Aktuality

26. 9. 2017

V září 2017  61 % občanů vyjadřuje odhodlání zúčastnit se říjnových voleb do Poslanecké sněmovny, 30 % se jich nechce zúčastnit a 9 % zůstává nerozhodnuto.  Mezi těmi, kdo zcela nevyloučili svoji účast v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny, nejvyšší podíl preferencí zaujímá ANO, pak ČSSD, KSČM, ODS, SPD, Piráty a KDU-ČSL. Podle zve

25. 9. 2017

Po tříměsíční odstávce, kdy probíhaly opravy pro zajištění bezpečného provozu, budou moci návštěvníci od 1.10. 2017 opět využívat služby plaveckého stadionu v Písku. I když mnoho změn nebude na první pohled patrné, rozsah oprav byl značný. Základem bylo zabránit zatékání vody do stavebních konstrukcí objektu.

25. 9. 2017

Podle očekávání utrpěla Merkel vítězství. Ztráta téměř devíti procent oproti minulým volbám (a necelých pěti oproti prognózovanému, resp.

25. 9. 2017

Rozhovor se sociologem Lubomírem Vackem na aktuální předvolební téma. »…jde o volební právo, tedy právo občana vyjádřit svůj vztah ke společnosti, jde i o možnost přispět k rozhodnutí o budoucím vývoji společnosti, to u sněmovních voleb platí dvojnásob«.

Tak tedy jít, nebo nejít?

24. 9. 2017

Na pražském Výstavišti se konala 23. září při příležitosti Dne tisku tradiční Slavnost Haló novin, na které byli představeni i kandidáti KSČM do podzimních parlamentních voleb z Prahy a Středočeského kraje, včetně mé maličkosti. Hrála i kapela Tox Poděbrady, zpíval Richard Sacher a fontána nakonec očarovala Devátou...

23. 9. 2017

Politicky to úplně čitelné není, uvedl Petr Žantovský v PL.  Mám jiný názor. Politicky to je velmi čitelné. Tzv. otevřená společnost a pojetí lidských práv „západního“ střihu narazilo na  limity. Jsou to limity nedemokratické. Zakotvené právo národů na sebeurčení v OSN jenom pokud se nám hodí. Takový je vzkaz občanům Katalánska a nejen jim.

22. 9. 2017

Lidé obdivovali západní kapitalismus, plivali na socialismus, protože na Západě měli ta lepší auta. Oni tam ale měli i sociálně vyloučené oblasti, jejichž občané žili bez perspektivy v chudobě. Na druhé straně tam byly milionářské čtvrti, kde běžný občan ani nesmí. Toto všechno si lidé vycinkali klíči a dnes se diví. Nelze socialisticky žít v kapitalismu.

22. 9. 2017

Do voleb zbývá měsíc. Horká předvolební kampaň už pár dní běží, ale zatím má do horka daleko. Strany v boji o voliče novými nápady rozhodně nepřekypují. Nejčastěji sázejí na osvědčený osobní kontakt, do boje vstupuje i moderní technika.

21. 9. 2017

Jsme ti, kteří podporují ústavní postupy a pluralitní demokracii, v roce 2019 bychom měli vystoupit z NATO, nutí nás do uzavírání vlastních hranic a odmítlo chránit schengenský prostor, tvrdí předseda KSČM Vojtěch Filip. Doufá, že na trestně stíhaného premiéra nedojde, spolupráci s ním by si prý nedovedl představit.

21. 9. 2017

Ve středu 20. září 2017 se v Milevsku uskutečnila předvolební beseda kandidátů KSČM. Zúčastnili se jí kandidáti do říjnových parlamentních voleb za jižní Čechy Pavla Svepeš Šlahúnková, Bohuslav Mrázek, Jiří Šebelle a Stanislav Češka. Kromě představení kandidátů bylo hlavním cílem akce seznámení občanů v ulicích a účastníků shromáždění s volebním programem KSČM.

