Aktuality

9. 4. 2021

K závěrečnému schvalování zákona, který se týká stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany a výkupu elektřiny, se zatím poslanci nedostali. Koalice nechce uzákonit bezpečnostní záruky, které se týkají dodavatelů stavby.

9. 4. 2021

Do vleklých tahanic českých partají o měřítkách hodnot a o vládnutí v době koronavirové promluvili o Velikonocích i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a papež František. Rychetský v roli jednookého naložil vládě, aniž přiznal svou plnou spoluodpovědnost za mizerné poměry v zemích českých.

9. 4. 2021

To, co se dnes děje ve vztazích Ruské federace a USA, a aktuálně na Ukrajinsko – Ruské státní hranici, kde Ukrajina a NATO haraší těžkými zbraněmi, je mnohými politology ve světě srovnáváno se zahájením ostré „Studené války“ z roku 1946.

8. 4. 2021

Úskočný a falešný premiér Babiš, jeho nemohoucí družstvo ministrů, zmatená i zrádná politická opozice a pokrytecký i prospěchářský prezident Zeman

Souhrnné hodnocení (11153)

8. 4. 2021

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš předal ve středu lídrům KSČM návrh na vznik komerční banky v rukou státu, jak komunisté podporující menšinový kabinet chtěli. Dohodovací řízení o toleranci menšinové vlády na týden přerušili. 

7. 4. 2021

Po řadě vytýkacích dopisů, které pan premiér zaslal ministru zdravotnictví, bylo jasné, že mezi premiérem a ministrem dochází k situaci, která není dlouhodobě udržitelná. Byla to otázka času, kdy pan premiér najde nového kandidáta.

7. 4. 2021

V úterý 6. dubna 2021 jednal VV Jč KV KSČM. Jednání zahájila předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová, přivítala člena Výkonného výboru ÚV KSČM Tomeše Vytisku, předsedu Krajské revizní komise KSČM Ivana Nadberežného a všechny přítomné včetně hostů.

7. 4. 2021

Nedobře se mně čtou příspěvky diskutujících, že KSČM zklamala voliče, občany. Jedny proto, že hlasovala za prodloužení nouzového stavu, jiné zase kvůli tomu, že ho v únoru nepodpořila, další nám vytýkají, že tolerujeme vládu a nemálo je dnes i těch, kterým se pro změnu zase nelíbí, že Babišův kabinet již tolerovat nehodláme.

6. 4. 2021

TV Nova: Vláda bez podpory komunistů je vládou, která by měla znovu požádat Poslaneckou sněmovnu o důvěru. To si myslí část opozice.

6. 4. 2021

Ústřední výbor dnes drtivou většinou odsouhlasil ukončení Dohody politického hnutí ANO 2011 (dále jen ANO) a KSČM o podpoře vzniku a toleranci existence menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD po volbách 2017. Celé znění DOHODY zde:

6. 4. 2021

Ve středu 7. dubna budeme mít od 10:40 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

Téma:

6. 4. 2021

Už jsem o tom psal před týdnem. NATO několik měsíců hromadila vojenskou techniku v blízkosti ruských hranic se záměrem rozpoutat naprosto nesmyslný konflikt. Ukrajina téměř celou svoji armádu přesouvala k východním hranicím. Akorát vás o tom média jaksi pozapomněla informovat. Je to Bidenova nebezpečná provokace.

5. 4. 2021

Vláda opakovaně ukázala, že upřednostňuje zbrojení před pomocí zdravotníkům.

KSČM jde o maximální pomoc při záchraně lidských životů a zdraví

Děkujeme našim zdravotníkům!

 

4. 4. 2021

Košice/Bratislava, 3. dubna (TASR) – Na konci druhé světové války byla obnovena Československá republika, která ve skutečnosti nepřestala existovat, protože Mnichovská dohoda z roku 1938 byla zrušena.

3. 4. 2021

"Již víme, že z Evropy v nejbližších týdnech dost vakcín nebude. Sputnik V nabízí v dubnu Česku vakcínu pro 300 000 lidí. Vyzývám vládu, aby konečně koupila Sputnik V pro české občany. Stejně jako  Maďarsko a Rakousko pro ty své. Ať se rozšíří nabídka vakcín. Není na co čekat.

2. 4. 2021

Komunistické straně Čecha a Moravy jde o drobného stavebníka, a proto se rozhodla nový stavební zákon ve spolupráci s vládou podpořit a připravit tak, aby byl přístup právě drobným stavebníkům usnadněn. Ne developerům a ne spekulantům s půdou.

view-source:https://www.facebook.com/watch/?v=1374481149604192

2. 4. 2021

Shrneme-li události končícího týdne, tak byl charakteristický pokračováním nouzového stavu plošně bez rozlišení místní situace v jednotlivých krajích a rozvolnění odložila až po velikonočních svátcích.

2. 4. 2021

Poslanecká Sněmovna, přijala Zákon č. 332 / 2020 Sb. ze dne 22. července 2020 "O sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021". Jedná se o periodické sčítání opakující se každých deset let, které má statisticky ukázat, jak pokračuje rozvoj české společnosti a jaké jsou aktuální trendy rozvoje naší společnosti.

1. 4. 2021

Dne 3.prosince 2020 jsem napsal článek ZA VŠÍM JSOU DUKOVANY, který jsem zveřejnil na Facebooku.

31. 3. 2021

Za necelé dva týdny by měl Vojtěcha Filipa vystřídat v čele komunistů nový lídr. Se současným předsedou KSČM Deník hovořil o tom, co tato změna bude znamenat pro toleranci menšinové vlády a osud klíčových norem, jako je například stavební zákon.

31. 3. 2021

Předseda KSČM V. Filip svolal na čtvrtek 1.4. Výkonný výbor ÚV KSČM, aby projednali postup vůči hnutí ANO 2011 v situaci neplnění dohod a neřešení sporných otázek společného postupu. Takové neplnění dohod je po neúspěšných krajských volbách, schválení státního rozpočtu na r. 2021 stále častější a jednání předsedy hnutí ANO 2011 A. Babiše je vůči KSČM v médiích stále přezíravější.

31. 3. 2021

Na Zvědavci byl publikován 30. března článek „Král předčasně korunovaný“ - ke straně Pirátů. Článek mě zaujal, zdá se mi dobrý uvádí v komentáři autor zas a především:

Vidím zde velké nebezpečí dávat KSČM nálepku neomarxistů a pod. Tak například ...Celý článek a komentář k němu zde:

30. 3. 2021

Za necelé dva týdny by měl Vojtěcha Filipa vystřídat v čele komunistů nový lídr. Se současným předsedou KSČM Deník hovořil o tom, co tato změna bude znamenat pro toleranci menšinové vlády a osud klíčových norem, jako je například stavební zákon.

30. 3. 2021

V pondělí jsem sledoval tiskovou konferenci ČSSD, kde představili svůj plán co po koronaviru. „Víme, co po covidu” – tak se taškařice jmenovala. Před novináři se jako figurky na Pražském orloji střídalo celé vedení strany. Ti poté pohovořili s nezlomnou vírou o svém poslání a předali štafetu dál - dalšímu oranžovému „jasnovidci“, který nemůže zabloudit.

30. 3. 2021

Bezpečnostní rada státu se shodla na postupu při dostavbě jaderného bloku v Dukovanech. Šanci dostanou zájemci ze čtyř zemí, včetně ruského Rosatomu. To bylo téma pondělního pořadu České televize Devadesátka, kde byli hostem, kromě 1.

Stránky