Komentáře

18. 3. 2019

O problémech v bezpečnostních sborech všichni zainteresovaní vědí, ale ten, kdo by je řešit primárně měl, tedy ministerstvo vnitra a vláda, hrají mrtvého brouka. Znovu se mi tak potvrzuje moje správné rozhodnutí, že jsem této vládě důvěru nedal.

14. 3. 2019

Klid léčí? To by platilo, kdyby si pacienti sebou nemohli na hospitalizaci brát zbraně. Nevhodný soused na ložnici nebo třeba náročná sestřička? Hned je řešení.

12. 3. 2019

Jeden host nedávno v televizním pořadu hovořil o místě, kde žije. V centru prý stojí historický objekt – hrad nebo kostel (dodávám: z dob feudalizmu) a v okolí různé zajímavosti. Nakonec ukázal směrem, kde je „komunistické“ sídliště. Co kapitalistického u nich mají, neřekl. Vzpomínal jsem, co by tam asi mohlo být? Určitě by se něco našlo.

10. 3. 2019

Tak zase ten lidský faktor! Za leden a únor letošního roku 220 nemilých příhod na naší železné dráze! Během prvních týdnů března snad obden v TV záběry na další havárie. Asi jen ty vybrané, „fotogeničtější“. Co s tím budou dělat? Přitvrdí na strojvůdce! Ono jich na dráze chybí 300, za to přibývá počet dopravců, kteří získávají možnost používat další a další koleje, křižující naší zemi.

7. 3. 2019

České noviny informovaly o tom, že prezident Miloš Zeman dnes přijal na Hradě ruskou delegaci, v jejímž čele stál ministr průmyslu a obchodu RF Denis Manturov. Dle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka měl Zeman ocenit vývoj ekonomické spolupráce s RF a Manturov zase turismus. Dále byl potvrzen také zájem o další investice Ruska v ČR a naopak.

6. 3. 2019

V posledních několika dnech bylo na železnici medializováno 7 mimořádných situací. Naštěstí nebyl nikdo těžce zraněn či usmrcen, nicméně se v několika případech zranili jak běžní cestující, tak i zaměstnanci dopravců, většinou strojvedoucí.

4. 3. 2019

Když chlap nezná míru, i tak by se daly nazvat "chytrosti" Kalouska a Topolánka na Twitteru.

2. 3. 2019

Brusel nás vyzval, abychom ukončili nepřiměřené kontroly polského masa. Nevím, kde se v nich tato drzost bere. Pokud si chtějí vzít na triko ohrožení zdraví 10 milionů obyvatel České republiky, je to jejich nehorázná nezodpovědnost.

25. 2. 2019

..."Já nic nenaznačuji pane redaktore, já vám říkám fakta a ta podle mne jednoznačně dokládají, že jak v případě Sittových, tak v případě objednávky na trestní stíhání premiéra Babiše, jak nadřízení vyšetřovatele Nevtípila, tak VZS v Praze nekonali tak, jak podle zákona měli.

23. 2. 2019

Předseda komunistické strany Vojtěch Filip zveřejnil na své facebookové stránce příspěvek, ve kterém srovnal dnešní dobu v Evropě s 30. léty minulého století.

19. 2. 2019

Jazyk, kulturu i národní dějiny je třeba hájit s patřičnou důstojností

*V době, kdy se »nahoře« vedou ostré spory o to, kdo jsme a kam patříme, nebo dokonce kam prý musíme patřit, jste Čech, Evropan, nebo Euroatlanťan?

16. 2. 2019

Podle bývalého českého prezidenta Václava Klause nyní do Česka přichází mráz z Mezinárodního měnového fondu (MMF). Informují Parlamentní listy s odvoláním na MF Dnes.

15. 2. 2019

Mohl bych tento text pojmenovat "Lež jako životní krédo". Dovolte mi ocitovat: „Uvědomujeme si, jakou agresivní roli stále sehrává Rusko v tomto regionu,“ pronesl americký ministr zahraničí Mike Pompeo během své cesty po Evropě, kterou odstartoval v Budapešti.

10. 2. 2019

Téměř padesát let se každoročně sjíždějí do švýcarského Davosu vrcholní světoví manažeři, představitelé států, bankéři, ekonomové a celebrity na Světové ekonomické fórum, aby řešili zásadní ekonomické problémy současnosti.

6. 2. 2019

Na výboru ENVI (životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin) jsme také hlasovali o zprávě Evropského parlamentu o provádění směrnice o přeshraniční zdravotní péči.

4. 2. 2019

Politický a mediální analytik Štěpán Kotrba v rozhovoru pro portál Parlamentní listy promluvil o blížícím se 20. výročí vstupu České republiky do NATO, „humanitárním“ bombardování Bělehradu a roli, jakou v těchto událostech sehrál současný prezident Miloš Zeman.

2. 2. 2019

„Ty vole, od roku 2022 má být povinná maturita z matiky? To si děláš srandu ne? No to mi ho vyndej, se pos**** tam nahoře, ne?!" Takhle nějak asi vypadají rozhovory současných studentů středních škol.

30. 1. 2019

Tři dny před koncem svého funkčního období 2. února 2003 připojil Václav Havel společně s premiéry dalších sedmi zemí svůj podpis pod „dopis Gangu osmi“, který vyjádřil podporu Georgi W. Bushovi a plánované invazi do Iráku.

27. 1. 2019

Německá spolková kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci.

23. 1. 2019

V roce 2019 si připomínáme třicet let od sametového ekonomicko-společenského převratu. Třicet let, ve kterých se odkloňovalo, tunelovalo, lhalo i sprostě kradlo.

19. 1. 2019

Konečně svěží vítr do omílání zpráv, které nás straší tím, jak na tom Británie bude mizerně, když si lidé měli možnost sami rozhodnout a rozhodli NE EU.

17. 1. 2019

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Snění o jiném plynu než z Ruska se Evropě rozplývá, upozorňuje analytička Tereza Spencerová. A podrobně vysvětluje proč. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz také popisuje, co se doopravdy děje mezi USA, Tureckem, Sýrií a Ruskem a věnuje se též některým slovním přeháňkám, které se nedávno odehrály v naší zemi.

16. 1. 2019

Při rozvodu je dobré, když se oba partneři dohodnou. Lisabonská smlouva takovou dohodu předpokládá. V případě Velké Británie znamená tzv. tvrdý Brexit pouze dvě záležitosti: 1. obchod se bude řídit podmínkami danými WTO a za 2.

15. 1. 2019

Pomalu se rozbíhá rok, ve kterém budeme v květnu spolurozhodovat o složení Evropského parlamentu. Kandidáti KSČM budou především hájit zájmy našich občanů i České republiky.

12. 1. 2019

Klasická ukázka rétoriky ve prospěch korporací a řetězců – Češi mají 6. nejlevnější potraviny v Evropě, ale stejně si stěžují, že jsou moc drahé. Tvrdí, že chtějí hlavně kvalitu, ale odmítají si připlatit. Obchody se kvůli tomu musí pohybovat na hraně výdělečnosti.

Stránky