Komentáře

16. 11. 2018

Všichni potřebujeme především klid, pocit jistoty do dalších dnů.

7. 11. 2018

Ocenění z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina „nerozdýchala“ ani část fanoušků Jaromíra Nohavici. Dokonce i komunistický poslanec Jiří Dolejš to nepřímo považuje za zradu „nekonformní“ tvorby českého písničkáře. „Často mířila proti těm mocichtivým papalášům nahoře.

30. 10. 2018

Písecký okres při volbách do Senátu patří do dvou volebních obvodů. Levý břeh Vltavy patří ke Strakonicím, pravý břeh k Táboru (přibližně). Letos jsme nevolili ani v jednom obvodě, přesto dění kolem těchto voleb nás taky zasáhlo svými vibracemi.

29. 10. 2018

Oslavili jsme 100. výročí vzniku Československa. Byly to oslavy důstojné. Občané si připomněli vznik samostatného státu nejen na Pražském hradě, v Národním muzeu, během skvělé vojenské přehlídky, v kostelích a sborech, ale i ve svých městech a obcích. Je zřejmé, že jde pro většinu z nás o srdeční záležitost, spojenou s pocitem hrdosti. A je to tak dobře!

29. 10. 2018

Voda je nejen základem pro náš život, je absolutní jednička ze všech surovin a je vzácná, to vědí nejen ti, kteří žízní.

23. 10. 2018

Dnešní reakce poslance Zaorálka na misi v Afghánistánu u příležitosti smrti dalšího vojáka je shodná s postojem KSČM. Je jen škoda, že k tomuto došel poněkud pozdě. Dříve pro tyto mise hlasoval.

22. 10. 2018

Volby odpovídaly pociťované náladě ve společnosti a v jednotlivých politických stranách

Jak vás překvapily výsledky voleb?

Tentokrát mne příliš nepřekvapily. Odpovídají jak základním trendům obsaženým ve výzkumech, tak i pociťované náladě ve společnosti i v jednotlivých politických stranách.

21. 10. 2018

Informace na našem webu o vystoupení jihočeského Tomeše Vytisky na mimořádném zasedání ÚV KSČM 20.10. mě připomněla známé pořekadlo „Já nic, já muzikant“. Vím, že strana ztratila v letošních komunálních volbách snad polovinu míst zastupitelů. Kdo za to ale může? V 17 obcích ve státě vůbec nesestavili kandidátky – nikdo nechtěl převzít ani kousek odpovědnosti za chod obce.

21. 10. 2018

Pravidelný čtvrteční pořad v kanálu veřejnoprávní televize 18.10. se pitval v problematice Romů u nás. Já se na tenhle pořad už delší dobu nedívám, ale při sledování programu na TV komerční jsem tentokrát využil dvou reklamních vsuvek a přepnul jsem příslušný kanál, abych se podíval, co se u paní Jílkové řeší – dvakrát 5 minut. Co čert nechtěl, vždycky se řešila problematika našeho prezidenta.

19. 10. 2018

Možná někdo očekával, že se po včerejším bruselském (ne)jednání mezi EU a Británií konečně situace někam posune a začne se pracovat na budoucí „rozvodové smlouvě“, bez které si odchod Velké Británie z EU představit neumím. Pět minut po dvanácté však nepřichází žádný posun. Vedení EU opět zklamalo a předvedlo se jako nekompetentní.

8. 10. 2018

Proběhnuvší komunální a senátní volby daly levici jako celku pořádné varování. Nebudu se zamýšlet nad levicí jako celkem, ale zareaguji na naši stranu KSČM. Tedy radikální levici. Velice slabou útěchou může být, že v řadě místech jsme přeskočili v počtech hlasů sociální demokracii, ale to je všechno.

3. 10. 2018

Přísná pravidla ČNB začala platit i pro refinancování hypoték. To však nebylo v plánu. Rusnok dříve tvrdil opak.  Na mladé lidi, kteří by si chtěli založit rodiny, mít přirozeně děti a k tomu potřebují byt, si nevzpomenou. Podle hesla "ono nějak bude", jak mi odpověděl jeden mladý muž při hovoru na téma důchody.

