Aktuality

23. 6. 2017

Kandidátku jihočeské ČSSD opouští také hejtmanka Ivana Stráská. Jako důvod udává nesouhlas s vyškrtnutím svého předchůdce exhejtmana Jiřího Zimoly.  O tomto rozhodnutí dnes v pátek informovala Česká televize.

K odchodu se vyjádřil také Jiří Zimola:

23. 6. 2017

Jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje ve čtvrtek 22.6.2017 schválilo razantní seškrtání odměn ve statutárních orgánech nemocničního holdingu, které přinese mnohamilionové úspory. Krajské dědictvíí z doby působení bývalého hejtmana Zahradníka a jeho ODS se napravuje. Určitě se pro tyto peníze najde vhodnější využití, třeba právě ve zdravotnictví.

23. 6. 2017

Mocná neziskovka Člověk v tísni čelí vážnému obvinění. Pokud by to byla pravda, tak se máme na co těšit!

Facebook se stal místem střetu zastánců absolutní svobody slova a těch, kteří naopak hovoří o nutnosti "regulovat a postihovat". Zatímco v sousedním Německu mnoho případů končí u soudu, v České republice se zatím vše řeší většinou blokací facebookového účtu.

23. 6. 2017

Televize Prima se snaží zjistit, proč byla po necelých šesti hodinách na Facebooku zablokována online diskuse odvysílaná na Facebooku zpravodajství televize. Šlo o pořad věnovaný dokumentu Svět podle Putina.

22. 6. 2017

Minulý týden se vláda na svém jednání zabývala hodnocením plnění této koncepce za rok 2016. Zprávu předloženou ministryní Marksovou schválila. Nemohu se vyjádřit k tomu, co konkrétně vlastně schválila, protože vládní koalice o svých »úspěších« mlčí jako tajemný hrad v Karpatech. Co však problesklo do veřejnosti, jsou některé údaje, a nutno říci, že nijak lichotivé.

22. 6. 2017

Sepekovští hasiči slavili 125. výročí založení sboru opravdu ve velkém stylu. Zahájení oslav uvedla starostka městyse Pavlína Bambuškarová za účasti faráře Tomáše Selveka a člena okresní rady Sboru dobrovolných hasičů Jiřího Grögera staršího.

20. 6. 2017

Podle agentury STEM, v jejím nejnovějším průzkumu dosahuje KSČM 12,7% a proti dubnu 2017 posílila o 0,5 %. Ostatní politické strany dosahují hodnot, které naznačovaly průzkumy jiných agentur z poslední doby. Očekývající pokles volebních preferencí ČSSD se potvrdil. Proti dubnu 2017 dosáhl pokles 5,2%.

19. 6. 2017

Předkládáme čtenářům překlad diskusního příspěvku, který na základě rozhodnutí Politického sekretariátu Evropské levice rozeslal předseda EL Gregor Gysi jako základ pro politickou diskusi Rady předsedů, Výkonného výboru EL a Valného shromáždění EL na konci června 2017.

Shrnutí

18. 6. 2017

Ve srovnání s minulostí je současný stav české ekonomiky tristní. Jaké z této situace spatřujete východisko?

Musíme si uvědomit, že zde fungují nadnárodní monopoly, a od nás mají velice snadný export finančních prostředků. Mělo by se nařídit, aby se ty peníze reinvestovaly zde.

17. 6. 2017

Do sněmovních voleb, které čekají Českou republiku letos v říjnu, se zřejmě zapojí nejméně 19 stran a hnutí. Právě tolik jich ke konci tohoto týdne figuruje v seznamu, který na svém webu zveřejnil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

17. 6. 2017

Dnes 17. června jedná předsednictvo ČSSD. Spolu s Ivanou Stráskou, jihočeskou hejtmankou, jsme oslovili členy Předsednictva a požádali je, aby zrušili své květnové usnesení o mém vyškrtnutí z kandidátky ČSSD a aby se tak na kandidátní listinu vrátili lidé, kteří z ní na protest proti tomuto rozhodnutí - včetně původního lídra, starosty Jindřichova Hradce Stanislava Mrvky - odstoupili.

17. 6. 2017

Pokud bych měl odpovědět jako obyčejný člen ČSSD, který uznává její hodnoty a snaží se o naplnění jejího poslání, tak bych řekl, že této rošádě nerozumím. Když se na to podívám z pozice těch, pro které byl Sobotka či Zaorálek jen nastrčenou figurou, aby mohli pod vlajkou ČSSD provádět svoje mafiánské tunelářské reje, pak je to naprosto logické. Dotunelovat pozici ČSSD, tj.

