Josef Skála účastníkem vlasteneckého setkání pod prezidentskou záštitou

31. 7. 2020

Druhý ročník Vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech, tentokrát pod záštitou prezidenta Miloše Zemana se uskuteční v sobotu 15. srpna od 9.00 - 18:00 hod.. Tak jako v loňském roce, i letos se očekává účast řady osobností veřejného života. Přijedou spisovatelé, umělci, vědci, politici a další.

Vlastenecké setkání spojilo lidi napříč politickým spektrem, různých oborů a profesí. Jedním a dostačujícím pojítkem je láska k vlasti a českému národu.

Do odborných diskuzí, které v rámci Vlasteneckého setkání proběhnou, vystoupí mimo jiné historik Petr Bahník, šéfredaktor Petr Hájek, filolog Jiří Hejlek, profesor Pavel Kalvach, poslanec Jiří Kobza, expert na ochranu osobních údajů, bývalý ministr a primátor Igor Němec, člen rady Národní domobrany Marek Obrtel, pedagog a člen KSČM Josef Skála a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec.

V loňském roce hovořili mimo jiné historik a bývalý ministr Jaroslav Bašta, docent Ivo Budil, poslanec Jaroslav Foldyna, spisovatelé Lenka Procházková, Benjamin Kuras a Alexadr Tomský, předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný, docent Petr Žantovský a další.

Po akci přinesla média řadu nepravdivých informací. Např. že vlastenecké setkání mělo být údajně zaměřeno proti homosexuálním aktivistům (přitom tato problematika nebyla v rámci setkání vůbec diskutována) nebo, že pořadatelem údajně měla být Dělnická strana sociální spravedlnosti. Proto byla vytvořena webová stránka www.vlasteneckesetkani.cz, kde je možné najít aktuální a pravdivé informace přímo od organizátorů. Pořadatelem akce je MUDr. Alice Tomková.

..........................

Pro média: Vzhledem ke zkušenosti z předcházejícího roku, kdy řada tzv. solidních médií publikovala o vlasteneckém setkání nejrůznější nepravdivé informace, trváme na písemné komunikaci. V případě zájmu o informace nám napište na tisk@vlasteneckesetkani.cz, odpovíme co nejrychleji.

Více o zámku a vlasteneckém setkání zde:

Zdroj: 
www.vlasteneckesetkani.cz