Šokující výsledek: pro Čechy je garantem bezpečí... Kreml. Názor

13. 9. 2018

Většina Čechů by chtěla vidět garantem své bezpečnosti ... Kreml. A více než čtvrtina je přesvědčena, že právě Rusko, a nikoli Evropská unie, ochraňuje jejich tradiční hodnoty, jako jsou rodina, víra či morálka. Třetina dotázaných věří ruským informačním zdrojům, považuje je za pravdivé.

Takové obdivuhodné (na pozadí neustále anti ruské rétoriky) výsledky ukázal výzkum veřejného mínění provedený v zemích Visegrádské čtyřky Mezinárodním republikánským institutem. Byl zveřejněn v den summitu NATO v Bruselu. Co vysvětluje fenomén ruského vlivu v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku? Komentář politologa a občanského aktivisty Jana Miklase.

„Jednou ze zásadních skutečností obliby ruských informačních webů u nás je to, že nastavuje zrcadlo pokrytectví a dvojímu metru západu, který čouhá jako sláma z bot ze západních sdělovacích prostředků, vyjádření politiků i prozápadních aktivistů i neziskovek, včetně stále dokola omílané mantry o „západních hodnotách". Oni se ve skutečnosti stali vyprázdněnou floskulí bez konkrétního obsahu a tvrdě kontrastující s každodenní skutečností života euroatlantické civilizace", řekl Sputniku Miklas. Celý článek zde:

Autor: 
Jana Petrova
Zdroj: 
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705295376697-sokujici-vysledek-Cechy-garant-bezpeci/