Aktuálně

29. 9. 2022

Dnes, 29. září 2022 jsme se naposledy rozloučili na Lesním hřbitově v Písku s dlouholetou členkou KSČ, později KSČM Irenkou Hrbáčkovou. Opustila nás v úctyhodném věku 92 let dne 16. září. Za celou členskou základnu se s Irenkou (tak jsme ji všichni familiárně oslovovali) rozloučil předseda okresní organizace KSČM Jiří Lejčar.

29. 9. 2022

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná ve středu 28. září krátce vystoupila na další demonstraci proti vládě, kde se sešly opět desítky tisíc lidí.

28. 9. 2022

Celá řada komentátorů se shoduje, že více než 100 tisíc lidí se dnes odpoledne, navzdory deštivému počasí, znovu zaplnily Václavské náměstí v Praze. Na protestní akci nazvané České republika na 1. místě, kterou pořádají politicky nezařazení občané Jiří Havel a Ladislav Vrábel, znovu zaznívá ostrá kritika vlády Petra Fialy (ODS) a požadavky na její okamžitou demisi.

28. 9. 2022

Vážení voliči v 18 obcích okresu Jindřichův Hradec na Dačicku a Slavonicku. 

Je před vámi druhé kolo voleb do Senátu, ve kterém se může rozhodnout o tom, zda tam za váš obvod bude znovu „Tchajwanec“ Vystrčil nebo Nagyová za ANO.

​Nevím, jaký je váš názor na prospěšnost Senátu, ale on tady prostě je a v současném složení podporuje rozhodnutí sněmovny.

28. 9. 2022

Dvacátého osmého září jakoby náhodou slavíme Den české státnosti. Prý, tak zní jakési zdůvodnění, tehdy zahynul první český panovník, který vládl skutečnému státu. Tím knížete byl Přemyslovec Václav, syn Vratislava I. a vnuk Bořivoje I. a Ludmily s predikátem »svatá«. Nic nevadí, že všechno bylo jinak.

27. 9. 2022

„Slyšela jsem, že si KSČM vzal do úst i prezident Miloš Zeman. Prý neúspěchu KSČM nelituje. Ráda bych Vám, pane prezidente, jen připomenula, že v těchto volbách sklízíme ještě ovoce člověka, kterého jste osobně podpořil na sjezdu KSČM v roce 2018, kdy jsem poprvé kandidovala do čela KSČM. A mohla bych zavzpomínat i prosby o podporu KSČM při volbách prezidenta jak v roce 2013, tak 2018.

27. 9. 2022

Dobrý den u dalšího Bez obalu!

Je po volbách (tedy po těch komunálních), a tak jsou některé strany otevřenější a z úhlavních nepřátel se stávají koaliční partneři. V dnešním 38. dílu Bez obalu se podíváme na to,

27. 9. 2022

Podle aktuálních volebních preferencí, sdělených agenturou Média, jsou strany vládní koalice, TOP 09 a KDU-ČSL, na stejné úrovni s KSČM. Každou z nich by nyní volilo 3,5 procenta občanů. Jen o půl procenta lépe by dopadl další člen vládní koalice, hnutí STAN. Je legrační slyšet přívržence tohoto SPOLU-vládního tria štěkat, jak levice mizí ze scény.

26. 9. 2022

Ogranizátoři celostátní protivládní demonstrace zvou k účasti na demonstraci každého, kdo nesouhlasí s touto protilidovou vládou a její protilidovou politikou.

Demonstrace se uskuteční ve středu 28.9.2022, na Václavském náměstí v Praze, od 14:00 hodin.

26. 9. 2022

Marnost nad marnost. A teď po volbách nechť voliči, kteří volili kandidáty pětikoalice (ale bohužel i ty, kteří volili proti ní) čekají zálohové složenky za plyn a elektřinu. Volby v Praze dopadly jako vždycky. Kam zmizelo cca 55 % naštvaných občanů. Bylo hezky, tak odjeli na chalupy.

Stránky