Aktuality

9. 4. 2020

Ve čtvrtek ráno, dne 9.4.2020, běžel pod obrazovkou na ČT 24 pobuřující zpravodajský titulek tohoto znění: 

Ruská media: Šojgu požádal o trestní stíhání lidí, kteří odstranili sochu Koněva!

Správně tam ale mělo být uvedeno něco jiného!

9. 4. 2020

Takže Ústavní soud stojí za právy zlodějů a popírá práva poškozených. Pokud někdo z ČR vymámí údajně desítky milionů peněz od občanů, žijících v Austrálii, potom není těžké takové zloděje usvědčit. Určitě nebyli osobně provádět své podvodné transakce přímo na místě, až v Austrálii. Ústavní soud je ale toho názoru, že zloději mají práva, která jsou nadřazena právům poškozených.

8. 4. 2020

Brzy uplyne třičtvrtě století od květnových dní roku 1945. Vzpomeneme na osvobození od nadvlády nacistického Německa. Nevzpomínají ale všichni, někteří by chtěli, abychom vzpomínky na tyto dny zapomněli nebo se o nich alespoň nemluví. Nás, kteří tu dobu zažili, už mnoho není.

7. 4. 2020

Rusko bude trestat až pětiletým vězením ničení nebo poškozování hrobů a památníků ruským válečným obětem, a to v Rusku i v zahraničí. Zákon podle zprávy agentury TASS podepsal prezident Vladimir Putin.

7. 4. 2020

Strana Evropské levice (EL) vydala prohlášení, ve kterém požaduje v souvislosti s aktuálním klíčovým problémem planety okamžitou změnu politiky.

6. 4. 2020

Stát by se mohl stát spolumajitelem strategicky významných soukromých podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do potíží.

6. 4. 2020

Před touto otázkou stojí Česká republika a její vláda. Nejsnazší cestou k oživení české ekonomiky, podle předních ekonomů, jsou středně velké a velké investiční akce s multiplikačním efektem. Nabízejí se investice do silniční sítě a bytové výstavby. V tomto segmentu ekonomiky je solidní zásoba zatím nerealizovaných zakázek.

5. 4. 2020

Program československé vlády Národní fronty Čechů a Slováků vyhlášený 5. dubna 1945 v Košicích,  tzv. Košický vládní program, byl programem obnovy a budování nového československého státu.. 

5. 4. 2020

V tomto týdnu rozvířilo veřejné mínění rozhodnutí Krajského úřadu v Českých Budějovicích ze dne 1. dubna. Ten potvrdil  zamítnutí žádosti o vyvlastnění v kauze Bratránci, neboť neshledal splnění důvodů pro vyvlastnění. To zvrátilo možnost, alespoň zatím, vyvlastnění motocentra na okraji Tábora a tím rychlou dostavbu chybějícího 400m dlouhého úseku dálnice.

4. 4. 2020

Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka (ČSSD) a obrany Vladimíra Metnara (za ANO) uznání a podporu přijatým opatřením proti koronaviru. Je třeba pokračovat a vydržet, řekli ministři po čtyřhodinovém jednání novinářům.

3. 4. 2020

"Pan prezident ostře odsuzuje pokoutní odstranění sochy maršála Koněva. Zneužití krizového stavu považuje pan prezident za morálně neospravedlnitelné," uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na Twitteru.

3. 4. 2020

V Praze odstranili 3.dubna 2020 sochu maršála Koněva do meziskladu. Slyšel jsem tento důvod: socha byla instalována až 35 let po válce, takže byla vlastně nebyla symbolem osvobození, ale pokoření se komunistickému SSSR. Dočkáme se ze stejné logiky taky odstranění památníku Americké armádě - osvoboditelce Písku a třeba i pamětní desky na Podolském mostě?

3. 4. 2020

Komunistická strana Čech a Moravy ostře protestuje proti rozhodnutí Městské části Prahy 6 a Magistrátu hlavního města Prahy o odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády, jež přispěchala na pomoc povstalé Praze a  přinesla jí konečné osvobození.

3. 4. 2020

Tak se chová nepřítel na dobytém území. Slaboši z Prahy 6 využili nouzového stavu, aby v tichosti zlikvidovali sochu osvoboditele Prahy - maršála Koněva.

2. 4. 2020

Přiznávám se, že mám jistou alergii na angličtinu. Přesněji na tu její část, která proniká do současné češtiny. V TV reklamách mi příliš anglické vložky nevadí, jen nechápu, proč se podbízí turistům - slovník nevytahuji, stejně si nic z podávané nabídky kupovat nepůjdu. Lituji jen, že v rádiu hrají neustále pěkné melodie, ale já nevím o čem zpěváci pějí - radši odcházím.

1. 4. 2020

Prodavači se v době koronavirové krize stali jednou z nejohroženějších pracovních skupin. Aby si prodavačky odpočinuly, navrhujeme zakázat nedělní prodej. Když už to vláda nedokázala v minulosti na náš návrh, tak alespoň na tuto dobu.

1. 4. 2020

Žijeme v přelomové době ve stavu nouze, kdy, jak se zdá, může zanedlouho dojít k zásadnímu politickému střetu o další směřování vývoje EU, mezi kapitálem a neprivilegovanými lidmi práce.

1. 4. 2020

Návrh poslance Leo Luzara (KSČM) na uzákonění 15. března jako dne zrady a zániku státnosti Československa u vlády pochopení nenašel. Kabinet vydal k novele záporné stanovisko se zdůvodněním, že nynější zákon připomíná události uvedeného historického období dostatečně.

31. 3. 2020

Vážené soudružky a soudruzi, dovolte mi dnes, kdy slavíme 30. výročí naší Komunistické strany Čech a Moravy Vám všem poděkovat za práci, vytváření nové autority ve společnosti, za to, co děláte pro překonání krize, ve které se Česká republika nachází, když musíme čelit viru, který zavaluje celý svět.

31. 3. 2020

Koronavirus v mnoha zemích nastolil zcela bezprecedentní situaci, začasté nejhorší od druhé světové války. Je naprosto nezbytné se z takové krize důsledně poučit. Níže nabízím některé hlavní výstupy, které jsou zřejmé už dnes a z nichž mnohé potvrzují to, co KSČM dlouhodobě prosazuje ve svém programu.

31. 3. 2020

V době, kdy nás ohrožuje celosvětová pandemie koronaviru tak, že se celý národ spojil a supluje úlohu státu šitím roušek, výrobou ochranných štítů i pomocí nejslabším skupinám obyvatel, se klíčoví ministři hádají.

30. 3. 2020

Skupina poslanců KSČM předala Poslanecké sněmovně návrh zákona, kterým se upravují pravidla poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním organizacím ústředními orgány státní správy. Podrobněji viz. příloha zákona.

30. 3. 2020

Vyjadřování ministra zdravotnictví je přes čáru Doba je hektická, zvládnout koronavirus musíme a plané proklamace jsou v tomto případě k ničemu. Máme teď starosti jiného rázu, život je nutné ctít, je to nejdražší, co máme.

30. 3. 2020

KSČM slaví v těchto dnech 30 let své existence. Jakých to bylo 30 let?

Stránky