Někteří pochopili, že zůstat u komunistů už pro ně nebude přínosné. Jsou však ještě lidé, kteří pamatují jejich aktivity, iniciativy a „zásady“. Komunistů, myslím organizovaných u KSČM, naopak postupně ubylo. Je to vidět právě v době, kdy budou volby do místních zastupitelstev.

19. 9. 2018

Potřebujeme zákon o sociálním bydlení?

19. 9. 2018

... plus mimořádně i pár poznámek ze dní předchozích, kdy „kávička“ nebyla…

18. 9. 2018

V pondělí 17. září 2018 jednal Finanční výbor Zastupitelstva města Písek. Za hlavní body jednání, mimo ostatních, považuji projednání oprávněnosti rozpočtových zněn a návrh smlouvy, kterou se město zaručuje za poskytnutí finančního úvěru teplárně.

17. 9. 2018

Situace není nijak jednoduchá. Vážené soudružky, vážení soudruzi,

17. 9. 2018

»Náš úkol je, abychom jako členové strany, jako funkcionářský aktiv, jako kandidáti do komunálních a senátních voleb - včetně štábů kandidátů a se všemi spolupracovníky, ať už jsou z řad veřejnosti či naši sympatizanti - zvládli volební kampaň ve městech a obcích a senátních obvodech tak, abychom byli co nejúspěšnější,« řekl v úvodním projevu, jehož plné znění přetiskujeme na jiném místě, předs

17. 9. 2018

Názory Václava Klause ml. se bohužel nehodily a tak mu byl ještě do večera zablokován osobní facebookový profil, tedy i možnost odpovídat na zprávy a zveřejňovat statusy zde. Vynikající beseda s moderátorkou Terezií Tománkovou. Projde nový zákon o svobodě slova na internetu?  Sledujte TV Prima zde:

17. 9. 2018

Stát letos očekává rekordní přebytek na důchodovém účtu 25 miliard korun, což je nejvíc v novodobé české historii. Ještě před pěti lety byl penzijní účet ve schodku 50 miliard. Na rekordním přebytku má zásluhu hlavně velmi vysoká zaměstnanost a rychle rostoucí platy, díky nimž vybere do rozpočtu na důchodovém pojištění výrazně víc peněz.

16. 9. 2018

Dvojí metr hodnocení Maďarska a hlasování ...

Všichni o tom mluví, téměř nikdo to však neviděl.  Seznámil jsem se s dokumentem Evropského parlamentu, který se týká Maďarska a vzbudil tento týden takový zájem a humbuk. Pokud se nechcete řídit jen mediálními zkratkami, přečtěte si jej také. 

15. 9. 2018

Před 80 lety z 29. na 30. září 1938 byla podepsána pro Československou republiku a její občany potupná Mnichovská dohoda. Naše státnost byla rozbita za ponižujících podmínek nacistického Německa za souhlasu našich dřívějších spojenců. A. Hitler, E. Daladier, B.

15. 9. 2018

Poslanci KSČM budou usilovat o to, aby Sněmovna už konečně na své schůzi jednala o zločinech privatizace z 90. let. Téma, navržené už před časem komunisty a nazvané Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992–1998, už dolní komora schválila, k jeho projednávání se však stále nedostala. »Jde o to připomenout podniky, které nebyly v průběhu 90. let zaplaceny.

15. 9. 2018

TÝDEN V MÉDIÍCH Různým podobám cenzury se v pravidelném mediálním přehledu věnuje Petr Žantovský. Začíná snahou ukrajinského velvyslance v Praze zasahovat do toho, co smí odvysílat Česká televize. Pokračuje dodatečným přidáváním černošských studentů na fotku školy, aby splňovala požadavky multikulturalismu.

14. 9. 2018

»Topka«, ODS, KDU-ČSL a přidružené pidistrany, které ruku v ruce stojí za rozkradením této republiky od 90. let, rády titulují jako »demokratické«, ačkoli jejich jednání je opakem pravého významu tohoto slova. Jak jinak si vysvětlit nedávný výrok politického cestovatele a šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila v rozhovoru pro TV Nova!?

13. 9. 2018

Většina Čechů by chtěla vidět garantem své bezpečnosti ... Kreml. A více než čtvrtina je přesvědčena, že právě Rusko, a nikoli Evropská unie, ochraňuje jejich tradiční hodnoty, jako jsou rodina, víra či morálka. Třetina dotázaných věří ruským informačním zdrojům, považuje je za pravdivé.

13. 9. 2018

Mnozí akademici, novináři a politici stále častěji tvrdí, že informace* bez uvedení zdroje* je nevěrohodná. Je to samozřejmě hrubý teoretický i praktický omyl. Pravda je taková, že u informace bez uvedení zdroje neplatí, že je nevěrohodná, ale že může být nevěrohodná. Stejně tak u informace s uvedeným zdrojem platí, že může být jak věrohodná, tak nevěrohodná.

Stránky