Další hra o dostavbu Temelína. Vláda a poslanci chtějí odříznout české ruce od vysoce kvalifikované práce. Bláznivá nenávist ke všemu ruskému

19. 7. 2021

Hra o dostavbu Temelína: Vlastizrada? Vláda a poslanci chtějí odříznout české ruce od vysoce kvalifikované práce. Bláznivá nenávist ke všemu ruskému. Jádro nutně potřebujeme. Koupíme vlastní "ostrov"? Proč máme být kolonií?

REDAKCE PROTIPROUD přináší komentář Spolku pro dostavbu Temelína k vazalské politice naší vlády a poslanců na úkor naší ekonomiky i suverenity. 

Rozhodnutí hraničící s vlastizradou. Tak označila předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE Ivana Kerlesová přístup českých zákonodárců k dostavbě tuzemských jaderných bloků. Tím, že poslanci a senátoři v rámci opatření k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice de facto už zabránili čínským a ruským firmám účastnit se výstavby dukovanské elektrárny, vyřadili z dodavatelského řetězce také české firmy s majetkovou účastí ruských subjektů. Jde zejména o plzeňského dodavatele výrobků a služeb pro jadernou energetiku ŠKODA JS nebo producenta potrubních součástek ARAKO z Opavy. Celý text zde

Autor: 
jk
Zdroj: 
https://www.protiproud.cz/politika/5906-hra-o-dostavbu-temelina-vlastizrada-vlada-a-poslanci-chteji-odriznout-ceske-ruce-od-vysoce-kvalifikovane-prace-blazniva-nenavist-ke-vsemu-ruskemu-jadro-nutne-potrebujeme-koupime-vlastni-ostrov-proc-mame-byt-kolonii.