OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimovrss

.

NAVRCHOLU.cz

Vážení čtenáři, okamžik přechodu na nové, moderní webové stránky reagující na nejnovější mediální poznatky nastal. Nastal okamžikem zahájením IX. sjezdu KSČM. To byl náš příspěvek, vklad pracovníků IT ÚV KSČM a administrátorů stránek na počest jeho zahájení. Nejméně jeden rok budou existovat dosavadní staré webové stránky, ale nebudou již doplňované. Internetové odkazy na stránky nové i staré budou zachované. Těšíme se na Vaši další přízeň, náměty a doporučení na případné zlepšení. Proklik na nové webové stránky JčKV KSČM a OV KSČM Písek

.
autor: jk, zku
zdroj: ihalo.cz

Volební model v dubnu přinesl překvapení. KSČM posílila z březnových 12,5%  o celých 1,5 na 14%. Co je však zajímavější v dubnovém modelu (5.4.- 4.5.2016)  neodrazilo velké zadlužení a exekuční žaloba na sociální demokracii. Výrazně poklesly výsledky TOP 09, KDU-ČSL.

.
autor: jk
zdroj: vlastní

České Budějovice: V úterý 10. května 2016 se uskutečnilo jednání JčKV KSČM. Bylo to poslední jednání před IX. sjezdem KSČM. Proto se členové krajského výboru a delegáti sjezdu zabývali hlavně jeho přípravou a jak co nejlépe přispět k jeho zdárnému jednání. Za komunisty Písecka byli přítomni a na sjezdu nás budou zastupovat delegáti ve složení Jiří Lejčar, Josef Kovařík a Stanislav Sedláček.

.
autor: Jk, foto: Jiří Lejčar
zdroj: vlastní

Tento datum připomíná od roku 2015 nově postavený památník věnovaný setkání spojeneckých vojsk Rudé a americké armády v Písku u hřebčince. Občané Písku spolu s ostatními organizacemi, mezi kterými nechybí ani KSČM, si připomínají památný den položením věnců a květin. Bylo tomu tak i letos, kdy delegace píseckých komunistů v čele s Jiřím Lejčarem uctila památný den položením kytice karafiátů. 

.
autor: + foto: jk
zdroj: vlastní

Za účasti zastupitelů města, Českého svazu bojovníků za svobodu delegace OV KSČM a dalších spolků uctili občané Písku památku obětí v rámci vzpomínkových akcí k 71. výročí ukončení 2. sv. války. Pietní akt v Palackém sadech zahájil Jaroslav Pospíšil za iniciativu Město Písek, nejen pětačtyřicátý. Poté s projevem vystoupil Zdeněk Říha za místní organizaci ČSBS, zastupitel města a předseda OV KSČM Jiří Lejčar.

.
autor: plk.v.v. ing. Jaroslav Vodička, předseda ÚV ČSBS
zdroj: www.zasvobodu.cz

Vážená paní poslankyně!

   V souvislosti se zamítnutím Poslanecké sněmovně Senátem vráceného návrhu zákona o státních svátcích a významných dnech, jehož jste byla předkladatelkou, se na Vás jménem všech členů ČSBS, i jménem dosud žijících pamětníků roku 1939, obracím s naléhavou žádostí. Předložte prosím ten návrh zákona znovu a samostatně, bez dalších dodatků, jako opakovaný návrh navrácení Mezinárodního dne studentstva (MDS) do českých kalendářů – samozřejmě s oním doslovem: Den boje za svobodu a demokracii!

Oslov
autor: + foto: jk
zdroj: vlastní

V sobotu 7. května 2016 uctili občané pod patronací ČSBS z Písku, spolu s píseckou delegací KSČM místa posledního odpočinku rudoarmějců a dalších válečných obětí v obcích Záhoří, Podolsku, Olešné a Oslově.

Nezapomněli uctít památku RUDOARMĚJCŮ
autor: +foto: jk
zdroj: vlastní

Uctít památku 150 – 160 rudoarmějců u společného hrobu ve Vranově u Dražíče každoročně nezapomínají občané širokého okolí Písecka, Týnu nad Vltavou a Bechyňska. Nezapomněli ani na hrob neznámého sovětského vojáka ( Váni ) na opačném konci obce Vranova. Tak tomu bylo i letos 7. května 2016, kdy si připomínáme 71. výročí Dne vítězství a osvobození Československa od fašismu. Při ukončení vzpomínkové a pietní akce bylo vřelé poděkování adresováno paní starostce Aleně Dědičové, zastupitelům a všem občanům obce Dražíč za vzornou péči o pietní místo. Fotoreportáž zde:

.
autor: jk
zdroj: vlastní

Před 71 lety, 6. května 1945 se Písek dočkal kapitulace německé posádky. Ta se uskutečnila v zátočině za školním statkem Dobešice. Přibližně od 21,00 hod. němečtí vojáci opustili Písek a pěšky odešli do amerického zajetí. Tuto událost si každoročně připomínají písečtí občané, řada spolků a nezapomínají ani písečtí komunisté. Na snímku předseda a místopředseda OV KSČM Jiří Lejčar a Josef Kovařík uctili významný den položením květin.

.
autor: jk
zdroj: vlastní

Dají zastupitelé přednost dětem, nebo betonové a panelové výstavbě? Tak zní základní otázka, na kterou hledala skupina zastupitelů a odborných orgánů města dne 5. května 2016 za osobního vedení starostky města Evy Vanžurové odpověď. O pozemky se uchází fy Svatoš a chtěla by na nich postavit až 90 bytů a 200 garážových stání. S tím však územní plán nepočítá. Proto fy Svatoš navrhla změnu a to za situace, kdy doslova na loni schváleném územním plánu ještě zasychá inkoust.

71.výročí převzetí výkonné a správní moci Revolučním národním výborem v Písku
autor: jk
zdroj: vlastní

Čas letí a historické události je potřeba si stále více a více připomínat. Tak je tomu i letos. Občané města, zástupci spolků, hnutí a politických stran si připomenuli 71. výročí převzetí výkonné a správní moci Revolučním národním výborem (RNV). Stalo se tak 5. května 1945 v 16,00 hod. veřejným vyhlášením jeho předsedy Vojtěcha Moravce z balkonu budovy radnice.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena