Mediální výstupy

24. 7. 2017

Tak mám dojem, že se na jihu Čech opět ohýbají zákony podle okamžité potřeby. Krajští radní minulý čtvrtek zvolili Zuzanu Roithovou (KDU-ČSL)do představenstev všech osmi nemocnic holdingu Jihočeské nemocnice. Radní o zvolení Roithové rozhodli v mimořádném bodu programu své schůze. Podle vyjádření náměstka hejtmanky Josefa Knota jim to umožnila novela zákona o krajích platná od 1.července.

20. 7. 2017

Kontroverzní změny v soudnictví, které v Polsku v těchto dnech prosazuje vláda strany Právo a spravedlnost, nemají obdoby. Podle vládních reforem by došlo k narušení potřebné dělby moci a smíchání moci soudní, výkonné a zákonodárné.

19. 1. 2017

Mayová: dvanáct bodů pro Brexit

Britská premiérka včera oznámila tvrdý Brexit, odchod Británie z Evropské unie. O čem všem Theresa Mayová v souvislosti s Brexitem mluvila a proč, sledovala v dalších souvislostech ekonomka Ilona Švihlíková.

18. 1. 2017

Iniciátoři webového časopisu Argument o tom, jaká  jsou východiska, cíle a smysl nového společného projektu.

18. 1. 2017

Komentář ekonomky Ilony Švihlíkové o tom, proč a jak Čína a její lídr obhajuje hospodářskou globalizaci na západním ekonomickém fóru, a o čem to mimo jiné vypovídá.

8. 6. 2016

Připravuji důležitý článek do seriálu o reformách. Toto je pracovní verze. Uvítám připomínky:

Kdy proces bohatnutí bohatých a chudnutí chudých překročí určité meze, může to vyvolat značné komplikace, tj. to, že společnost bude procházet turbulentním obdobím.

20. 5. 2016

„Mstíte se církvi,“ vyslechl si hejtman Zimola při jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje. Dovolil si hodně, chce sáhnout na majetek církví. Chce zdanit náhrady za restituce. Duka se brání odhalení mega podvodu, který tady na národu právě církve ve spojení s jejich politickou sebrankou, na našem národu klidně provedli.

28. 4. 2016

Přepisování dějin, nezabezpečování obrany vlastním občanům, upozaďování bojovníků za svobodu, odmítání je vyznamenávat a jiné skutečnosti, které plukovník Vodička kritizuje. Lidé samovolně vycházejí do ulic a kvůli přepisování dějin bude nutné, aby váleční veteráni vyšli také do ulic a připomněli politikům nesplněné sliby.

1. máj
28. 4. 2016

Znovu přišel. Ještě nedávno byl za dveřmi, v koutě stál schoulený, aby se objevil v celé své kráse. První máj. Pro mnohé z nás čas, kdy "zve ku lásce hrdličin hlas, kde borový zavání háj." Takto prvomájový den kdysi opěvoval Karel Hynek Mácha. První máj je však zejména a především Svátkem práce, mezinárodním svátkem pracujících.

Radnice Písek
27. 4. 2016

             Dlouhodobá snaha Osadního výboru Hradiště o vybudování občanského zázemí především pro děti a seniory na Hradišti snad bude ve prospěch občanů zdárně vyřešena. Finanční výbor zastupitelstva města Písek investici na zlepšení občanského zázemí doporučil 6:3 hlasy. Opačný názor především předsedy výboru nebyl většinově vyslyšen.

Most památkově chráněný
28. 4. 2016

Vážená paní starostko, vážení páni místostarostové, vážení zastupitelé, vážený pane jednateli MSP, vážení pracovníci MÚ, milí kolegové z výboru VRIM, téměř po roce (obsah mé původní zprávy viz níže, včetně odkazů pro "inspiraci") se na Vás znovu obracím s naléhavou žádostí, abychom na prahu nové turistické sezony hledali řešení týkající se problematiky "graffiti" (tedy spíše nevzhledných čmáran