Václav Kučera – kandidát KSČM do Zastupitelstva Jihočeského kraje o Jihočeském letišti, a. s.

18. 9. 2020

Českobudějovický deník dnes pořádal 16. září debatu k Českobudějovickému letišti. Za KSČM se besedy zúčastnil Václav Kučera, který rovněž kandiduje do Zastupitelstva Jihočeského kraje a  který byl u prvních rozhodnutí, zda letiště pořídit či nepořídit.

Proč diskuse na toto téma? Pravicová opozice, "hlavně ústy zastupitele Kuby, člena ODS), již delší dobu nastoluje téma „letiště“ na různé pořady jednání, zneužívá aktuální globální nepříznivou situaci a používá ne zrovna relevantní a pravdivé argumentační prostředky. Jeho argumentům však ekonomický výhled nenasvědčuje. O získání – koupi letiště je i v současné době zájem řady zahraničních investorů, kteří v souladu s vedením Jihočeského kraje prognózují perspektivnost jeho vlastnictví, i když je dočasně ztrátové, uvádí Josef Kovařík.  

V reportáži Českobudějovického deníku Václav Kučera uvádí: .

"Jsme tu teď asi tři, kteří byli u toho základního rozhodnutí, zda letiště zřídit nebo nezřídit. Pokud se nám podaří naplnit tu vizi, která je a na kterou jsou studie, tak myslím, že letiště bude životaschopné," uvedl Václav Kučera (KSČM).

K tomuto závěru se kloní i vedení Jihočeského krajského výboru KSČM.

Autor: 
jk
Zdroj: 
Vlastní