Stát má vrátit 220 milionů za pochybný technologický projekt v Písku

4. 12. 2018

Na úvodním foto vidíte informační desku propagující  projekt Technologického centra v Písku.

Projekt si získal podporu píseckých občanů a měl jednoznačnou podporu. To, co dnes uvádí média nebylo občanům známo a je alarmující. Oklamáni byli také  zastupitelé města Písku. 

Například: RG Group se k dotaci dostala i tím, že mnohé z důležitých informací, jež o sobě v žádosti uvedla, nebyly pravdivé. Významnou roli sehrála třeba společnost Bio Group. Žadatel přitom deklaroval, že Bio Group je expertním garantem. Nebo:

Největším věřitelem seychelská firma

Na výstavbu technologického parku musela firma RG Group vypsat výběrové řízení. Veřejnou zakázku v hodnotě téměř půl miliardy korun získala firma Eldex, jež tehdy měla tři zaměstnance a roční tržby v hodnotě sedmi milionů korun.

V době, kdy Eldex zakázku na stavbu píseckého parku získal, patřil jednomu z prachatických podnikatelů. Pak ale majitelé firmy udělali několik právních a účetních operací, které znamenaly, že v době, kdy si společnost peníze za stavbu technologického parku účtovala, patřila už společnosti Villagio ze Seychelských ostrovů. Celý článek zde:

Kráceno: jk, autor: afi

Autor: 
Vložil + foto: jk
Zdroj: 
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2669933-stat-ma-vratit-220-milionu-za-technologicky-park-v-pisku-pochybny-projekt-je-z-ery

Fotogalerie