Nepřekonatelný problém (?)

13. 5. 2019

Představuji si, jak bylo za německé okupace životu nebezpečné vytvořit ilegálně letáky nebo dokonce výtisky Rudého práva, vytisknout, namnožit, rozvést do různých koutů země a vylepovat nebo rozdávat do poštovních schránek. Dnes je situace proti tomu brnkačka! Umíme vytvořit digitální soubor – např. leták, máme spojení v síti (internet), na každém rohu najdeš domácí tiskárny, často i barevné. Elektronika a digitalizace umí zkrátka své. My si zase umíme vytýčit smělé, odvážné plány. Stanovit postupné cíle, doporučit, vyzývat, požadovat a dokonce i vyjádřit, že „je třeba“. Pojem stranický úkol se dneska „tak nějak“ nenosí. Je to podle mě škoda.

Na jedné schůzi byla vyjádřena kritika, že bylo k akci málo letáků. Protože odebírám denně Haló noviny, vím, že často obsahují pěkné, výstižné, srozumitelně se vyjadřující myšlenky, výzvy, aktuální letáky. Současná situace přináší ale různé problémy. Není moc místa, kde by se velkostránkový leták dalo vylepit, jeden využitý plakát přijde bratru na 14Kč (za všechno se platí), radši dál nebudu pokračovat. Co s tím? Radit umí dost lidí, tak se přidám. Co myslíte jak daleko mají od sebe sídlo Futura a.s. (vydává Haló noviny) a ÚV KSČM (na svém webu nabízí letáky ke stažení)? Ale to vlastně není podstatné. Digitální soubor doručím ve vteřině současně do Karlových Varů i do Zlína nebo do Ostravy. Internet! Ale takováhle prkotina  vypadá jeko nepředstavitelný problém! Poslat z Futury soubor/stránku s letákem administrátoru webové stránky www.kscm.cz a ten to vloží do složky Ke stažení/letáky. V tu ránu to mají k dispozici zájemci – webové stránky Okresních výborů a dostupné je i základním organizacím. A v obci na několika vhodných místech mohou vylepit 3-4 plakátky velikosti A4 (nebo více menších formátů do schránek). Sousedi si všimnou, že v obci pracují komunisté a co vlastně chtějí, k čemu vyzývají atd.

V čem je tedy problém? Že na malé úkoly nemáme čas? Pořád budeme dál jen vyzývat a doporučovat? Nenavádím k tomu, abyste se podívali na web na nabídnuté letáky ke stažení. Jenom byste se divili co všechno tam nenajdete. Snad to proboha není schválně!

letak_volby_2019.jpg

Autor: 
Stanislav Mundl
Zdroj: 
Vlatní