Komentáře

19. 1. 2019

Konečně svěží vítr do omílání zpráv, které nás straší tím, jak na tom Británie bude mizerně, když si lidé měli možnost sami rozhodnout a rozhodli NE EU.

17. 1. 2019

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Snění o jiném plynu než z Ruska se Evropě rozplývá, upozorňuje analytička Tereza Spencerová. A podrobně vysvětluje proč. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz také popisuje, co se doopravdy děje mezi USA, Tureckem, Sýrií a Ruskem a věnuje se též některým slovním přeháňkám, které se nedávno odehrály v naší zemi.

16. 1. 2019

Při rozvodu je dobré, když se oba partneři dohodnou. Lisabonská smlouva takovou dohodu předpokládá. V případě Velké Británie znamená tzv. tvrdý Brexit pouze dvě záležitosti: 1. obchod se bude řídit podmínkami danými WTO a za 2.

15. 1. 2019

Pomalu se rozbíhá rok, ve kterém budeme v květnu spolurozhodovat o složení Evropského parlamentu. Kandidáti KSČM budou především hájit zájmy našich občanů i České republiky.

12. 1. 2019

Klasická ukázka rétoriky ve prospěch korporací a řetězců – Češi mají 6. nejlevnější potraviny v Evropě, ale stejně si stěžují, že jsou moc drahé. Tvrdí, že chtějí hlavně kvalitu, ale odmítají si připlatit. Obchody se kvůli tomu musí pohybovat na hraně výdělečnosti.

11. 1. 2019

Vytvoření nové církve na Ukrajině má za cíl  podnícení vnitřního sociálního výbuchu, k destabilizaci společnosti a vyvolání války všech proti všem. O věřící nejde.

8. 1. 2019

Nejen naše vlast, ale znovu celá Evropa čelí, žel, další obří bezpečnostní hrozbě. Turecko se vrací na Balkán. Namísto vědeckých teorií různá náboženství, včetně Islámu, zapouští na našem kontinentě stále hlubší kořeny.

4. 1. 2019

Po rozhovoru v Reflexu se Jiří Ovčáček mihl také na XTV, kde hovořil s Lubošem Xaverem Veselým. Chválil Babišovu vládu i vztahy mezi vrcholnými představiteli republiky. Zkouška nás prý čeká v listopadu tohoto roku, kdy se bude slavit 30 let od sametové revoluce.

31. 12. 2018

Logaritmické pravítko je věc, kterou pře 40 lety měl každý pořádný technik. Dnes už o ní vědí jen starší a pokročilí. Když jsem ve věku 16 let dostal od rodičů pěkné logaritmické pravítko, udělalo mi to obrovskou radost. Počítání s ním – to byl znak dospělosti.

17. 12. 2018

Kamion a za volantem chlap jak hora. Moderní rytíř bez bázně a hany. Tak si to řada kluků i děvčat představuje. Jde o jeden z idolů volnosti po roce 1990. V té době spousta mladých mužů měla ještě řidičský průkaz a praxi z vojny, mzda byla slušná a dálky lákaly.

13. 12. 2018

Privatizační zločiny představují jednu z nejhorších kapitol  nejtemnějších dějin naší polistopadové historie. Téměř všechny velké „rozkrádací“ akce se děly v průběhu divokých privatizačních 90. let minulého století.

10. 12. 2018

Odpověď zní ano!!! Poces vrácení vody do rukou měst a obcí je reálný například cestou výkupu akcií. Dlouhodobou snahu KSČM podpořil ve svém článku také Radek Pokorný pod názvem Lze vrátit správu české vody do podoby veřejné služby prováděné vodárnami v rukou měst?.

7. 12. 2018

 

Při interpelacích poslanců na členy vládního kabinetu se jeden poslanec ptá premiéra:„Pane premiére, můžete mi sdělit, co ta naše BISka vlastně celý rok dělá?“

Premiér se zamyslí a poté zasvěceně odpoví: „No přece píše výroční zprávu.“

6. 12. 2018

Nejzajímavější pasáž, které si povšimla většina komentátorů, je v návaznosti na předešlé, tato:

2. 12. 2018

Úniky, dezinformace a "zaručené zprávy" plní stránky novin doma i v zahraničí a zasévají nenávist a zlobu. Tato vlna je zákeřná a nelze jí prakticky čelit. Jedinou možností je nepodléhat manipulaci a věřit vlastnímu úsudku. Lze jen popřát dobré nervy!

29. 11. 2018

V minulých dnech v době největšího vrcholu parlamentní krize na sebe strhla pozornost svou dvojakostí sociální demokracie. Nemám na mysli jen podivné řešení postoje k hlasování o nedůvěře vlády.

28. 11. 2018

I když nebudeme nadšeni, dojde ke zdražení plynu, elektřiny, tepla i vody. Domácnosti čeká tedy zvýšení výdajů. Jedním z důvodů je i zvýšená ochrana životního prostředí. Velmi narostly ceny emisních povolenek.

23. 11. 2018

Kvůli odmítnutí několika ruských podnikatelů bude ruská delegace na události nejspíš chybět.

21. 11. 2018

Zastavení exekuce by bylo porušení soudní ochrany, plyne z listiny základních práv a svobod. Je nepochopitelné proč soudy včetně nejvyššího rozhodly jinak. Skandální je především to, že všechny stupně soudů vymyslely popisovanou pakárnu. Až ten poslední, Ústavní soud to rozhodl podle normálního mozku normálního člověka.

16. 11. 2018

Všichni potřebujeme především klid, pocit jistoty do dalších dnů.

7. 11. 2018

Ocenění z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina „nerozdýchala“ ani část fanoušků Jaromíra Nohavici. Dokonce i komunistický poslanec Jiří Dolejš to nepřímo považuje za zradu „nekonformní“ tvorby českého písničkáře. „Často mířila proti těm mocichtivým papalášům nahoře.

30. 10. 2018

Písecký okres při volbách do Senátu patří do dvou volebních obvodů. Levý břeh Vltavy patří ke Strakonicím, pravý břeh k Táboru (přibližně). Letos jsme nevolili ani v jednom obvodě, přesto dění kolem těchto voleb nás taky zasáhlo svými vibracemi.

29. 10. 2018

Oslavili jsme 100. výročí vzniku Československa. Byly to oslavy důstojné. Občané si připomněli vznik samostatného státu nejen na Pražském hradě, v Národním muzeu, během skvělé vojenské přehlídky, v kostelích a sborech, ale i ve svých městech a obcích. Je zřejmé, že jde pro většinu z nás o srdeční záležitost, spojenou s pocitem hrdosti. A je to tak dobře!

Stránky