Radek Vondráček - předseda Poslanecké sněmovny ČR o dění kolem ministra zdravotnictví

24. 10. 2020

Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a Faltýnkovu krev - v mediálním slova smyslu. V podstatě už si to žije svým virtuálním životem. A objektivní pravda je všem ukradená.

Nikoho nezajímá, že v Poslanecké sněmovně máme absolutní zákaz návštěv a předseda klubu Faltýnek se vlastně nemá kde normálně setkat a uskutečnit pracovní schůzky. A to se často jedná o zásadní témata pro ČR, pro která je potřeba v dolní komoře Parlamentu nutně zajistit hlasující většinu. A právě to je práce a zodpovědnost předsedy klubu vládnoucího hnutí.

Co na tom, že účastníci schůzky se prokazatelně potkali pracovně a řešili v těchto vypjatých časech věci související s pandemií, a to v době, kdy většina jejich kritiků už měla dávno po práci a seděli doma.

Nikoho nezajímá, že se nesetkali v prostorách restaurace, ale v přilehlé místnosti. A těžko vyčítat ministrovi, že zrovna neví, jak je to s nájemními vztahy té které konkrétní místnosti. Pro něj to zkrátka celé je kapitula

Ano, účastníci schůzky nesprávně vyhodnotili a posoudili okolnosti setkání. Protože v dnešní době není ani tak důležitá objektivní skutečnost jako spíš její mediální obraz. Nicméně všelidového kamenování se s dovolením nezúčastním. Vážím si pana profesora Prymuly za to, jak se postavil odborně a lidsky epidemii v první vlně, i za jeho odhodlání a nekompromisní nasazení nyní ve vlně druhé.

Je velmi pravděpodobné, že z hlediska právního k porušení žádného nařízení nedošlo a silácká prohlášení pražského primátora o správním řízení jsou spíš nesmysl a další divadlo pro média

Jenže o pravdu už tu nejde. Pracujeme s tak křehkou a těžko uchopitelnou kategorií, jako je důvěra veřejnosti. A tady je asi “mediální obraz” víc než objektivní reálné posouzení věci s nadhledem a určitým odstupem.

Věci se dějí bohužel příliš rychle, premiér musí reagovat okamžitě. V této neutěšené době jde o hodně. O životy a zdraví našich nejbližších Uvidíme, jestli za pár měsíců někdo otiskne aspoň řádek o tom, že se pan Prymula vlastně ničeho nelegálního nedopustil...

Autor: 
Radek Vondráček - předseda Poslanecké sněmovny ČR
Zdroj: 
Profil fb