Komentáře

13. 7. 2018

Petr Hájek s největším odporem sledoval onanistické divadlo uspořádané Českou televizí, ale nakonec i v něm zaznamenal záblesky naděje na lepší příští.

11. 7. 2018

Komunisté se prý chtějí obohatit tím, že se tlačí do státních firem. Tak jsem to slyšel i z úst prominentních členů ODS. A právě to mě zaujalo. Opravdu jde o obohacení? Již mnohokrát bylo vysvětleno, že kontrolovat předpokládá mít informace.

6. 7. 2018

Počátek a příčina obratu Ruské federace k Číně:

28. 6. 2018

Ustrnul by se i kámen, když lidovecký papaláš Marian Jurečka nedávno opakovaně horlil proti komunisty navrženému zákonu o zdanění takzvaných náhrad vyplácených církvím za fyzicky nevydaný údajně církevní majetek.

27. 6. 2018

Na včerejším mimořádném zasedání pléna OV KSČM Jindřichův Hradec jsme projednávali otázku vyslovení tolerance menšinové vládě ANO a ČSSD, o němž bude jednat tuto sobotu ÚV KSČM. Celý článek zde. Na našem jednání proběhla velmi zajímavá a bouřlivá diskuse.

27. 6. 2018

Na včerejším mimořádném zasedání pléna OV KSČM Jindřichův Hradec jsme projednávali otázku vyslovení tolerance menšinové vládě ANO a ČSSD, o němž bude jednat tuto sobotu ÚV KSČM. Celý článek zde. Na našem jednání proběhla velmi zajímavá a bouřlivá diskuse.

22. 6. 2018

Jako zastupitel na Praze 8 sleduji společenské dění. Zaujala mě - dle mého soudu - jedna bizarnost české společnosti. Jedná se o výši dávek státní sociální podpory versus výše minimální mzdy. Proč tyto dvě věci vnímám jako rozpor? Uvedu několik skutečností.

10. 6. 2018

Petr Hájek s úžasem sleduje, jak Národní fronta Kavárny vůbec nevnímá "tektonické" posuny ve světě a infantilně bojuje proti "bolševismu" - jehož je ovšem hlavním představitelem.

8. 6. 2018

Model je zaměřen na výsledky, které by byly jednotlivými stranami dosaženy, pokud by byly mimořádné volby v nejbližším možném termínu, půl roku po senátních a obecních volbách v říjnu 2018, tj. přibližně za rok. Pro tuto dobu mně vyšel tento výsledek

Vezmu to postupně:

ANO

7. 6. 2018

Veronika Sušová-Salminen píše o tom, proč jsou anti-babišovské protesty hlavně prázdnou antikomunistickou nostalgii a vizitkou provinčnosti české politiky.

2. 6. 2018

Tak zvaný „protikuřácký” zákon již před svým vznikem samotným rozdělil v názorech společnost.

2. 6. 2018

Tak zvaný „protikuřácký” zákon již před svým vznikem samotným rozdělil v názorech společnost.

24. 5. 2018

Jablka bývala běžným ovocem, dnes se však stávají pro mnohé rodiny nedostupná. Průměrné ceny jablek dosahují 40 Kč za kilogram, výjimkou však nejsou i ceny mnohem vyšší, mnohde až 60 Kč za kilogram. Odborníci dokládají meziroční zdražení až o 29 %.

24. 5. 2018

Litujete, že jsme po válce vyhnali sudetské Němce? Hlasovalo: 1 634 respondentů. Výsledek ankety: lituji= 5%, Nelituji=95%.

Nebudeme se zabývat výsledky ankety, ty jsou zatím jednoznačné, ale položenou otázkou. Jak někdo může se na české publikum obrátit s dotazem, který obsahuje slova "vyhnali sudetské Němce"?

23. 5. 2018

66% Američanů získává méně než 20 dolarů za hodinu (asi 40 000 dolarů za rok) i když pracuje na plný úvazek. Podle studie United Way agentury Axios více než 40% pracujících rodin v USA si nemůže dovolit takové základní věci střední třídy, jako je nájemní bydlení, doprava, péče o děti, mobilní telefon - navzdory skutečnosti, že jsou oficiálně nad hranicí chudoby.

22. 5. 2018

Státní tajemník ministerstva vnitra Stephan Mayer prohlásil na srazu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu, že Benešovy dekrety nepatří do Evropy. Odpovědí mu byl silný potlesk přítomných. Zdálo se, že toto téma bylo v posledních letech v pozadí, ale letos zase vyniklo. Má to snad být signál nové německé vlády, že dochází k posunu v hodnocení minulosti?

15. 5. 2018

Komunisté mohou dostat Česko ze slepé uličky a podpořit kabinet Babiše, pod jednou podmínkou… Jak bylo minulou sobotu oznámeno, touto podmínkou je odmítnutí zvýšení českého kontingentu ve vojenských misích NATO v Afghánistánu, Mali, Iráku a Pobaltí, kde mají čeští piloti chránit vzdušný prostor Litvy, Lotyšska a Estonska.

13. 5. 2018

Měsíček lékařský - léčí duši i tělo. 

10. 5. 2018

Můžeme už tedy definitivně dát sbohem naději, že by se Trumpovy sliby z jeho prezidentské kampaně o tom, že se USA stáhnou ze Sýrie, že znormalizují své vztahy s Ruskem a že zastaví vyvážení svých pracovních příležitostí za moře, mohly ještě kdy uskutečnit.

4. 5. 2018

Není to dávno, co se do švýcarského Davosu sjely elity současného globalizovaného světa. Od amerického prezidenta Donalda Trumpa, až po našeho předsedu vlády v demisi Andreje Babiše. Na tomto místě se každý rok schází všechny špičky světa, aby debatovaly nad budoucností našeho světa a planety.

3. 5. 2018

Tedy, pardon, nemluví se o nich v západním světě.“ Profesor Oskar Krejčí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje situaci v souvislosti s tvrzením izraelského premiéra o porušování dohody o omezení íránského výzkumu jádra. „Někdo intenzivně pracuje na tom, aby se nesmysly o konfliktu civilizací staly realitou.

22. 4. 2018
společnosti Futura, a. s.

Propagace na sociálních sítích je ve 21. století nutností

Prozraďte, co je to vlastně »multimediální oddělení«? Co si pod tím máme představit?

19. 4. 2018

Nerad střílím do vlastních řad.  Pokud ale chci, aby se něco změnilo, nic jiného mi nezbývá. Propad v parlamentních volbách byl jen výsledkem toho, k čemu už se dávno schylovalo.  Po úspěchu v krajských volbách v roce 2012 jsme nedokázali využít pracně nabytou důvěru našich spoluobčanů a po desetiletích v opozici se aktivně podílet na správě věcí veřejných.

15. 4. 2018

Česká republika se v reakcích na útok USA, Británie a Francie na Sýrii rozchází. Zatímco někteří čeští politici i ministerstva zahraničí a obrany jej podpořili, komunisté, SPD i Hrad útok kritizují.

Stránky