26. 9. 2018

Desítky let se u nás rodí nová generace, která žádnou okupaci nezažila. Já jsem ty okupace prožil dvě. Při té první jsem byl ještě dítě a v jejím závěru začal chodit do školy. Moc si tedy na detaily nepamatuju, ale co se naší rodiny a blízkého okolí dotklo, z toho mi něco v paměti uvízlo. Přece jen to trvalo šest let (1939 – 1945).

25. 9. 2018

No a v demokracii se pracovat nemusí, když se nechce. Za to se dostanou za odměnu všechny sociální dávky, které existují a je to často vyšší příjem peněz, než má řada důchodců, kteří si svůj důchod řádně odpracovali.

20. 9. 2018

V našem státě je nekomunistů hodně. Nesporně většina. Nejvíc jich přibylo po změně ve vedení země. Někteří pochopili, že zůstat u komunistů už pro ně nebude přínosné. Jsou však ještě lidé, kteří pamatují jejich aktivity, iniciativy a „zásady“. Komunistů, myslím organizovaných u KSČM, naopak postupně ubylo. Je to vidět právě v době, kdy budou volby do místních zastupitelstev.

11. 9. 2018

Ruské centrum pro usmíření znesvářených stran v Sýrii uvedlo, že získalo zprávy od obyvatel Idlibu, podle kterých se v provincii začalo s natáčením zinscenovaného chemického útoku.

28. 8. 2018

Půl století, jež uplynulo od 21. srpna 1968, poutá i zájem zahraničních médií. Josefa Skálu požádaly o rozhovor britské BBC i deník Guardian. Interview, poskytnuté jemu, nabízíme v českém překladu.

Jak pohlížíte na 21. srpen 1968 – jako na invazi, nebo osvobození od hrozící kontrarevoluce?

16. 8. 2018

Výhodou Zdeňka Bakaly v kauze OKD vždy bylo, že jako suverénní profesionál stojí proti bandě amatérů. Když jeho právníci připravovali dopis parlamentní vyšetřovací komisi k OKD odeslaný 2. srpna, začali konstatováním ústavních mezí činnosti komise a stanovili, že v určenou dobu bude Bakala mimo ČR kvůli dopředu plánovaným povinnostem.

15. 8. 2018

Vladimir Putin půjde na svatbu - nikoliv v Rusku, nikoliv u jednoho ze svých přátel. V sobotu po návštěvě v Německu navštíví sousední Rakousko, kde se dnes oženil šéf ministerstva zahraničí republiky Karin Kneisl. Cestování ruského prezidenta bude bezprecedentní - a je to velmi symbolické. (výběr jk)

14. 8. 2018

Samozřejmě, že to první naprosto vylučuje to druhé. Proto je mi naprostou záhadou, jak mohou Piráti a Zelení podporovat Prague Pride, potažmo LGBT komunitu a zároveň se stavět vstřícně k ilegálním imigrantům z muslimských zemí.

12. 8. 2018

Polehčující okolnost to není. Nesporný fakt však ano. Volební nezdary stíhají i zahraniční přátele. Německá Levice ztratila méně než KSČM. Tím víc se zabývá příčinami a východisky. Zásadní zvrat nastal před pár dny. Mluvčím je šarmantní Sahra Wagenknechtová. Lídr radikální levice uvnitř německé Levice. Virtuóz komunistické argumentace, oslovující i milióny nekomunistů.

12. 8. 2018

Polehčující okolnost to není. Nesporný fakt však ano. Volební nezdary stíhají i zahraniční přátele. Německá Levice ztratila méně než KSČM. Tím víc se zabývá příčinami a východisky. Zásadní zvrat nastal před pár dny. Mluvčím je šarmantní Sahra Wagenknechtová. Lídr radikální levice uvnitř německé Levice. Virtuóz komunistické argumentace, oslovující i milióny nekomunistů.

9. 8. 2018

My dnes víme, že reálné příjmy, kterými mohou nakládat Američané, se dnes nacházejí na úrovni roku 1957 (!). My víme, že průměrný dluh americké domácnosti tvoří 120 % od jejího ročního příjmu, což je přibližně dvakrát tak velký dluh, než ten, který může být normálně obsluhován. My víme, že výdaje amerických domácností jsou přibližně o 25 % větší než jejich příjmy.

Stránky