Aktuality

25. 7. 2017

Miloš Zeman hodlá i nadále navštěvovat kraje, podle jeho slov se nejedná o volební kampaň, jak na to už dříve upozornil například člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý. Zeman nevidí důvod, proč by měl své setkání s občany ukončit. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

24. 7. 2017

Rozhovor s místopředsedou ÚV KSČM Jiřím Dolejšem.

24. 7. 2017

Kdyby pan ministr Jurečka nebyl ješitný chlap a poslechl si kolegyni Sehnalovou, která na tom tématu dělala už v předchozím volebním období v Evropském parlamentu velmi intenzivně, možná některé kroky mohl činit hned po volbách v roce 2013 a nemusel by si teď kasat triko a sbírat volební body v roce 2017.

24. 7. 2017

Rozhovor se sociologem Lubošem Vackem o výsledcích výzkumu Klubu společenských věd k problematice politických a hodnotových orientací.

Shrneme-li poznatky z výzkumu do závěru…

23. 7. 2017

Míň poslanců, žádní senátoři, klouzavé mandáty, elektronické hlasování, referendum, více šancí pro koalice - mnoho návrhů mnoha stran na to, jak v Česku změnit volební pravidla a ústavní systém. Jsou takové změny třeba? A kdo by na nich měl vydělat? O tom mluvil mimo jiné Jiří Dolejš, místopředseda ÚV KSČM.

22. 7. 2017

V souvislosti s výskytem afrického moru prasat na jihovýchodní Moravě, byla na Písecku přijata mimořádná veterinární opatření, nařízená Státní veterinární správou. Přestože na Písecku výskyt afrického moru prasat nebyl zjištěn, byla zde tato opatření nařízena ve stejném rozsahu jako ve zbývajících částech České republiky. Informuje o tom odbor životního prostředí Městského úřadu Písek.

22. 7. 2017

Důchodový systém v Česku nepotřebuje žádnou velkou reformu, zní jeden ze závěrů vládní analýzy. To však není nic nového pod sluncem. Dlouho to tvrdí KSČM: Naposledy VV ÚV KSČM 1. 8. 2014 schválil „Postoj KSČM k důchodové reformě“.

21. 7. 2017

Štěpán Kotrba poskytl rozhovor tiskové agentuře SPUTNIK. Svěží formou popsal realitu české společnosti a jejich politiků.

20. 7. 2017

MILEVSKO - Pro obec v okolí Schwarzenberské obory nabral spor o přístupnosti či nepřístupnosti oplocené obory šokující obrat. Ačkoli se obce měly do 20. července vyjádřit k návrhu majitele obory zrušit přelízky do obory, která má být ze zákona podle ministerstva zemědělství přístupná, náhle se na vratech objevila zákazová cedule a podle svědků zmizely i přelízky.

20. 7. 2017

Jihočeský senátor a starosta Hluboké nad Vltavou ostře kritizoval v senátu dne 19.7.2017 pokrytectví a uplatňování dvojího metru v české vnitřní a zahraniční politice. Stalo se tak při projednávání vládního návrhu, kterým se předkládá parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda mezi Českou republikou a Královstvím Saudské Arábie o leteckých dopravních službách.

19. 7. 2017

Oprava Žďákovského mostu na Písecku, která trvá od roku 2015, skončí podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v září. Celkem vyjde na 175 milionů korun. ŘSD plánuje v kraji od roku 2020 i opravu dalšího mostu přes Vltavu, a to Podolského.

18. 7. 2017

Jihočeský kraj je jeden z krajů s nižší úrovní dopravní infrastruktury. Kvalitních silnic, dálnic a železniční dopravy je zde málo a výstavba nových a opravy starých komunikací je velmi pomalá.

17. 7. 2017

V červenci si připomínáme Husity, to je pravda.. Tak nevím jestli se jimi neinspirovali i ti naši poslanci, kteří souhlasili s vysláním našich vojáků do Pobaltí. Smysl husitských tažení byl ovšem úplně jiný a ač možná naši vojáci pojedou do Pobaltí s dobrými zbraněmi, tak úmysl už jako dobrý nevidím a nejsem si jist, zda všem členům této výpravy je jasný její pravý význam..

16. 7. 2017

Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku. Ale zjevně existuje ještě horší varianta, a to je TOP 09 spojená se stranou Martina Bursíka LES. Martin Bursík je člověk, díky kterému máme drahé energie, který podporoval solární barony a spoustu dalších lobbistů.

15. 7. 2017

I.

Jsme přesvědčeni, že právo na restituce a odškodnění, které si spolu s dalšími nadělil tzv. sudetoněmecký landsmanšaft, nemají žádný mezinárodněprávní základ. Právně neexistují. Ať již se jich SL vzdal, či nikoliv.

14. 7. 2017

Jen těžko se lze domnívat, že by Českou republiku bral někdy nějaký „západní“ stát vážně. Jedna věc je, že pro „západní“ státy, budeme vždy neidentifikovatelná zemička (na východě), kde je dobré pivo a laciná „zábava“.

13. 7. 2017

Ministr Jan Chvojka v televizním pořadu 90' ČT24 považuje zbourání vepřína v Letech u Písku za veřejný zájem. Prvnízprávy.cz si provedly výzkum veřejného mínění k jeho tvrzení. Několik tisíc respondentů  má názor zcela opačný. Odkud tedy ministr bere názor, že jde o veřejný zájem? Podívejme se nyní na skutečné výsledky. 

13. 7. 2017

Spotřebitelské ceny v červnu podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostly meziročně o 2,3 procenta (v květnu o 2,4 %). Tento vývoj ovlivnilo jednak zmírnění růstu cen v dopravě a za oděvy i obuv, jednak zrychlení cenového růstu za potraviny a nealkoholické nápoje, uvedli statistici.

13. 7. 2017

O lithium nás už okrást nesmí!

12. 7. 2017

Jen pár dní před letním poslaneckým volnem se dokázali politici ve Sněmovně ještě pěkně pohádat. Jednali totiž o možnosti vyslání necelých tří stovek vojáků do Pobaltí. To se ale nelíbilo zejména komunistům, kteří hovořili o zbytečném válčení. „To je skutečná nehoráznost,“ reagoval na to František Laudát (TOP 09).

12. 7. 2017

Prosazuji a chci kvalitní české potraviny. Jsme krásnou a bohatou zemí, nejsme popelnicí Evropy.

11. 7. 2017

Komisařka Evropské unie pro spravedlnost a ochranu spotřebitele při odmítnutí použila krásný výrok, který přímo evokuje její nezájem o nápravu. Prý se rozdílná kvalita netýká Evropské unie, ale jen některých zemí střední a východní Evropy. Tyto země si mají problémy vyřešit samy. Krásný výrok umožňující zachovat status quo a tím zisky cizím nadnárodním řetězcům majícím u nás obchodní filiálky.

10. 7. 2017

KSČM má stabilní mírný růst již tři měsíce po sobě. Nyní dosahuje 14,3%. Ostatní strany viz graf. Předkládaný volební model STEM vychází ze stranických preferencí, zanedbává občany, kteří nejsou schopni nebo ochotni uvést žádné preference. Opírá se o lidi, kteří neodmítají účast ve volbách, zohledňuje vazbu k volené straně i zájem o politické dění.

10. 7. 2017

O volebním programu KSČM jsme spolu již hovořili na jaře. Tehdy byl ve stavu přípravy. Červnové zasedání ÚV KSČM schválilo jeho definitivní znění. To se již nebude měnit?

Stránky