Volební štafeta jihočeských kandidátek KSČM do EP zavítala na Písecko

15. 5. 2019

V úterý 14. května zavítala do Písku a Milevska volební štafeta a s ní kandidátky do Evropského parlamentu (EP) za KSČM - Česká levice společně!, Anička Vaculíková a Pavla Svepeš Šlahúnková.

Osobní kontakt kandidátek s občany je jedna z možností jak se setkat s těmi, kteří za nás budou, v případě zvolení, v EP rozhodovat. A této možnosti kandidátky využily. Po příjezdu a krátké poradě vyrazily kandidátky do města představit nejen sebe, ale také volební program, za který kandidují. Při krátkých, ale i delších zastaveních s občany vyslechly celou řadu zajímavých poznatků. Daly by se shrnout do několika jednoduchých vět, z nichž vyplývá, že rozhodování orgánů vedení EU nepožívá mezi občany velké vážnosti. Jeden za všechny. Například, že Brusel – a nikým nevolená Evropská komise (EK) nadměrně o nás – bez nás rozhoduje, aniž se musí ptát EP. A to je jeden z bodů volebního programu našich kandidátů zasadit se o zvýšení rozhodovací pravomoci EP včetně zákonodárné iniciativy a omezení pravomoci nikým nevolené EK.

Při návštěvě Písku například kandidátky, mimo jiné, ocenily hezké pískové sochy na náplavce u řeky, hezké Palackého sady s barokní sochou Neptuna, pomník Adolfa Heyduka, Františka Palackého, ale i pomník k poctě hrdinům 2. sv. války, atd.  V Milevsku se zase líbilo centrální náměstí s květinovou výzdobou a navigačním rozcestníkem – směrovkou k muzeu maškar. Také bylo oceněno úsilí vedení města při realizaci investičních programů, rozvoji podnikání a zaměstnanosti, jak později vyplynulo s besedy se starostou a radním města.

I přes proměnlivé, větrné a místy deštivé počasí se podařilo občany kontaktovat a alespoň krátce s nimi pohovořit. Mnozí občané si také převzali volební materiály k jejich přečtení doma v teple.

Autor: 
+ foto: jk
Zdroj: 
Vlastní

Fotogalerie