Aktuality

20. 1. 2018

Jan Veleba popisuje, čemu čelil od Veselovského a dalších v DVTV. Přišel jsem na natáčení s tajemníkem magistrem Musilem ze senátorského klubu, protože od jisté doby jsem pochopil, že je vhodné brát si s sebou nezúčastněného pozorovatele. Jak jsem brzy pochopil, udělal jsem dobře, protože jsem se ocitl v nepřátelském prostředí. To nebyl rozhovor, ale výslech (oběti ).

20. 1. 2018

Mediální událostí týdne se stala neschopnost generálního ředitele České televize přinutit podřízeného Václava Moravce moderovat duel prezidentských kandidátů. Nabízíme výběr z týdenní analýzy mediálního analytika Petra Žantovského v Parlamentních listech.

Česká televize nepatří veřejnosti, ale osazenstvu zpravodajské budovy

20. 1. 2018

Výkonný výbor ÚV KSČM jednoznačně podpořil Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb. Podle KSČM Zeman hájí české národní zájmy, a především tím se liší od svého protikandidáta Jiřího Drahoše.

19. 1. 2018

Stenozáznam z pátečního jednání sněmovny o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

19. 1. 2018

V průběhu pátečního jednání sněmovny byly mnohokrát potvrzeny nestandartní postupy policejního vyšetřovatele. Proto stojí za to pozorně si přečíst stenozáznam vystoupení poslankyně Válkové. Bez emocí, na základě znalostí spisu přiblížila neprofesionalitu policejního vyšetřovatele a jeho závěry bez  relevantních důkazů. 

19. 1. 2018

Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Oba vinu odmítají. Stanovisko Poslaneckého klubu KSČM v záznamu na FB KSČM

18. 1. 2018

Proč KSČM nepodpořila menšinovou vládu Andreje Babiše? Podpoří KSČM vydání Andreje Babiše. a Jaroslava Faltýnka policii? Má Andrej Babiš šanci sestavit většinovou vládu? Proč nechce KSČM do vlády, ale jen do případné podpory vlády?

18. 1. 2018

Vláda Andreje Babiše (ANO) navzdory doporučení svých legislativců neodmítla návrh ústavního zákona poslanců SPD, který má zavést obecné referendum. Ministři zaujali k návrhu neutrální postoj.

18. 1. 2018

Vážený pane předsedající, členové vlády, paní a pánové, nevystupuji, abychom se tady předváděli, dokonce ani nechci předvádět stanoviska takových skupin, jako je bilderbergská skupina nebo Trilaterální komise, které nám ordinují některé věci.

17. 1. 2018

 

Zdeněk Ondráček nebyl zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS!! V tajné volbě dostal 83 ze 186 hlasů, chybělo 11 hlasů. Volba se bude muset konat znovu, přičemž může být navržen znovu on, ale i někdo jiný.

17. 1. 2018

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi poté, co v úterý nezískala důvěru sněmovny. Mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Prezident Miloš Zeman chce demisi přijmout do konce pracovního týdne.

16. 1. 2018

Babišova vláda podle předpokladů důvěru sněmovny nezískala. Pro druhý pokus o sestavení vlády je KSČM ochotna jednat o toleranci vlády, která vznikne, řekl po skončení hlasování na krátkém brífinku KSČM Vojtěch FIlip. Více v záznamu zde.

16. 1. 2018

Respektujeme rozhodnutí Mandátového a imunitního výboru, který doporučil vydat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslanecký klub KSČM bude hlasovat pro vydání, řekl mj. Pavel Kováčik na dnešní tiskové konferenci ve sněmovně.

16. 1. 2018

Zaznělo na 5. schůzi Poslanecké sněmovny PČR dne 16. 1. 2018. Ministryně financí Alena Schillerová ve svém vystoupení v PS PČR uvedla, že úprava zákona o tzv. církevních restitucích je možná. Úpravu zákona podpoří, neboť zadaný právní rozbor Legislativní rady vlády zdanění vyplácené částky do budoucna umožňuje.

15. 1. 2018

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš vsadil na antikomunismus. V rozhovoru pro MF Dnes na otázku, jestli by jmenoval vládu s podporou komunistů, odpověděl.

15. 1. 2018

Chtěl bych ocenit všechny voliče, kteří se nenechali zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi. Tím prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu.

14. 1. 2018

Výsledky prezidentské volby 12. – 13 ledna 2017  v okrese Písek:

1.    místo Miloš Zeman – 37,94 %. 2. místo Jiří Drahoš – 26,20%. 3. místo Pavel Fischer – 10,73%.

Z celkového počtu 75 obcí (města, městys, obce) vyhrál Miloš Zeman v 68 a Jiří Drahoš v 7.

14. 1. 2018

Předseda české vlády Andrej Babiš komentoval výsledky 1. kola prezidentských voleb. Otevřeně i zastřeně vyzval prezidenta Zemana k tomu, aby neorientoval Českou republiku na východ k Rusku a Číně. Měl by jasně prohlásit, že mu jde jen o podporu podnikání českých firem, tedy jen o ekonomickou spolupráci. Měl by si uvědomit, že Česká republika je členem Evropské unie a NATO a to je určující.

13. 1. 2018

Do druhého kola v příštím týdnu navrhnu vedení KSČM volit současného prezidenta Miloše Zemana, řekl v záznamu na ČT24 Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM.

13. 1. 2018

Je namístě pogratulovat Petru Fialovi ke zvolení předsedou ODS. Třeba však vnímat, že ODS nikdy nebyla a nebude zachráncem České republiky, tím méně jejích občanů, na které dodnes dopadají její podivné rozprodeje podniků a privatizační kauzy, které ožebračily tisíce lidí. To rozhodně ani Fiala nehodlá měnit.

12. 1. 2018

Na prezidenta Zemana se u volební urny vrhla polonahá zahraniční  aktivistka a vykřikovala před médii, že je náš prezident děvka, aby ho dehonestovala. Sprostota probruselských multikulturních aktivistů je cílený produkt této kampaně, kdy pro některé lidi není důležité, kdo bude prezidentem, ale hlavně aby to nebyl Zeman.

12. 1. 2018

Washingtonu vzpoura v Íránu nevyšla.  

Nepřátelům Íránu se nepodařilo změnit legitimní protesty Íránců ve vzpouru, která měla svrhnout režim. Na Twitteru to v úterý napsal íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí. Ze zemí, které podle něj demonstranty podporovaly, jmenoval USA a Británii.

11. 1. 2018

Lávka přes Otavu spojující Jablonského ulici s nábřežím 1. máje je již otevřená. „Na dnešním jednání, kterého se zúčastnil revizní technik i projektant této lávky, bylo konstatováno, že objekt je v provozuschopném stavu. Lávka byla okamžitě otevřena pro veřejnost,“ upřesňuje Lenka Gareisová z Městských služeb Písek.

11. 1. 2018

"K nemilému překvapení se ale Babiš stal ideologicky negací celého velkého vypravování antikomunismu a velké lustrační očisty společnosti. Tohle není nepodstatné s ohledem na to, že se jednalo o jeden z pilířů politiky po roce 1989.

Stránky