Písečtí komunisté podpořili rozšíření severní průmyslové zóny, která zaměstná dalších 200 lidí

11. 8. 2017

Na programu čtvrtečního jednání píseckého zastupitelstva byl mimo jiné bod "Záměr prodeje části pozemků v průmyslové zóně společnosti s. n. o. p. cz, a. s." Záměr prodeje byl podpořen také zastupitelským klubem KSČM z důvodu vytvoření dalších pracovních míst pro občany občany Písecka a vybudování parkoviště pro kamióny. Tím je plněn další bod přijatého volebního programu píseckých komunistů pro volební období 2014 - 2018.

Pozemky v průmyslové zóně o celkové výměře přes deset hektarů prodá město Písek společnosti s.n.o.p.cz, a. s. Rozhodli o tom písečtí zastupitelé na čtvrtečním zasedání městského zastupitelstva. Firma zde plánuje postavit nový výrobní závod, kde by v budoucnu našlo uplatnění kolem dvou stovek zaměstnanců.

„Nejpozději do dvou let předpokládáme zahájení 1. etapy výstavby s.n.o.p.cz, a.s. II v Písku na ploše o rozloze cca 10 000 m2. S ohledem na vývoj automobilového průmyslu je vize na další dostavbu 20 000 m2,“ říká Petr Pechek, výkonný ředitel společnosti.

Kupující bude povinen vytvořit po dohodě s odborem životního prostředí pás zeleně tam, kde pozemky sousedí s rodinnou zástavbou městské části Purkratice. Zastupitelé tak reagovali na připomínky zdejšího osadního výboru.

Projekt počítá také s dosud chybějícím a velmi potřebným parkovištěm pro kamiony.

Autor: 
jk, Irena Malotová
Zdroj: 
http://www.mesto-pisek.cz