Komentáře

16. 10. 2017

Nestačím se divit, co někteří lidé jsou schopni udělat pro manipulaci s veřejným míněním, zejména když jsou na to školeni.

30. 7. 2017

Jsem k AČR loajální, nikdy jsem proti AČR nebrojil, nepomlouval, apod., ale bohužel s řadou věcí, které zazní ve vystoupení, se ztotožňuji. To ví každý, kdo s armádou má něco společného.

20. 7. 2017

Stále máme nízkou hodnotu práce ve výrobcích.

Kandidujete do sněmovny v Jihočeském kraji. Může se do poslanecké práce vůbec promítnout to, odkud kdo pochází?

8. 7. 2017

JAKO BÝVALÝ POLICISTA SE STYDÍM ZA TO, K JAKÝM ÚKOLŮM JE DNES ZNEUŽÍVÁNA POLICIE. Úroveň trestního řízení upadlá takovým způsobem, že dnes, pokud se pachatel dobrovolně nepřizná, tak není prakticky šance jej pravomocně odstíhat.

Napadá mne "milion" činností, které by bylo potřeba zlepšit, či se jim hlouběji věnovat.

1. 6. 2017

Když jsem četl reakce pánů zastupitelů města Plzně na projev předsedy plzeňského ČSBS Jaroslava Bukovského k osvobození města Spojenci roku 1945, nevěřil jsem svým očím. Toto je možné v demokratickém právním státě? Zastupitelé města pánové Ženíšek (TOP 09) a Zrzavecký (ČSSD) svorně označili jeho projev za "ostudný a nedůstojný". Tak si ten projev telegraficky projděme.

31. 5. 2017

Oskar Krejčí dal formou rozhovoru pro První zprávy (Parlamentní listy) brilantní rozbor současného dění v USA v souvislosti s nástupem D.

26. 5. 2017

V Rusku i Evropě probíhají přípravy k vytvoření Společenství slovanských zemí

25. 5. 2017

Roztržku odstartovala interpelace předsedy KSČM a místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR Vojtěcha Filipa. Příčina? Neuspokojivá odpověď ministra obrany Martina Stropnického na dotaz, komu je vlastně podřízená česká vojenská jednotka převelená do Litvy?

19. 5. 2017

Včera večer jsem se mimo další tisíce lidí zúčastnil koncertu Alexandrovců v Českých Budějovicích a bylo to něco, co jsem už dlouho nezažil.

4. 5. 2017

Petr Hájek komentuje poslední kousky šaška ze Strakovky, jenž konečně dostal na Hradě, co si zasloužil, ale nenaplňuje ho to ani trochu zadostiučiněním, neboť nám, divákům svých vlastních osudů, hrozí cosi mnohem horšího

29. 4. 2017

Takové by mohlo být heslo letošního Svátku práce, svátku pracujících celého světa, Prvního máje, který již ťuká na dveře. Jen se přehoupne víkend a na stovkách míst České republiky a na nespočítaně míst celého světa se sejdou lidé - mnozí s revolučními symboly na svých klopách nebo na transparentech, aby oslavili práci i mír. Právě o ně je třeba stále a znovu usilovat.

21. 4. 2017

Soudným lidem je jasné, že zákonnou normu o sociálním bydlení potřebujeme. Jenže idealismus navrhovatelů nepochopil, v jakém politickém zvěřinci ve skutečnosti žijeme.

20. 4. 2017

Seznam Zprávy přinesl v přímém přenosu velkou debatu politických lídrů na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Půl roku před podzimními volbami do Sněmovny se ve velké posluchárně Univerzity Karlovy v Celetné ulici sešla reprezentativní sestava českých politiků.

14. 4. 2017

Klub nezávislých senátorů, jehož členem je i komunistický senátor Václav Homolka, připravil konferenci Role České televize v naší společnosti. Zcela zaplněný Jednací sál Senátu vyslechl v úterý příspěvky osmi řečníků, kteří se o činnosti veřejnoprávního média vyslovovali velmi kriticky. »Debata o ČT je potřebná, a to i na půdě Senátu,« konstatoval předseda klubu Jan Veleba (SPO).

12. 4. 2017

U zveřejněných zpráv ze Sýrie se všechny západní sdělovací prostředky odkazují na jeden společný zdroj. A tím je jeden jediný člověk.

Tak například jedna „svědomitě“ antiruská „Medusa“ píše:

7. 4. 2017

…“Ale toto je výsostně politické fórum a musíme se k těm otázkám chovat politicky.

4. 4. 2017

Článek Foreign Affairs píše o tom, jak odliv mozků poškodil region střední a východní Evropy, pomohl udržet rozdílné platy mezi západem a východem a vede ke stárnutí populace. Celý článek zde.

24. 3. 2017

JIHOČESKÁ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s.  a Krajskou pobočkou Úřadu práce ČR České Budějovice, kontaktní pracoviště Písek Vás zvou 28. března do Kulturního domu v Písku na Burzu práce. 

23. 3. 2017

Do uloupení Kosova za pomoci Západu mělo Srbsko přes 10 milionů obyvatel. Nyní má o více než dva miliony méně.

29. 1. 2017

Globalizovaný svět začal principiálně měnit dělnictvo. Již neexistuje dělník v klasickém pojetí, tak jak byl utvářen v dobách industrializace. Dnešní dělník již není tolik člověk, kterého „bolí ruce“, ale mezi dělnictvo můžeme zařadit počítačového technika, pokladní v supermarketu, živnostníka, zaměstnanci telefonických informačních center atd. Dnešní dělnictvo se tedy rozdělilo na tzv.

19. 1. 2017

Mayová: dvanáct bodů pro Brexit

Britská premiérka včera oznámila tvrdý Brexit, odchod Británie z Evropské unie. O čem všem Theresa Mayová v souvislosti s Brexitem mluvila a proč, sledovala v dalších souvislostech ekonomka Ilona Švihlíková.

18. 1. 2017

Iniciátoři webového časopisu Argument o tom, jaká  jsou východiska, cíle a smysl nového společného projektu.

18. 1. 2017

Komentář ekonomky Ilony Švihlíkové o tom, proč a jak Čína a její lídr obhajuje hospodářskou globalizaci na západním ekonomickém fóru, a o čem to mimo jiné vypovídá.

24. 12. 2016

Nevolitelní presidentští kandidáti - Dienstbier, Fišer, Fischerová, Halík, Horáček, Pavel, Pithart, Švejnar, Vašáryová, atd., nemohou být presidenty Česka, protože nejsou schopni představit Česko jinak než jako koloniální federátní protektorát NATO EU US pode velením Washingtonu-Bruselu-Berlína.

1. 12. 2016

Událost, která se stala, už není aktuální. Připoutala ale znova moji pozornost až nyní, po deseti týdnech. Co se tenkrát vlastně stalo? Letecká koalice pod velením Američanů provedla nálety na syrskou armádu. Úspěšné. Omylem. Příčiny útoku vyšetřoval americký brigádní generál Richard Coe. Zjištěné okolnosti sdělil v telebrífinku na konci listopadu.

Stránky