Písecký bazén opět jinak. Nejtěsnější většinou vrácen zpět pod lesnickou školu. Zastupitelé KSČM v názorech konzistentní

14. 8. 2020

Po dlouhé a místy bouřlivé diskusi schválilo Zastupitelstvo města Písek 14 hlasy (nejtěsnější minimum) výstavbu nového plaveckého bazénu v lokalitě pod lesnickou školou schválilo. Usnesení:

1) ruší své původní zamítavé stanovisko - usnesení číslo 78/19 ze dne 04. 04. 2019

2) schvaluje výstavbu nového plaveckého bazénu v lokalitě pod lesnickou školou v rozsahu „Vnitřní plavecký bazén vč. venkovního areálu a wellness části, včetně dodávky interiérů a vnitřního vybavení, s limitní hodnotou zakázky ve výši 380 mil. Kč bez DPH (15 mil. Kč interiéry, 15 mil. Kč parkoviště nad umělou trávou, 350 mil vlastní stavba)…“.

Nejednotu a veletoče názorů snad nejlépe charakterizoval přední aktivista za provedení nového referenda o umístnění bazénu takto:

„Kdyby někteří zastupitelé měli v sobě řemenici dokázali by tím, jak se neustále točí jako korouhvičky v názorech, pohánět středně velké město. Před volbami většina chtěla nové referendum a opravovat starý bazén. Teď najednou zase vracíme bazén pod lesnickou školu. Docela by mě zajímalo, proč někteří najednou změnili za necelý měsíc názor, když už to trvá 11 let. Mám takový dojem, že blaho občanů to nebude, ale spíš nějaké funkce v radách“, uvedl na fb profilu  přední aktivista za provedení nového referenda Martin Brož (Piráti).

Jak jsem již uvedl, byli zastupitelé KSČM ve svých názorech na stavbu a umístnění bazénu konzistentní. Po celou letitou dobu sporů a názorových veletočů jiných, byli vždy jednotní podle již dvou volebních programů 2014, 2018. Vždy zastávali názor neměnit stávající místo bazénu a provést u něj hloubkovou stavební a technologickou rekonstrukci. Referendum ovšem rozhodlo jinak a o novém umístnění bazénu vedou zastupitelé dlouho trvající spory.

Proti návrhu vedení města byl z koaliční ČSSD Karel Chytrý, Nesouhlasili komunisté Jiří Lejčar, Karel Vodička, Marek Anděl z hnutí Písek sobě a Piráti Martin Brož, Michal Horák, Zbyněk Konvička a Josef Soumar. Rovněž proti byl z hnutí ANO Lukáš Nebes. Celkem 9.

Pro návrh vedení města byli tito zastupitelé: Za ČSSD Michal Turek, za KDU-ČSL místostarosta Petr Hladík, Vratislav Němeček a Tomáš Váně, za ODS Michal Přibáň a Jan Taraba, za hnutí ANO Michal Čapek a Josef Keclík, z vládnoucího uskupení Pro Písek starostka Eva Vanžurová, místostarostka Petra Trambová, Jan Adámek, Tomáš Franců, Miroslav Janovský a Rudolf Tyll. Celkem 14.

Zdrželi se: místostarosta Ondřej Veselý z ČSSD a Jří Hořánek z ANO. Celkem 2.

Nepřítomni - nehlasovali: 2 (Tomáš Posekaný Piráti, Helena Kozlíková ODS)

........................................

K úvaze. Je toto rozhodnutí opravdu konečné?

Z diskuse internetového vydání Písecké postřehy, autor: anonymní čtenář: Doufám, že se to napadáním výběrka u Úřadu ochrany hospodářské soutěže (ÚOHS) pozdrží do příštích komunálek, aby tohle vedení města odpochodovalo a pak se uvidí.

Autor: 
jk
Zdroj: 
Vlastní, usnesení města, Písecké postřehy