Bubeníček: Jak to vidím já v naší rodné straně

22. 11. 2021

A jak to vidím v naší rodné straně.

Pokud mě moji straničtí odpůrci chtějí hned kritizovat, tak nejsem žádná politická rychlokvaška.

V komunistické straně jsem od roku 1974, myslím dost dlouhá doba. A bylo to v době vedoucí úlohy, ale stál jsem veřejně za stranou i po roce 1989.

Když jsem v roce 1991 kandidoval na předsedu OV KSČM, byli jsme tři kandidáti. Já vyhrál a oni ukončili členství…

Mimořádným sjezdem jsme zvolili nové vedení, to se dělá při každé krizi. O sjezdu jsem četl informace teplických delegátů i v Haló novinách. Věřím, že to nebyla selanka. Ale dnes musíme vystupovat jednotně, ne hledat slovíčka ve stanovách, ale připravit se na okresní a krajské konference, sjezd a hlavně komunální volby, a také snad senátní.

V Ústeckém kraji již předseda KV KSČM Jaroslav Komínek rozeslal návrhy, jak by měla vypadat jednání okresních a krajské konference. Myslím, že to krajský výbor navrhuje rozumně.

Začneme členskými schůzemi.

Ještě mám poznámku k našim Haló novinám. Již jsem je jednou jednoznačně podpořil. Nové strany se musí podívat na situaci reálně. Na jedné straně finance. Noviny stojí peníze a těch strana příliš mít nebude. Varianta přejít na internet je moderní, ale Haló noviny nebudou mezi novinami na stánku a v obchodech.

Také jezdím po informacích po internetu, ale každé ráno si kupuji Haló noviny a Sport.

Prostě ten papír mě chybí. A jsou tam věci, které jinde nejsou.

Třeba přeložené články z levicových novin světa, třeba z východní Ukrajiny, Vietnamu, Číny, Ruska. Ale i veřejná aktivita našich členů doma.

Věřím, že podle doporučení mimořádného sjezdu podpoří stranu i končící poslanci ze svého odstupného. Chápu, že bez peněz to dnes nejde, ale podpořit stranu by mohli.

Haló noviny jistě zveřejní jména těch, kteří výzvu respektovali.

Já jsem stranu podpořil za 12 let ve funkcích ve vedení Ústeckého kraje cca 1,2 milionem korun. Na druhou stranu vždy říkám, nebýt KSČM, nikdy bych nebyl předsedou výboru a 8 let hejtmanem kraje.

A ještě sport, to nemohu opomenout. Komentovat hokej nechám po posledních zápasech odborníkům. Prostě tragédie. Připomenu fotbal.

Píši to před zápasem s Estonskem. Věřím ve tři body.

Ale co bylo dříve. Chování Michaela Krmenčíka. Plzeň z něho udělala fotbalistu a on se nestydí řvát „zkurvená Plzeň“. Potom ještě provokuje po zápase Slávia – Plzeň.

A jaká byla odměna?

Nominace do národního týmu, to se může stát pouze u nás. Potom byl hodnocen jako nejslabší hráč zápasu.

A tak velká gratulace děvčatům k účasti na olympiádě. Lední hokej ženy ČR, jste super.

Autor: 
Oldřich Bubeníček, ex hejtman Ústeckého kraje
Zdroj: 
fb