Komentáře

19. 4. 2018

Nerad střílím do vlastních řad.  Pokud ale chci, aby se něco změnilo, nic jiného mi nezbývá. Propad v parlamentních volbách byl jen výsledkem toho, k čemu už se dávno schylovalo.  Po úspěchu v krajských volbách v roce 2012 jsme nedokázali využít pracně nabytou důvěru našich spoluobčanů a po desetiletích v opozici se aktivně podílet na správě věcí veřejných.

15. 4. 2018

Česká republika se v reakcích na útok USA, Británie a Francie na Sýrii rozchází. Zatímco někteří čeští politici i ministerstva zahraničí a obrany jej podpořili, komunisté, SPD i Hrad útok kritizují.

14. 4. 2018

Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.

13. 4. 2018

Agrese, spáchané z prolhaných důvodů, zmařily miliony životů i v tomto století. Zpustošily celé regiony. Uvedly do pohybu migrační vlny, nevídané od porážky »třetí říše«. Teror slíbily zlomit už před lety.

3. 4. 2018

Léta uctíváme naši hymnu. Známe ji od mala, stejně jako naši rodiče a prarodiče. Všichni známe její význam a jsme také patřičně hrdi, pokud zní doma a v zahraničí. Je pro nás symbolem úcty.

31. 3. 2018

Návrh ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové (za ANO) na zvýšení počtu vojáků v misích je předčasný. Vysílání vojáků do zahraničních akcí by měla řešit až vláda s důvěrou.

24. 3. 2018

Ve vyjednávání pokračujeme a až na výjimky, které jsme předpokládali, například v oblasti bezpečnosti či zahraniční politiky, KSČM našla společně s hnutím ANO dostatečnou programovou shodu a mohu tedy konstatovat, že jsme připraveni dál jednat s cílem co nejdříve dojít k tomu, aby naše země

22. 3. 2018

ČSSD i Hnutí ANO předvádějí v posledních dnech dokonalou hru na ztrátu paměti většiny voličů. Připomínám, že zákon o zrušení karenční lhůty předložila KSČM již v lednu 2015! Poté procházel sněmovní mašinérií pouze přes tzv.

21. 3. 2018

Ústa mne svrbí ještě teď. Už od pondělních Událostí, komentářů k výsledkům ruských voleb. Tématem měla být i chemikálie »Novičok«, kterou prý Moskva napadla dezertéra své rozvědky v Británii.

19. 3. 2018

V moderované diskusi na kanálu ČT24 dne 12. března v pořadu Devadesátka nasadila Česká televize k tématu »Úlohy pro veřejnoprávní média« svého generálního ředitele Petra Dvořáka.

16. 3. 2018

Je jisté, že každý má právo se svobodně vyjádřit. Každý má právo něco podpořit nebo s něčím nesouhlasit. Také je na každém, jestli jeho vyjádření je alespoň trochu opřeno o realitu.

12. 3. 2018

České otázky k referendu

Příspěvek Lenky Procházkové na semináři „Kdo se bojí referenda?“ který se konal 8. března 2018

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
8. 3. 2018

Tento komentář jsem si nemohl odpustit. Ostatně mě o něj žádají desítky, nebojím se říci dokonce stovky voličů a sympatizantů KSČM, kteří mi poslední dny píší a ptají se mě, jak to vlastně bude s oním „partnerstvím“ hnutí ANO a KSČM.

2. 3. 2018

Veronika Sušová-Salminen zhodnotila čtvrteční projev Vladimira Putina, který měl charakter předvolebního programu.

15. 2. 2018

Ilona Švihlíková píše o tom, jak funguje rentiérský kapitalismus a proč je v dnešních podmínkách nejvýstižnějším popisem současnosti.

15. 2. 2018

Ilona Švihlíková píše o tom, jak funguje rentiérský kapitalismus a proč je v dnešních podmínkách nejvýstižnějším popisem současnosti.

13. 2. 2018

Na počátku letošního února pan ministr Stropnický vyhlásil, že se s KSČM nebude bavit o vystoupení z NATO.

12. 2. 2018

Lidé v poslední době nechápou, co se u nás děje. Parlamentní volby přinesly výsledky, které určité skupiny zpochybňují.

8. 2. 2018

Ne vše, co před léty fungovalo, muselo být nutně špatné. Jenže rušení dobře zavedených služeb nás v mnoha případech přesto potkalo. Každá maminka by chtěla zůstat se svým malým dítětem doma co nejdéle.

5. 2. 2018

Není dne, abychom nenarazili na různé problémy. Lidé se často svěřují s problémy, které mají a marně hledají jejich řešení. Při mých setkáních s občany se vždy snažím poradit, jak zádrhel vyřešit.

1. 2. 2018

Máme za sebou volby prezidenta republiky. Vyhrál  stávající prezident Miloš Zeman.

Komentářů k volbám jsme si užili až dost, takže je téměř zbytečné rozebírat veškeré aspekty a důvody volby. Takže jen pár postřehů:

28. 1. 2018

Když Andrej Babiš 19. ledna tohoto roku v poslanecké sněmovně při jednání o svém vydání k trestnímu stíhání prohlásil, že v ČR je možné objednat si něčí trestní stíhání, zvedla se vlna nevole politiků i představitelů soudní moci. Jan Urban, bývalý disident a novinář ještě nelegálních lidových novin, uvádí několik těchto případů ve svém článku. .

27. 1. 2018

Byl jsem připraven na to, že Zeman nemusí vyhrát. Šlo o míru manipulovatelnosti občanů naší země. Nakonec se ukázala menší, než jsem čekal (předpokládal jsem, i po konzultaci s chytrými a moudrými lidmi ve svém okolí), že vítězství bude těsnější. Toto je výsledek z říše snů.

21. 1. 2018

 

Západní média straší celý svět Milošem Zemanem. Že prý by jeho zvolení oslabilo vazbu Česka na Západ a naopak, EU by si oddychla, kdyby šel ve druhém kole voleb do háje. Jak vnímáte tuto péči o naši zemi? 

17. 1. 2018

Kdo přišel do styku s filozofií, jíž nesmí „postmoderní“ galimatyáš přes práh, ví, jak parádní rozhlednou je dialektika. Kdo na ni vystoupá, už mu nehrozí, že by na změny kolem nás civěl jako tele na vrata. Vidí do jejich hybných rozporů.

Stránky