Bubeníček: Jak to vidím já

20. 7. 2021

Sice máme prázdniny a dovolené, ale parlamentní volby se rychle blíží. A tak se vymýšlí a vymýšlí.

Zatím jedničkou ve výmyslech je Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL

Protože by se asi jeho strana do sněmovny nedostala, rád využil nabídku ODS a vstoupil do trojkoalice.

Ta třetí strana by měla ještě menší šanci než lidovci. Ale TOP 09 se zviditelnila svým bývalým poslancem Dominikem Ferim, který rychle zmizel v Itálii. Proto musel něco vymyslet i předseda Jurečka

Sebrat důchody pomalu všem, kdo působili za minulého režimu, ale…jen těm z KSČ.

Pokud se pamatuji, tak zástupci strany Mariana Jurečky byli ministry v československých vládách nejen do roku 1989, ale i poté.

Tak na co si pan Jurečka hraje

Vedle nenávisti jen zoufalý pokus na sebe upozornit. A pokořit staré nemocné lidi, opravdový křesťan. Trapné, naivní, ubohé

To jeho předchůdce Josef Lux byl jiná třída, to byl pan politik. Byl to také můj krajan.

Sněmovna schválila po mnoha letech přípravy nový stavební zákon. Prošel o fous, ale prošel.

V minulém volebním období se proti němu stavěly tvrdě kraje, včetně Ústeckého. A měly silnou podporu obcí.

Důvodem byly jednak obrovské náklady na zřízení nového centrálního úřadu, jednak oddálení od běžného života, tedy žadatelé a úřad.

Ale velcí developeři jsou spokojeni a v nouzi se dá bydlet i ve sklepě. A pokud se vám to nelíbí, můžete pod mostem. Tam je světla dost.

Nakonec žijeme již třicet let v kapitalismu a tak si konečně zvykněme, že důležitá rozhodnutí musí jít na ruku bohatým. A kdo pro ně hlasuje, určitě není škodný

Za tři měsíce máme po volbách. Když vidím, co předvádějí Piráti a koalice Spolu, stále si říkám, že český občan má svůj rozum. Stále věřím, že dokáže uvažovat a nepodlehne demagogii.

A věřím, že přes obrovské vnitrostranické problémy dá hlas kandidátům KSČM.

V Ústeckém kraji znám každého z čela kandidátky. S Jaroslav Komínek, Radkem Belejem a Václavem Benešem jsem osm let úzce spolupracoval z pozice hejtmana jako krajskými zastupiteli, členy rady či předsedou komise. Jsou to chlapy, kteří to myslí poctivě, znají problémy našeho regionu a jsou stále v kontaktu s lidmi.

Autor: 
Oldřich Bubeníček, ex hejtman Ústeckého kraje
Zdroj: 
fb