Písecký poslanec Veselý vznesl závažné argumenty k církevním restitucím a uvádí, proč považuje elity za odtržené od reality

8. 2. 2019

"Nemám vůbec nic proti tomu, že byl církvím vrácen majetek, který jim sebrali komunisté. Co mě ale dráždí je výše náhrad za nevydaný majetek, které zjevně převyšují hodnotu majetku, který být vydán neměl. Stejně tak naprosto nechápu, proč byla odluka státu a církví nastavena až na rok 2027, a tedy po celou tuto dobu stát hradí náklady na činnost církví. Církve už přece mají příjmy z vydaného majetku a vyplacených náhrad. Podle mého mohla odluka proběhnout do pěti let.

Co však považuji za zcela nepřijatelné je, že církve vymáhají (často úspěšně) majetek od krajů, obcí a soukromých osob. Tedy majetek, který získat neměly, a hlavně za něj již dostaly bohatě zaplaceno náhradami. A po jeho vydání jej často prodají zpět těm, na kterých jej vymohly, protože tyto osoby takový majetek nutně potřebují. Je to asi stejné, jako by vám někdo ukradl starou skládačku (kolo), vy jste od pojišťovny dostali zaplaceno, jako by šlo o skvělý model silničního kola, skládačku vám následně policie vrátila a vy jste ji prodali zpátky tomu, komu ji policie sebrala, protože ji koupil od zloděje, aniž by věděl, že je kradená“, uvedl na stránkách PL.

Celý rozhovor zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Podrazdeny-poslanec-CSSD...

Autor: 
David Hora, (perex upravil:jk)
Zdroj: 
www.parlamentnilisty.cz/