Mediální výstupy

13. 3. 2019

Lenka Procházková
13. 3. 2019     (příspěvek pronesený na demonstraci na pražském Klárově k dvacátému výročí vstupu ČR do NATO)

1. 3. 2019

„Ze sociální demokracie udělali krachující podnik,“ s těmito slovy po pětadvacetileté době členství v ČSSD Jaroslav Bašta odevzdává stranický průkaz. Parlamentní listy dnes zveřejnily rozhovor s tímto politikem.

Plzeňský diplomat Jaroslav Bašta zastupoval ČSSD od roku 1994 až do této chvíle. Ve středu politik ze strany vystoupil.

21. 2. 2019

Jde nám o zachování národní paměti. 

Bratře předsedo, pokud se ohlédneš zpět do uplynulého roku 100. výročí vzniku Československé republiky, jaký je tvůj názor na činnost ČSBS?

12. 2. 2019

Co táhne mladé k levici

Proč jste se zapojil do politiky, a dokonce na levém spektru jako člen Komunistického svazu mládeže? Byl jste jako dítě organizován v nějaké dětské organizaci?

5. 1. 2019

PÍSEK – Celé čtvrtstoletí po roce 1990 se písečtí komunisté pravidelně ozývali s návrhem, aby v radě města bylo poměrné zastoupení podle získané voličské podpory. Mívali i pět hlasů ze sedmadvaceti zastupitelů a to by je k účasti v radě města logicky opravňovalo. Pokud by ovšem minulé koalice chtěly s komunisty spolupracovat. To se za celé porevoluční období nestalo.

3. 1. 2019

Rusko má velké ambice stát se hlavní geoekonomickou a geopolitickou křižovatkou střední Asie, severní Asie a jihovýchodní Asie.

Komentátor Asia Times Pepe Escobar shrnul svoje poznatky o ruském konceptu „Velké Eurasie“, které mohl poznat na jednom z akademických seminářů v Moskvě.

3. 12. 2018

„Lidé zatím vnímají úspěch hnutí ANO tak, že spíše chrání tu nejsilnější politickou stranu, protože ten útok, který je na premiéra veden, vede k přesně opačnému chování lidí a vládnoucí hnutí posiluje. Většina lidí si totiž neumí představit, že by měl pravdu Miroslav Kalousek a spíše uvěří Andreji Babišovi,“ domnívá se předseda KSČM Vojtěch Filip.

1. 12. 2018

Vypadá to, že všichni ti různorodí analytici a další uvažují následovně. To má na svědomí Porošenko, protože si potřebuje upevnit svou pozici, potřebuje vyhlášení toho stanného práva… A další a další. Jde o střet Západu proti Rusku...
To vše je v tom obsaženo, ale má to druhořadý význam. Zásadní věcí je něco úplně jiného.

20. 11. 2018

K návrhu novely zákona o podpoře sportu skupiny poslanců z různých stran, první čtení

Změnou pravidel proti mafiánům ve sportu

Ivo Pojezný, místopředseda podvýboru pro sport

3. 11. 2018

Zrušení karenční doby: úspěch KSČM a populismus ČSSD, bouře kvůli kumulaci odměn, solidarita s Kubou, odejmuté tituly a celá řada dalších aktuálních informací v sobotním vydání Haló novin s přílohou.

Dočtete se aktuálně na stránkách Haló novin zde:

16. 10. 2018

Hlavním cílem české diplomacie je vzdorování proti zavedení nových cel a sankcí USA, jelikož by mohly uškodit HDP ČR až o 1,5 %. Oznámil to předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček.

16. 10. 2018

Hlavním cílem české diplomacie je vzdorování proti zavedení nových cel a sankcí USA, jelikož by mohly uškodit HDP ČR až o 1,5 %. Oznámil to předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček.

