Aktuálně

21. 3. 2023

Každý z nás ví, jakým nenahraditelným bohatstvím jsou pro nás lesy. Ale ne každý si plně uvědomujeme, jak náročná je péče o jejich údržbu a obnovu. Zvláště, když přijdou kritické roky polomů, kůrovcové kalamity a nepříznivých emisních a následně imisních vlivů. Pak jdou veškeré plánované záměry stranou a trpí všechny funkce lesa.

20. 3. 2023

Dovolte mi reagovat na vyjádření předsedy ČMKOS Josefa Středuly na sociálních sítích k mému vystoupení na demonstraci na Václavském náměstí.

19. 3. 2023

Proč není v českých supermarketech levněji a v Polsku nebo v Německu to jde? Kdo vydělává na českém zákazníkovi? Jsou to agrobaroni, jak se také tvrdí? Otevřeně a na konkrétních číslech rozkrývá tento problém Hana Šťastná, ředitelka úřadu Regionální agrární komory Jihočeského kraje.

18. 3. 2023

Sundejte ten vyšisovaný hadr. Národnímu muzeu České republiky by slušela česká vlajka. Je hezčí a je naše.

18. 3. 2023

Prezidentem konformity a prázdnoty je Petr Pavel dle komentáře Martina Zvěřiny. „Nepochybně to je nejlepší mediální produkt týdne. Píše-li pan Zvěřina o populismu, já bych dodal též pojem alibismus,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí na adresu hlavy státu.

18. 3. 2023

Pravice vytáhla do boje proti seniorům a neštítí se použít žádné zbraně. Apeluje na jejich zodpovědnost, vydírá je budoucností jejich vnoučat a dokonce tvrdí, že se senioři mají až moc dobře a inflace je pro ně spíš takový malý diskomfort, rozhodně nic vážného, tak proč z toho vůbec dělat téma. Jenže tvrdým datům nemůže žádná asociální argumentace úspěšně čelit.

17. 3. 2023

Výkonný výbor Jihočeského Krajského výboru KSČM se přihlásil k nabídce KV KSČM Prahy a Středočeské KSČM, kteří pořádají společný zájezd v neděli 7. května 2023 do MAUTHAUSENU. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o společnou akci, předpokládáme, že z kraje bude moci zúčastnit cca 15–18 lidí. Zájezd je zdarma a pojedou ti, kteří se přihlásí co nejdříve až do naplnění možného počtu.

16. 3. 2023

Zde je video, jak to probíhalo ve skutečnosti před Národním muzeem v Praze 11.3.2023. A jakou skutečnou roli tam sehrál děkan Doc. Ševčík!

Pravda zvítězí nad lží, nenávistí a brutalitou režimu!

16. 3. 2023

Expremiér Paroubek napsal arcibiskupovi Graubnerovi a Tomáši Tyrlíkovi, předsedovi Ekumenické rady církví mj. následující:

16. 3. 2023

V Milevsku se teď kácí stromy ve velkém, a nejen nyní, jen tak dál, ať si příroda užije lidskou nesnášenlivost. Po té dá město vysadit neviditelné, ale za to levné proutky, které nevyrostou ani za 20 let o nic víc, jen živoří. A to nazývá náhradní výsadbou.

Stránky