20. 9. 2017

Dnešní společnost si hraje na demokratickou, ohání se právy lidí, já jsem popsala, jakým způsobem se tunelují veřejné finance, jak se takový tunel vytváří. Popisuji, jak takové věci nastavit, musejí být kryté zákonem. Do tisku je předán druhý díl, Příprava mé vraždy. Měl by vyjít již v říjnu. Celý článek zde:

20. 9. 2017

Čím se liší reálná politika KSČM od ČSSD, TOP 09, ODS a Lidovců?

20. 9. 2017

Nový projekt: České volby v éře dezinformací - Z lásky k Česku !! Odliv zisků do zahraničí válcuje platební bilanci. Dle ČNB jen v červenci z ČR odtekly do zahraničí dividendy v hodnotě 38 miliard korun platební bilance české ekonomiky se zahraničím, skončila v červenci schodkem 27,4 miliardy korun. Za jeden měsíc !!! – Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli ...

19. 9. 2017

Slovo si vzala spisovatelka Lenka Procházková, dcera slavného otce

19. 9. 2017
Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté. Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nic. Možná tato demagogie a studnice lží a pomluv prospěje zbohatlíkům, našim občanům však rozhodně ne.
18. 9. 2017

Smlouvu o přátelství a spolupráci mezi městy Písek a Jičín podepsali minulý týden jejich představitelé, starostka Eva Vanžurová a starosta Jan Malý. Písecká starostka při té příležitosti navštívila tradiční festival Jičín - město pohádky.

17. 9. 2017

Kdo a proč by měl podávat majetkové přiznání

17. 9. 2017

V předvolební debatě o vzdělání pořádané Českou středoškolskou unií v Knihovně Václava Havla (KVH) dne 14. září 2017 vystoupili zástupci pěti parlamentních stran. Mezi jinými i zástupce KSČM. Knihovník Žantovský opět vyjádřil politiku dvojích standardů lidských práv. Rád by, v rozporu s posláním knihovny, jemu nepohodlné názory a osoby z veřejné diskuse raději vyloučil.

16. 9. 2017

Na hodokvasu militarismu, tzv. "Dnech NATO", nás v rámci eufemistických "dynamických ukázek" budou učit milovat zbraně, války a zabíjení. Dokonce už i Saúdská Arábie???? Neuvěřitelné...


O vystoupení z NATO rozhodnout v referendu

16. 9. 2017

Česká ekonomika. Ta sice roste, ale my podle pana profesora nemáme moc proč jásat. Ona totiž roste ekonomika na našem území, jenže podniky, které rostou, nám mnohdy nepatří.

15. 9. 2017

V televizním duelu Jaromíra Soukupa na Barrandově TV došlo ve čtvrtek 14. září 2017 i na nedostatek másla. Odpovědi diskutujících, Babiše a Bělobrádka, mlžily a vyhýbaly se  podstatě problému. Nehovořily o příčinách, ale zabývaly se pouze následky. Až úzkostlivě se vyhýbaly pojmenování efektivnosti ruských odvetných protisankcí vůči Evropské unii, v našem případě vůči České republice.

15. 9. 2017

Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu SANEP vyplývá pro KSČM další nárůst volebního potenciálu. Ze srpnových 14,2%  nyní v měsíci září dosahuje 14,8%. Rovněž narůstá počet rozhodnutých voličů. Ze srpnových 57,1% dosahuje nyní v září 59,6%.

14. 9. 2017

Dnešním hostem je Petr Šimůnek, první místopředseda ÚV KSČM a zastupitel hl. města Prahy.

14. 9. 2017

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Vážené paní a pánové, vážený pane předsedající, já jsem si - abych nebyl snad nařčen z nějaké ideologické přednášky - připravil několik poznámek k tomu, co vypracovala Ekumenická akademie.

14. 9. 2017

Zpráva o stavu Evropské unie, kterou přednesl předseda Evropské komise Juncker dne 13. září 2017 v Evropském parlamentu, byla očekávána se zvědavostí, ale i skepsí. Jakkoli ve zprávě zazněly pozoruhodné věci týkající se potřeby posilování solidarity, demokracie, Kodexu chování evropských komisařů, řešení uprchlické krize přímo v zemích původu migrantů (např.

Stránky