Mediální výstupy

23. 9. 2017

Odmítání tradic je odmítání lidských práv

20. 9. 2017

Klíčové je, že se sdílená ekonomika obejde bez zkorumpovaných úředníků a politiků a tudiž jim nedává všimné.. To z ní dělá nepřítele státu a veřejná správa spolupracuje na ničení sdílené ekonomiky s těmi největšími zloději, kteří se s ní ovšem o lup vzorně dělí...

20. 9. 2017

Vzhledem k tomu, že "český" mainstream a veřejnoprávní "Česká" televize nevěnovaly dostatečný prostor našemu prezidentu Miloši Zemanovi, uveřejňujeme jeho projev, který pronesl 19. září 2017 před Valným shromážděním Organizace spojených národů.

14. 9. 2017

Kudy z pasti levné práce

15. 9. 2017

Co s lichvou a exekuční mafií

18. 9. 2017

Privatizační zločiny nelze promlčet

16. 9. 2017

O vystoupení z NATO rozhodnout v referendu

15. 9. 2017

Ze řetězu urvané elity šíří smrt, chaos a darebácké státy. Marxův Kapitál má kulaté výročí, tak jím doktor Skála zalistoval a vyčetl, co tyto dnešní nenažrané čeká

11. 9. 2017

Užijte si Den otevřených dveří Lesů města Písku s. r. o. v sobotu 16. září. Od 9 do 17 hodin u lesovny Na Flekačkách můžete asistovat u stavby milíře, pozorovat „dřevosochání“ motorovou pilou, sběr šišek ze stromů, zasoutěžit si či zastřílet z luku. Děti jistě zaujme projížďka na koni, sokolník s dravci, ukázka výcviku loveckých psů a loutkový kabaret, který je přichystán od 14 hodin.

10. 9. 2017

Pravidelní čtenáři Haló novin jistě dobře vědí, že v srpnu jsme dvě sobotní Témata věnovali procházce po zajímavostech Indie a následně Filipín, čímž jsme jen navázali na podobné okénko do Filipín. A protože – soudě dle vašich ohlasů – se tento seriál líbí, navážeme na něj v září další exkurzí. Tentokrát do země, kterou byste asi nečekali – do Ruska.

4. 9. 2017

Policejní žádost o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání – dokument, o kterém mluví celé Česko, ale téměř nikdo ho zatím neviděl. ParlamentníListy.cz žádost policie získaly a vy si ji nyní můžete celou přečíst. Policie v textu mluví o tom, že Babiš vše řídil a koordinoval.

28. 8. 2017

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

24. 8. 2017

Hejtmanka Stráská na Zemi živitelce představila projekt, kterým chce kraj pomoci jihočeským výrobcům, aby dostali své zboží více mezi lidi.

24. 8. 2017

Nemá cenu přijmout euro, když měnová unie nefunguje. S našimi platy a důchody bychom se stali žebráky. Přívětivá maska Evropské unie spadla a nyní je dobře vidět, že za ní jsou především mocenské zájmy. Ekonomická expertka Ilona Švihlíková kromě prezentace těchto názorů vyzvala v rozhovoru pro Parlamentnílisty.cz i některé politiky, aby si sundali růžové brýle.

23. 8. 2017

K cestě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona do střední a východní Evropy, kdy se mimo jiné setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřili europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola.

16. 8. 2017

Od pradávna lidé hledali takové podmínky k životu, které zaručovali přežití rodu, zdravý vývoj jedinců a tím celé pospolitosti. Od pradávna proto i celé národy putovaly do míst, které jim základní požadavek splňovaly. Prostě tam, kde bylo dostatek úrodné půdy a vody potřebné pro pěstování rostlin a chov dobytka. Známe stěhování národů z východu na západ, ze severu na jih.

15. 8. 2017

Marxovo životní dílo (opus magnum), jehož první díl byl vydán právě před 150 lety, je obsaženo (alespoň v českém vydání) v sedmi svazcích. První čtyři svazky vyšli postupně pod názvem “Kapitál (díl I, II, III/1, III/2)“ s podtitulkem „Kritika politické ekonomie“ První svazek připravil pro vydání Marx (1867) a další tři Bedřich Engels (1885 – II. díl, 1894 – III díl ve dvou svazcích ).

14. 8. 2017

Téměř dvě stovky českých a zahraničních lingvistů se pět let podílely na přípravě Nového encyklopedického slovníku češtiny.

Výsledkem je bezmála 1600 hesel vysvětlujících přes 7000 lingvistických pojmů – od fonetiky a lexikologie přes dialektologii a etymologii až po moderní mezioborové disciplíny, jako je počítačová lingvistika nebo sociolingvistika.

14. 8. 2017

Po celé poválečné období nás Henleinovi, potažmo Sudetoněmecký landsmanšaft (SL), „bombardují“ tvrzením, že „jim bylo odebráno právo na vlast“. Je nesporné, že postupimské rozhodnutí o odsunu vyvolalo mezi českými Němci “obrovský údiv“, neboť se nemohli smířit s faktem, že cesta k odplatě za Versailles je uzavřena.

13. 8. 2017

Listina základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky, hovoří jasně: Cenzura je nepřípustná.

Nastává doba, kdy si musíme toto ustanovení znovu připomínat. Bohužel. Ideály roku 1989 totiž zavanul prach a naši svobodu začínají reálně ohrožovat novodobí normalizátoři, kulturtrégři, kádrováci a strážci ideové čistoty.

12. 8. 2017

Milouš Jakeš se narodil 12. srpna 1922 v Českých Chalupách. Českou i zahraniční politiku neustále sleduje a k ní má neustále co říci. Aktivně se zúčastňuje akcí KSČM.  Za všechny jmenujme alespoň účast na Svátku práce - 1. máji, na oslavách levicového tisku Haló noviny na pražském Výstavišti u Křižíkovy fontány a řadu dalších.

3. 8. 2017

V Osečku na Nymbursku od pátku probíhala nelegální technoparty. Policie vyzývala účastníky k vyklizení prostoru, ti ale odjeli až v neděli. Bývalá moderátorka TV Nova a obyvatelka Osečka R. Pilná napsala, že policie věc totálně nezvládla a jen tupě přihlížela, zatímco mohla zakročit již v pátek, kdy tam ještě technařů nebyly tisíce, nýbrž stovky.

30. 7. 2017

Jsem k AČR loajální, nikdy jsem proti AČR nebrojil, nepomlouval, apod., ale bohužel s řadou věcí, které zazní ve vystoupení, se ztotožňuji. To ví každý, kdo s armádou má něco společného.

28. 7. 2017

Světová rada míru vyjadřuje své rozhodné odmítnutí stupňujících se hrozeb proti Bolívarovské republice Venezuela a deklaruje svou bojovnou solidaritu s lidem Venezuely a venezuelskými mírovými a antiimperialistickými silami, jmenovitě s Výborem za mezinárodní solidaritu.

Stránky