13. 10. 2018

Skripal, bombardování Jugoslávie, Kiska. Miloš Zeman na PL znovu mnohým zvedne mandle

3. 10. 2018

Včera jsme byli svědky dvou významných událostí, které spolu na první pohled nesouvisejí, ale ve skutečnosti znamenají určitý průlom. Průlom, který znamená, že patrně ZAČÍNÁ STŘEDOUNIJNÍ RESTART EU, tj. že západní členské státy ztrácející v důsledku strategických chyb svou pozici a začíná se prosazovat role austrijského prostoru EU.

3. 10. 2018

S povděkem jsem přijal fakt, že média přece jenom přicházela s pořady o faktech týkajících se nejhoršího ponížení našeho národa.

30. 9. 2018

Agentura EXANPRO přináší závěry analytické práce ve světle dalších informací. Byli příslušníci ruské GRU v Salisbury a provedli útok nervově paralytickou látkou proti Skripalovi a jeho dceři? Odpovědi shrnuje takto:

Souhrnné hodnocení (12048)

29. 9. 2018

O nás bez nás.

Nepozorujete, že připomínání takzvaných »osmičkových« výročí má ve sdělovacích prostředcích rozdílnou úroveň?

Něco na tom je, i když to zásadní k 80. výročí osudného roku 1938 a k 100. výročí vzniku samostatného Československa teprve přijde.

8. 6. 2018

V pátek byl v Pekingu podepsán strategický balík dokumentů, které určují směřování rusko-čínské jaderné spolupráce na několik nejbližších desetiletí. Nové reaktory VVER-1200 vzniknou v lokalitě Tchien-wan (anglicky Tianwan) a Sü-ta-pao (anglicky Xudabao). Dohody mají význam i pro české firmy, které patří mezi dodavatele prvních čtyř bloků elektrárny Tchien-wan.

18. 2. 2018

Milé přítelkyně, vážení přátelé,

už dlouho jsem toto oslovení nepoužil, a bylo mi to líto. Stýskalo se mi po vás. Chtěl bych vám poděkovat za pozvání a chtěl bych vám říci, že jsem sem přijel z několika důvodů.

5. 1. 2018

Na  Nový rok bylo zvykem vysílat přenos slavnostního provedení opery B. Smetany „Libuše“ z Národního divadla v Praze.

4. 1. 2018

S vysokou pravděpodobností proběhne letos zásadní rozhodování o budoucí podobě Evropské unie. Daniel Cohn-Bendit, jedna z legend studentské revoluce z roku 1968 a donedávna europoslanec za Zelené, vyjádřil přesvědčení, že země jako Polsko, Maďarsko a Česko Unii nakonec opustí.

29. 12. 2017

Nejdražší vodné a stočné z celého okresu bude mít Protivín. Cena v roce 2018 dosáhne 107,- Kč. Každoroční zdražování o 4,- Kč je podle starosty města Hlaváče vyvoláno nutností získávat finanční prostředky do oprav kanalizací. Porovnejte ceny v jiných městech:

Vodné+stočné v roce 2018 (s DPH)

27. 12. 2017

Také o letošních Vánocích se v Praze a některých dalších městech republiky podávala rybí polévka. Primárně určená lidem bez domova. Novodobá tradice, která přes svůj ušlechtilý záměr ukazuje odvrácenou, nelidskou tvář dnešního společenského systému.

21. 12. 2017

Počítá s tím návrh připravený ministerstvem vnitra, dnes by se měla změnami zabývat vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), aby mohly nabýt účinnosti k začátku příštího roku.

20. 12. 2017

Znalcům klasiků se omlouvám, ale musel jsem si vypůjčit titulek známé práce V. I. Lenina, nebudu ho citovat, jen závěr bude shodný. Protože to jinak ani nejde. Čtvrtek 21. prosince je dnem desátého výročí vstupu České republiky do Schengenského prostoru. Nejsem si jistý, kdo bude slavit a kdo bude spíš bědovat.

Stránky