Karty jsou rozdány. Sliby zapomenuty…

28. 9. 2017

Při setkání s kamarády v pondělí večer jsem musel konstatovat, že málokdo z nich věnoval víkendovým volbám do německého Bundestagu pozornost. Jen málokoho zajímal výsledek těchto klíčových voleb. Klíčových nejen pro Německo, ale pro celou Evropu. Německo má, žel, v rámci unijního spojenectví příliš silný hlas. A pokud tomuto hlasu vévodí dáma, která je strůjkyní masové migrační vlny, která ohrožuje celou Evropu, pak si každý z nás může představit, co to do budoucna znamená… Vůbec nic dobrého! Nevadí mi dialog různých civilizací, nakonec jsem se skutečného "Dialogu civilizací", tedy konference této organizace, která je každoročně pořádána, mnohokrát zúčastnil. Vyžaduje to studium historie a zejména maximální míru tolerance ze všech stran.

Spuštění migrační vlny je ale něco jiného, to není dialog, to je okupace cizími vojáky v civilním šatu, znamená totiž ohrožení celého evropského společenství, kdy boje se vedou metodou teroru. Ruce od krve má v tomto ohledu Angela Merkelová, jejíž Křesťanskodemokratická unie, žel, vyhrála letošní volby do Bundestagu. Zatímco Angela slaví, Evropa se postupně probouzí do doby temna. Do doby, kdy nám EU v čele se SRN začnou znovu předhazovat nesmyslné kvóty a snažit se nás rozsudky soudu EU zatlačit do kouta. Jak dlouho vydržíme být pod tímto nátlakem? Jak dlouho budeme vzdorovat, abychom nemuseli přijmout uprchlíky v naší vlasti? Jak dlouho si necháme toto vše líbit?

Jsem celoživotním optimistou. Po těchto volbách se naděje vytrácí, že by snad mohla nastat změna, že by lidé (v tomto případě němečtí voliči) dostali rozum a dali jasně najevo, jak nespokojeni a zhrozeni jsou děním v Evropě za posledních pár let. Řešením jistě nejsou pohrobci a obdivovatelé německých vojáků z 2. světové války. Teroristické útoky, stovky a tisíce zraněných, mrtvých, litry prolité krve… Zřejmě krátkodobá paměť, možná neschopnost ukázat na ty, kteří za situaci v Evropě mohou. Evropa již není bezpečná a bez nadsázky mohu říci, že Angela Merkelová je jedním z hlavních viníků. Možná proto dostala tolik hlasů?! Kolik teroristický útoků musí ještě otřást Evropou, než si (my Češi a další Evropané) uvědomíme, že je prostě někdy potřeba vzít rozum do hrsti a přemýšlet o tom, komu dát hlas, koho nominovat do čela své země… Vždyť jde o nás, o naši budoucnost…

Autor: 
JUDr. Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Zdroj: 
KSČM