16. 6. 2017

Vláda nevyčkala závěrů semináře, který byl organizován KSČM v poslanecké sněmovně dne 15. červan 2017. Jeden den před seminářem (14. června),  aktualizovala svou surovinovou strategii a přijala zřejmě nevratné rozhodnutí. Odborné argumenty semináře byly v mnoha případech zásadní a v protikladu s přijatým vládním rozhodnutím.

16. 6. 2017

Předtím, než přepustil premiér Sobotka vedení ČSSD a vytvořil triuvirát s Chovancem a Zaorálkem, tak se mu přes všechem zmatek s demisí nedemisí, podařilo odvolat z vlády ministra Babiše. Mohl slavit! Možná i slavil, ale štěstí a delší úspěch mu to nepřineslo. Všechny tahanice s odvoláním vytvářeli tlak nejen na Babiše, ale i na něj.

15. 6. 2017

Průměrná cena másla v ČR vzrostla od loňského června zhruba o deset korun a je nad čtyřicetikorunovou hranicí. Vydrží tam minimálně další dva měsíce. Ve druhé polovině roku by měla klesat, ovšem na loňskou úroveň se nevrátí, řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

15. 6. 2017

Československo bylo mnohem silnějším státem,  než je nyní Slovensko nebo Česká republika. Maďaři, jejich fašizující část, by si si nemohli dovolit na Československo to, co zkouší nyní na Slovensku.

I v ČR bychom měli po Československu plakat bez ohledu na to, jak si mnozí jeho likvidátoři nyní pochvalují, jak se vše změnilo k lepšímu.

15. 6. 2017

Bohuslav Sobotka končí v čele ČSSD. V jeho pozici ho nahradí statutární místopředseda Milan Chovanec. Do voleb však stranu nepovede. Volebním lídrem bude místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Sobotka zůstává premiérem vlády a rovněž neodchází z čela jihomoravské kandidátky ČSSD.

14. 6. 2017

Prezident Zeman zavítal do Milevska na Písecku, kde ho srdečně přivítalo vedení města, zastupitelé, ředitelé městských organizací, zástupci největších zaměstnavatelů milevského regionu a téměř zaplněné náměstí. Po samostatné besedě s milevskými zastupiteli jej přivítali před radnicí občané dlouhotrvajícím potleskem.

13. 6. 2017

Proč Evropská komise chce trestat ČR za nedodržování migračních kvót? Kvóty nejsou fungující nástroj a nejsou řešením problému s i nadále zvyšujícím se počtem migrantů. Do dnešního dne jsou naplněny jen z 12%. To není problém České republiky a zemí V4, to je špatně nastavený nástroj, ke kterému se Komise upnula. Kvóty nefungovaly, nefungují a fungovat nebudou!

13. 6. 2017

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker minulý týden Čechům v Praze vzkázal, že jsou velcí Evropané a měli by být Evropané i v otázce migrace. V rozhovoru pro Der Spiegel už tak diplomatický nebyl.

13. 6. 2017

Plánovači v NATO vymýšlejí »cvičení« k odstrašení nepřítele, jak jinak, za naše peníze. Cvičení Noble Jump (Vznešený skok) je organizováno a realizováno v rámci sil Velmi rychlého nasazení paktu. Zde narážíme na první degradaci občanů na hlupáky, z pohledu plánovačů asi spíš na stádo ovcí.

12. 6. 2017

Pan

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

místopředseda vlády pro vědu, výzkum, inovace

Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1

Kabinet místopředsedy vlády pro vědu, výzkum inovace

V Praze dne 12.6.2017

Věc: dotazy na základě zákona o svobodném přístupu k informacím v platném znění

11. 6. 2017

Televize Prima nabídla dnes zajímavý souboj v Partii. Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip v ní řekl Danielu Hermanovi (KDU-ČSL), že podlézá, stejně jako lidovecký předseda Pavel Bělobrádek, sudetoněmeckému landsmanšaftu. Připomněl také, že se lidovci podíleli na komunistické vládě před rokem 1989, protože byli součástí Národní fronty.

10. 6. 2017

Britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) uvádí, že po celém světě je asi 26 000 univerzit. Hodnoceno bylo více než 4 000 univerzit a z toho 1 000 velmi detailně.  Mezi nimi jsou i české. Ty se však v mezinárodním srovnání v pomyslném žebříčku kvality neustále propadají. Například hodnocení Karlovy univerzity od roku 2014 propadlo o 81 míst.

Stránky