Komentáře

21. 1. 2018

 

Západní média straší celý svět Milošem Zemanem. Že prý by jeho zvolení oslabilo vazbu Česka na Západ a naopak, EU by si oddychla, kdyby šel ve druhém kole voleb do háje. Jak vnímáte tuto péči o naši zemi? 

17. 1. 2018

Kdo přišel do styku s filozofií, jíž nesmí „postmoderní“ galimatyáš přes práh, ví, jak parádní rozhlednou je dialektika. Kdo na ni vystoupá, už mu nehrozí, že by na změny kolem nás civěl jako tele na vrata. Vidí do jejich hybných rozporů.

11. 1. 2018

Když se dívám občas na televizi nebo poslouchám informace o jednání Poslanecké sněmovny, často si říkám, že jsem seděl asi na jiné schůzi, než je obraz mediálního zpravodajství.

11. 1. 2018

Na policejním prezidiu si buď sedí na uších nebo se už dočista zbláznili. Jak jinak si vysvětlit, že policie bude do svých řad přijímat i uchazeče – nematuranty.

9. 1. 2018

V souvislosti s blížícimí se volbami prezidenta se ukazuje jednak to, jak se z antizmanovství hloupne, jednak to, jak si normální lidé začínají uvědomovat, o co jde. Zařazuji několik navazujících článků, které jsem v poslední době uveřejnil. Jejich společným jmenovatelem je vývoj veřejného vědomí a sebevědomí, a to právě v reakci na prezidentské volby.

7. 1. 2018

Euro je neštěstím Evropské unie. Je to tím, že se jeho prostřednictvím finanční problémy jednotlivých států šíří do všech evropských zemí a malé problémy, které jsou normálně řešitelné, se stávají monstrózním a neřešitelným problémem celého evropského ekonomického společenství.

26. 12. 2017

Ruský prezident změnil status USA během projevu na kolegiu ministerstva obrany v Moskvě. Pokud Washington prováděl ještě nedávno nebezpečnou a nepromyšlenou zahraniční politiku, pak nyní představuje přímou hrozbu jak pro Rusko, tak i pro celý svět.

13. 12. 2017

Za účasti České republiky vzniká v těchto dnech nová vojenská struktura Evropské unie pod názvem Permanent Structured Cooperation (PESCO).

15. 12. 2017

Opět mne uvedl v úžas publikovaný další názor na současný stav tzv. politické kultury, který je zcela v rozporu s principy právního státu. Žel nebyl ojedinělý, nebudu proto jmenovat ani autora ani médium, protože to není pro věc samou podstatné. Názor, resp.

5. 12. 2017

Česko má nový parlament a brzy bude mít novou vládu. Mimořádně spornou. Bude znamenat eurohujerství?

16. 10. 2017

Nestačím se divit, co někteří lidé jsou schopni udělat pro manipulaci s veřejným míněním, zejména když jsou na to školeni.

30. 7. 2017

Jsem k AČR loajální, nikdy jsem proti AČR nebrojil, nepomlouval, apod., ale bohužel s řadou věcí, které zazní ve vystoupení, se ztotožňuji. To ví každý, kdo s armádou má něco společného.

20. 7. 2017

Stále máme nízkou hodnotu práce ve výrobcích.

Kandidujete do sněmovny v Jihočeském kraji. Může se do poslanecké práce vůbec promítnout to, odkud kdo pochází?

8. 7. 2017

JAKO BÝVALÝ POLICISTA SE STYDÍM ZA TO, K JAKÝM ÚKOLŮM JE DNES ZNEUŽÍVÁNA POLICIE. Úroveň trestního řízení upadlá takovým způsobem, že dnes, pokud se pachatel dobrovolně nepřizná, tak není prakticky šance jej pravomocně odstíhat.

Napadá mne "milion" činností, které by bylo potřeba zlepšit, či se jim hlouběji věnovat.

1. 6. 2017

Když jsem četl reakce pánů zastupitelů města Plzně na projev předsedy plzeňského ČSBS Jaroslava Bukovského k osvobození města Spojenci roku 1945, nevěřil jsem svým očím. Toto je možné v demokratickém právním státě? Zastupitelé města pánové Ženíšek (TOP 09) a Zrzavecký (ČSSD) svorně označili jeho projev za "ostudný a nedůstojný". Tak si ten projev telegraficky projděme.

31. 5. 2017

Oskar Krejčí dal formou rozhovoru pro První zprávy (Parlamentní listy) brilantní rozbor současného dění v USA v souvislosti s nástupem D.

26. 5. 2017

V Rusku i Evropě probíhají přípravy k vytvoření Společenství slovanských zemí

25. 5. 2017

Roztržku odstartovala interpelace předsedy KSČM a místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR Vojtěcha Filipa. Příčina? Neuspokojivá odpověď ministra obrany Martina Stropnického na dotaz, komu je vlastně podřízená česká vojenská jednotka převelená do Litvy?

19. 5. 2017

Včera večer jsem se mimo další tisíce lidí zúčastnil koncertu Alexandrovců v Českých Budějovicích a bylo to něco, co jsem už dlouho nezažil.

4. 5. 2017

Petr Hájek komentuje poslední kousky šaška ze Strakovky, jenž konečně dostal na Hradě, co si zasloužil, ale nenaplňuje ho to ani trochu zadostiučiněním, neboť nám, divákům svých vlastních osudů, hrozí cosi mnohem horšího

29. 4. 2017

Takové by mohlo být heslo letošního Svátku práce, svátku pracujících celého světa, Prvního máje, který již ťuká na dveře. Jen se přehoupne víkend a na stovkách míst České republiky a na nespočítaně míst celého světa se sejdou lidé - mnozí s revolučními symboly na svých klopách nebo na transparentech, aby oslavili práci i mír. Právě o ně je třeba stále a znovu usilovat.

21. 4. 2017

Soudným lidem je jasné, že zákonnou normu o sociálním bydlení potřebujeme. Jenže idealismus navrhovatelů nepochopil, v jakém politickém zvěřinci ve skutečnosti žijeme.

20. 4. 2017

Seznam Zprávy přinesl v přímém přenosu velkou debatu politických lídrů na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Půl roku před podzimními volbami do Sněmovny se ve velké posluchárně Univerzity Karlovy v Celetné ulici sešla reprezentativní sestava českých politiků.

14. 4. 2017

Klub nezávislých senátorů, jehož členem je i komunistický senátor Václav Homolka, připravil konferenci Role České televize v naší společnosti. Zcela zaplněný Jednací sál Senátu vyslechl v úterý příspěvky osmi řečníků, kteří se o činnosti veřejnoprávního média vyslovovali velmi kriticky. »Debata o ČT je potřebná, a to i na půdě Senátu,« konstatoval předseda klubu Jan Veleba (SPO).

Stránky