Aktuality

17. 7. 2018

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že na svůj post rezignuje. Šéf strany ČSSD Jan Hamáček jeno rezignaci přijal. Krčál čelí podezření, že se dopustil plagiátorství ve své bakalářské práci.

17. 7. 2018

S využitím článků businessinfo a ct24.ceskatelevize je stále více patrné obchodní odpoutávání Evropské unie, Ruska, Číny, Japonska atd. od USA.

17. 7. 2018

Ve středu 11. července jsme si zažili celodenní maraton nudného populismu i bezbřehého a navýsost trapného antikomunismu. Ten den totiž o důvěru Sněmovny žádal kabinet premiéra Andreje Babiše.

17. 7. 2018

V pondělí 16. července 2018 jednal Výkonný výbor Jihočeského krajského výboru KSČM.  Předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová přivítala přítomné členy krajského výboru a členy vrcholných orgánů strany Petra Branného a Vojtěcha Filipa.

16. 7. 2018

Schůzky na nejvyšší úrovni představitelů velmocí mají svůj specifický charakter. Bývají součástí zásadního rozhodování velmocí a zároveň výrazem jejich vzájemného vztahu.

15. 7. 2018

Proč jsem nehlasoval pro důvěru Babišově vládě. Moje rozhodnutí má dvě roviny a na obě jsem vedení strany i vedení klubu upozorňoval několik měsíců předem, ale nikdo se se mnou o tom nikdy nebavil. Prostě za to zřejmě nikomu nestojím.

15. 7. 2018

Tiskový tajemník generálního tajemníka Rady Evropy Daniel Holtgen poděkoval Rusku za pořádání Světového poháru a také poblahopřál k finalistům turnaje Francie a Chorvatska.

14. 7. 2018

Co vlastně skutečně »potrefená husa«, jež sice jinak učesaná, následovnice »mluvícího drdolu« z předmnichovské republiky, Miroslava Němcová, ví o Aloisu Grebeníčkovi, jenž se v jednom čase stal zástupným cílem za Miroslava Grebeníčka, tehdejšího předsedu ÚV KSČM? Celý článek zde:

14. 7. 2018

Vojtěch Filip: Ti, co se těžce provinili na majetku státu a na podivných zločinných privatizacích a odporné korupci při státních zakázkách se bojí, že vláda, která se bude opírat o podporu KSČM začne tyto zločiny vyšetřovat a tak organizují akce proti vzniku vlády, nedivím se, je co vyšetřovat.

13. 7. 2018

Jak je možné, že demonstranti porušují zákon při jednání Poslanecké sněmovny 11. červana a policie nezasahuje. Proč policie umožnila demonstrantům demonstrovat přímo ve Sněmovní ulici a nevytlačila je? Proč tuto ochranu musela suplovat ochranná služba sněmovny uzamčenám vchodových dveří do sněmovny.

12. 7. 2018

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD získal důvěru poslanců v Poslanecké sněmovně. PRO bylo 105 poslanců, PROTI 91. Pro současný kabinet si Babiš vyjednal podporu komunistů, kteří se zavázali, že ho budou tolerovat. O důvěře se ve Sněmovně jednalo od středečního rána.

12. 7. 2018

Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) ustavil před prázdninami, kdy ve vedení dolní komory skončil nový ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), prvním místopředsedou sněmovny šéfa komunistů Vojtěcha Filipa kvůli jeho dlouholetým zkušenostem s vedením parlamentní komory.

11. 7. 2018

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Vážený pane předsedající, vážený pane premiére, členové vlády, paní a pánové. Dovolte mi, abych rozdělil své vystoupení do tří poměrně jednoduchých částí.

11. 7. 2018

Rozpočtový deficit je alibismus, premiér se zavázal bojovat proti plýtvání, státní úředníci si vymýšlejí práci, říká ve svém projevu ve sněmovně před hlasováním o důvěře vládě prezident republiky Miloš Zeman. Dodává, že jako rozený optimista věří, že po velmi složitých jednáních dnes druhá Babišova vláda získá důvěru.

11. 7. 2018

Jsme něco mezi opozicí a vládou, ponecháváme si prostor pro podporu a nepodporu vládních návrhů. Nejméně dvakrát do roka se bude hodnotit naplňování naší dohody s hnutím ANO, říká místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič.

10. 7. 2018

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navrhl do čela ministerstva spravedlnosti místopředsedu Legislativní rady vlády Jana Kněžínka (39), prezident Zeman Kněžínka ministrem jmenoval.

Kněžínek pracoval na úřadu vlády a je znalcem ústavního práva. Doposavad zastával funkci místopředsedy Legislativní rady vlády.

10. 7. 2018

Hlasování o důvěře pro vládu Andreje Babiše se blíží, ještě před tím se předsedové KSČM a hnutí ANO chystají podepsat toleranční dohodu.

10. 7. 2018

Z dnešního brífinku KSČM: Aktivně podpoříme vznikající vládu, byť to je pro nás jedno ze dvou nepříliš dobrých řešení. To druhé, nepodpořit vládu, považujeme za ještě horší. Více v záznamu.

9. 7. 2018

Dal jsem si práci a poslechl si celou tiskovku Taťány Malé a jsem stále více přesvědčen (mohu se ovšem mýlit, ale velmi bych se divil, pokud bych se mýlil), že prakticky celé obě práce nenapsala, ale byly jí napsány. Dokonce by se dalo uvažovat, kdo jí ty práce napsal. Není dobré, když se odvolává na vedoucí svých diplomových prací.

Tady je celá tiskovka:

9. 7. 2018

Nezadržitelně se nám blíží výročí srpnových událostí roku 1968. V letošním roce tomu je přesně o půl století od této události. Čím dál více se začínají vytvářet spekulace, co by se stalo, kdyby vlastně vojska Varšavské smlouvy nepřišla nebo co by bylo, kdyby uspěl „reformní socialismus sovětského typu“.

8. 7. 2018

Evropským parlamentem obchází strašidlo - strašidlo z českých zástupců za KSČM. Teda aspoň někteří čeští europoslanci se toto strašidlo snaží vyvolat. Neštítí se přitom ani vyloženě lhát. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zveřejnil 5.

8. 7. 2018

Doněcká zpravodajská agentura oznámila, že 29. června 2018 dodala Česká republika Ukrajině 33 ks samohybných houfnic s kalibrem 122 mm známé vojákům Československé lidové armády jako Gvozdík.  Byly spatřeny 29. června 2018 na Slovensko-Ukrajinském hraničním přechodu Čop.

ČR se nejen zbavuje starých, ale stále vynikajících dělostřeleckých zbraní, ale hlavně přispívá s eskalaci napětí.

8. 7. 2018

Na řadě míst České republiky si v pátek 6. července lidé připomněli odkaz kazatele, církevního reformátora a někdejšího rektora pražské univerzity mistra Jana Husa, který pro své názory před 603 lety zemřel v plamenech na hranici v německé Kostnici (1415). Hus se svým apelem na pravdu stal příkladem zásadovosti, statečnosti a svobody svědomí.

7. 7. 2018

Krásné prostředí lesoparku Pintovka u Tábora bylo 6. července také využito k operativní mediální poradě. Za účasti předsedkyně JčKV KSČM Aleny Nohavové administrátoři krajských a okresních internetových stránek vyhodnotili dosavadní zkušenosti ze své práce.

Stránky