Problém spočívá v tom, že média od roku 1990 vedla primitivní antikomunismus a najednou zjišťují, že nic z toho, co říkala, není pravda. Z tohoto důvodu média začala předkládat nový antikomunismus v podobě srovnávání a připomínání doby minulé – co vše bylo a nebylo, co vše se prý může vrátit ještě dnes atd. Vzhledem k tomu, že KSČM předkládá zákony, aby byly například potrestány privatizační zločiny, tak to se samozřejmě nelíbí médiím, která jsou vlastněna ve větší nebo menší míře právě privatizátory z 90. let. Proto probíhá tato negativní kampaň jak proti KSČM samotné, tak i současné vládě.
Znaky nové formy antikomunismu:- odklon od primitivního antikomunismu- srovnávání a připomínání doby minulé jen s negativními komentáři- vedení negativní kampaně proti vládě a ANO 2011Cílem je zabránit byť částečné nápravě privatizačních zločinů
Napravit »zlodějiny« z dob minulých vlád, ať už se jedná o privatizaci státního majetku nebo církevní restituce, nebude jednoduché, ale je nutné, aby k tomu došlo, a KSČM se nesmí nechat zastrašit.
Využito článku Jana Klána: Poprvé? Skutečně poprvé?: http://www.halonoviny.cz/articles/view/48139942